Ten zawodnik powstrzymał Jasona Kelce’a przed przejściem na emeryturę; czy fani Eagles widzieli już ostatni raz Carsona Wentza?

PHILADELPHIA – Centrum Eagles Jason Kelce powiedział, że jest bliżej emerytury po strasznym sezonie 4-11-1 w 2020 roku niż w poprzednim sezonie.

Ale Kelce, tak jak przez ostatnie cztery sezony co najmniej, rozważał przejście na emeryturę, a felerny smak z playoffowej straty Eagles do Tampa Bay Buccaneers sprawił, że rozważał to o wiele dłużej.

Żadna z tych rzeczy nie jest nowa.

DUBIOUS RECORD: Robert Quinn z Eagles może osiągnąć pierwsze miejsce w NFL, którego wolałby uniknąć mieszkając w hotelu

INTERCEPTIONS GALORE: DBs z Eagles mają tyle przechwytów, że mieli wyzwanie dla A.J. Brown, inni WRs

Nowością jest to, że rozgrywający Eagles Jalen Hurts powiedział w podcaście Kelce’a „New Heights”, że Kelce wrócił w dużej części dlatego, że Kelce był podekscytowany potencjałem Hurtsa. Hurts był gościem podcastu prowadzonego przez Kelce’a i jego brata, Kansas City Chiefs tight end Travis Kelce.

„Nigdy tego nie powiedziałem, ale autentycznie czułem, że połączenie, które mieliśmy, czuję, że wierzył we mnie, wiesz, co mówię?” Hurts powiedział o Kelce na podcast. „Czułem, że chciał być częścią tego. Był częścią tak wielu wspaniałych rozgrywających, grać z tak wieloma różnymi typami rozgrywających w tym miejscu właśnie tutaj.

„I naprawdę czułem, że autentycznie chciał zobaczyć, jak to będzie.”

Tak właśnie jest: Orły są 8-0 zmierzające do ich gry w poniedziałek wieczorem przeciwko Washington Commanders, a Hurts ma sezon kalibru MVP. Poprowadził Eagles do 11 zwycięstw w sezonie regularnym, co jest najdłuższą zwycięską passą dla rozgrywającego w historii drużyny i najdłuższą aktywną passą dla rozgrywających NFL.

Philadelphia Eagles Quarterback and NFL MVP candidate Jalen Hurts, pictured center, joins Jason Kelce (L) and Travis Kelce (R) as the first guest on the No. 1 sports podcast "New Heights with Jason & Travis Kelce," a JUKES original production from Wave Sports + Entertainment, the leader in sports storytelling.

Rozgrywający Philadelphia Eagles i kandydat na MVP NFL Jalen Hurts, na zdjęciu w środku, dołącza do Jasona Kelce’a (L) i Travisa Kelce’a (R) jako pierwszy gość nr 1 podcastu sportowego „New Heights with Jason & Travis Kelce”, oryginalnej produkcji JUKES z Wave Sports + Entertainment, lidera w opowiadaniu historii sportowych.

Hurts zajmuje drugie miejsce w NFL pod względem passer ratingu na poziomie 107,8, drugie pod względem jardów na próbę na poziomie 8,54, szóste pod względem completion percentage na poziomie 68,2% i ma 18 całkowitych przyłożeń (12 passing, 6 rushing).

Kelce nie odniósł się do komentarza Hurtsa w podcaście, ale w piątek zgodził się z oceną Hurtsa.

„Myślałem, że mieliśmy całkiem darn good second half of (last) season, i nie było wielu kawałków od umieszczenia czegoś naprawdę, naprawdę dobrego na polu”, powiedział Kelce. „To była dużo łatwiejsza decyzja, jeśli jestem szczery, aby wrócić w zeszłym (wiosna) niż to było rok wcześniej, idąc 4-11-1 (w 2020 roku).

„To było szorstkie. Więc, tak, myślę, że (komentarz Hurtsa) był dokładny. To nie szokuje mnie, że podniósł się na tym.”

Następnie dodał, zapytany, czy poprawa Hurtsa z ostatniego sezonu, kiedy ukończył tylko 61,3% swoich podań, była większa niż się spodziewał: „Nie sądzę. … Zawsze miałem zaufanie do Jalena. Od momentu, kiedy się tu pojawił, polubiłem go. I myślę, że mamy wiele naprawdę, naprawdę dobrych elementów, świetnych trenerów i wcale mnie nie dziwi, że Jalen gra tak jak gra.”

Hurts też nie był zaskoczony. Został zapytany o to, czy widział nadchodzący start 8-0, najlepszy start w historii drużyny.

WENTZ’S WRECKAGE: Eagles about to see wreckage Carson Wentz wrought on their next 2 foes in Commanders, Colts

TOUGH DECISIONS: This could be the final year for 3 all-time Eagles’ greats – and 12 other key free agents

„You want me to say no?” Odpowiedział Hurts. „Nie powiem nie.”

Jest całkiem podobnie w całym zespole.

„(Hurts) był w stanie zaatakować wszystkie części pola poprzez różne sposoby, poprzez różne typy graczy, które mamy, a to na zewnątrz, wewnątrz, krótka gra, głęboka gra, pośrednia gra,” powiedział trener Eagles Nick Sirianni. „Im więcej (przeciwnicy) mają do przygotowania, tym trudniej będzie nam bronić.

„Więc to nie tylko nasza gra biegowa, która jest w top tier ligi, ale także w naszej grze przechodzącej. Wtedy po prostu otworzyć się z sposób piłka jest wychodzi, i gdzie piłka jest wychodzi, jest po prostu więcej i więcej do obrony. To jest trudne dla każdej obrony.”

Philadelphia Eagles' Jalen Hurts (1) and Jason Kelce (62) celebrate after Hurts' touchdown during the first half of an NFL football game against the New Orleans Saints, Sunday, Nov. 21, 2021, in Philadelphia.

Philadelphia Eagles’ Jalen Hurts (1) i Jason Kelce (62) świętują po przyłożeniu Hurtsa podczas pierwszej połowy meczu futbolowego NFL przeciwko New Orleans Saints, niedziela, Nov. 21, 2021, w Filadelfii.

„Widziałem, że nadchodzi”, ofensywny koordynator Shane Steichen powiedział o Hurtsie. „Widziałeś progresję idącą w górę (pod koniec ubiegłego sezonu), a następnie widziałeś ją przez obóz treningowy, a następnie widziałeś ją rozpoczynającą sezon …. Oczywiście, rok dwa jako pełnoetatowy starter, po prostu widząc różne spojrzenia i sposób, w jaki idzie o studiowaniu taśmy tydzień w tydzień, i przygotowanie się do gier.

„Myślę, że to jest to, co odróżnia go jest jego przygotowanie.”

Ironicznie, możliwe jest, że Hurts „i sukces Eagles” w tym sezonie może popchnąć Kelce do emerytury po tym sezonie, zwłaszcza jeśli kończy się w Super Bowl. Po tym wszystkim, Kelce, w swoim 12 sezonie, właśnie skończył 35 lat w zeszłym tygodniu, a on gum-stamped drugorundowy pick Cam Jurgens jako jego ewentualny zamiennik.

„Zobaczymy, gdzie jest na koniec roku,” powiedział Kelce. „To zawsze trudna decyzja, a ja zamierzam po prostu spróbować cieszyć się tym jednym i myśleć o tym pod koniec roku.”

Czy widzieliśmy już ostatniego Wentza?

Carson Wentz, obecnie z Komandosami, ostatni raz zagrał przed więcej niż kilkoma tysiącami fanów na Lincoln Financial Field 5 stycznia 2020 roku, kiedy to wyszedł w pierwszym kwartale ze wstrząśnieniem mózgu.

Jego rzeczywisty ostatni mecz na Linc odbył się 30 listopada 2020 roku, w przegranej 23-17 z Seattle Seahawks. Kibice nie zostali wpuszczeni na stadion tego dnia z powodu pandemii koronawirusa.

W następnym tygodniu w Green Bay, Wentz został posadzony na ławce w drugiej połowie i nie zagrał ponownie przez resztę tego sezonu.

Wentz został przehandlowany do Indianapolis wiosną 2021 roku, a następnie do Waszyngtonu ostatniej wiosny. Eagles nie grali w Colts w zeszłym sezonie.

Tak więc, gdy Eagles zmierzą się z Dowódcami w poniedziałkową noc, fani będą musieli nadal czekać, być może na zawsze, aby zobaczyć Wentza grającego w Linc. Wentz jest na kontuzjowanej rezerwie po złamaniu palca przeciwko Chicago Bears.

Taylor Heinicke przeszedł 2-1 w trzech dotychczasowych meczach, lepiej niż rekord 2-4 Wentza. Statystyki Heinicke są podobne do Wentza, jak w, nie wspaniałe.

To pozostawia trenera Dowódców Ron Rivera z decyzją, kiedy Wentz będzie gotowy do powrotu. Jest on uprawniony do zejścia z IR w przyszłą niedzielę.

Znamienne, Rivera nie powiedział: „Wentz jest naszym starterem”, gdy będzie gotowy do powrotu. Zamiast tego powiedział tak: „Jesteście najbardziej pewni, że wyprzedzacie samych siebie. Powiedziałem wam, zagramy mecz (przeciwko Eagles), a potem zdecyduję, kiedy nadejdzie czas.”

Jeśli chodzi o przyszły sezon, ani Wentz, ani Heinicke nie wydają się być odpowiedzią. Komandosi draftowali Sama Howella w piątej rundzie zeszłej wiosny. A Komandosi mogą odejść od Wentza, nie biorąc na siebie uderzenia w salary cap. Jeśli Wentz wróci, będzie liczył 26,2 miliona dolarów przeciwko ich 2023 cap. Heinicke natomiast będzie kwalifikował się do wolnej agentury.

Możliwe, że Wentz będzie w 2023 roku ze swoją czwartą drużyną w ciągu czterech lat i być może jako rezerwowy.

Jeśli chodzi o grę, Heinicke powinien okazać się trudniejszym wyzwaniem. W pierwszym spotkaniu, 25 września, Wentz ukończył 3 z 10 podań na 24 jardy w pierwszej połowie, kiedy to Eagles wyszli na prowadzenie 24-0 i wygrali 24-8. Eagles sacked Wentz dziewięć razy, sześć pochodzi w pierwszej połowie. Wentz skończył 25 z 43 na 211 jardów.

„Pierwsza gra zrobiliśmy dobrą robotę z tego, ale Taylor jest zdecydowanie inny niż Wentz,” defensywny koniec Brandon Graham powiedział. „Pierwszą rzeczą jest upewnienie się, że zatrzymujemy bieg, a po drugie, upewnij się, że dotykamy rozgrywającego, dostajemy się po nim.”

To będzie ważne w utrzymaniu szerokiego odbiornika Terry’ego McLaurina od wybicia się. McLaurin zdobył 102 jardy w pierwszym meczu, ale wszystkie te jardy zdobył w drugiej połowie, kiedy gra była już poza zasięgiem.

Drużyna Eagles powinna wykorzystać każdy błąd Heinicke. Eagles mają najwięcej przechwytów z 12. Chauncey Gardner-Johnson prowadzi w NFL z pięcioma, a Darius Slay i James Bradberry nie są daleko w tyle z trzema.

Eagles nie będą jednak mieli do dyspozycji cornera Avonte Maddoxa, który ma kontuzję ścięgna.

Komandosi powinni być lepsi w obronie niż w pierwszym meczu, dzięki spodziewanemu powrotowi edge rushera Chase’a Younga. Jest on uzupełnieniem solidnej linii defensywnej, w skład której wchodzą Montez Sweat, Daron Payne i Jonathan Allen.

Za nimi nie ma jednak zbyt wiele głębi, więc spodziewajcie się, że Eagles pójdą w tempo, aby ich zmęczyć. To będzie szczególnie prawdziwe dla Younga, który nie grał przez rok po zerwaniu ACL.

Wynik: Eagles 31, Commanders 22.

Kontakt Martin Frank na mfrank@delawareonline.com. Śledź na Twitterze @Mfranknfl.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się w Delaware News Journal: Eagles-Commanders preview: Jalen Hurts powstrzymał Jasona Kelce przed przejściem na emeryturę