Tenis

Intensywny dzień na kortach Monviso Sporting Club w Grugliasco, prestiżowego klubu, który jest gospodarzem BNL Open męskich prekwalifikacji do Internazionali BNL d’Italia (IBI 2023).
Na tarczach w meczach rundy 16 wystąpił 23-letni Gianluca Bellezza, jeden z regularnych sparingów Lorenzo Sonego w Circolo della Stampa Sporting. Bellezza w rundzie 16 po wspaniałym boju pokonał Marco Brugnerotto z Varese, drugiego seeda i aktualny numer światowy 892. Przy dźwiękach prawa zwycięstwa ustalił wynik na 6-3 3-6 7-6. Dobrze spisał się również Andrea Gola z Cuneo, który pokonał Andreę Colombo 6-2 6-1.

Niespodziewanie z gry na starcie, z rąk De Vincentisa z Rzymu, wypadł drugi Turyńczyk Stefanio Reitano, numer 1 w seedingu. Reitano wygrał pierwszego seta dość komfortowo (6-2), ale w drugim doznał gwałtownego powrotu swojego ówczesnego rywala, który wyrównał wynik równie wyraźnym 6-3. W trzecim secie to znów De Vincentis lepiej rozpoczął i prowadził 4-2.
Reitano wyrównał wynik, ale dwie ostatnie partie należały do zawodnika z Lazio, który tym samym awansował do ćwierćfinału. Na częściową porażkę zareagował natomiast Tommaso Roggero, który po oddaniu pierwszego seta Morollemu z Rimini, w dziewiątym gemie zacisnął zęby w drugim secie, odzyskując niekorzystny break i wygrywając tie-breaka. Na skrzydłach entuzjazmu i uciekającego zagrożenia Tommaso poprowadził z autorytetem decydującego seta, zamkniętego w dziewiątym gemie.

Nic do roboty nie miał Edoardo Zanada, wciąż cierpiący na problem z barkiem, zmuszony do poddania się w trzech setach, mimo stoickiego oporu, toskańskiemu Federico Maccari. Poza rozgrywkami znalazł się również Genueńczyk Alessandro Ceppellini, zatrzymany przez Pietro Scomparina 7-6 6-2. Program zamknęły wyzwania Fantolino – Berardi i Savoldi – Taddia. W tym drugim to Savoldi przebrnął przez rundę w dwóch zwinnych setach (6-2 6-0). To on będzie przeciwnikiem Bellezzy w ćwierćfinale. Pozostałe pary to De Vincentis – Scomparin, Roggero – Gola oraz Maccari przeciwko zwycięzcy Fantolino – Berardi.
Trwa również przegląd debli, który zakwalifikuje zwycięską parę do wyjazdu na rzymskie wybrzeże.

© RIPRODUZIONE RISERVATA