Tenis: Crea Trophy, International U18 Grade 5

Listy losowe Międzynarodowego Turnieju poniżej 18 lat Grade 5 rozgrywanego dzisiaj na kortach Country Club Cuneo. W rywalizacji mężczyzn wciąż startuje siedmiu Włochów, a w biegu jest tylko jeden obcokrajowiec, Belg Nicolas Dispas, który w rundzie 16 pokonał rozstawionego z numerem 4 Holendra De Lange 6-3 6-2.
Trafi na Rzymianina, trenującego w Best Point w Caramagna, Daniele Augentiego, który zatrzymał Antonio Verno jeszcze wyraźniejszym 6-3 6-0. Na szczycie losowania swoją passę kontynuuje Lorenzo Beraldo z Alessandrii, za którym w Cuneo podąża jego matka Flora Perfetti, była 54 WTA, która zatrzymała dziś Leonardo Angeloniego (w pierwszej rundzie autorka sukcesu przeciwko pierwszemu seedowi) wynikiem 6-4 6-3. Aleksandryjczyk znajdzie na swojej drodze Sevana Bottariego, numer 8 w wyjściowym składzie.
W dolnej części losowania zaplanowano na jutro dwa derby. Andrea De Marchi zmierzy się z Christianem Capacci, faworytem nr 3, natomiast Filippo Pecorini z Piemontu zmierzy się z Samuele Seghetti, numerem 8 w losowaniu. Dziś odniósł łatwe zwycięstwo z Noah Canonico. Pecorini natomiast unieszkodliwił Riccardo Pasiego 6-1 6-3.

W losowaniu kobiet pary ćwierćfinałowe, zaczynając od dołu, znajdą się pomiędzy Noemi Maines, numerem 2 w rozstawieniu, a Mirianą Galiettą, która dała życie w jednej z najbardziej wyrównanych konfrontacji dnia z Brytyjką Simpson, zamkniętej 7-5 6-4; Carlotta Bassotti i Giuliana Giardina; w górnej pomiędzy Francuzką Dadoun, numerem 4 na starcie, a Włoszką Svevą Zerpelloni, numerem 8 wśród rozstawionych.
Wreszcie między Irene Riverą, która przerwała passę Noascon Fragno 6-1 6-3, a numerem 1 Giadą Di Paolą, która pokonała Cecilię Marię Stellę Ferrazzoli 7-6 6-3 w intensywnym meczu, który trwał ponad dwie godziny. Mecze deblowe będą kontynuowane również jutro. Jako pierwsze do półfinałów (dolna część) zakwalifikowały się Włoszka Elena Francese i Iworyjka Emira Diabate.