Ten Super Bowl ma supergwiazdy. Ale prawdziwa przewaga Eagles: Linia defensywna

SZA mogła sprawić, że „duzi chłopcy” stali się modni dzięki jej piosence parodiującej SNL, ale nie da się zaprzeczyć, że liniowi po obu stronach piłki są niedoceniani w NFL.

Spójrzcie, rozumiemy to. Nie zdobywają (często) punktów ani nie dokonują skomplikowanych przechwytów. Nie wyręczają chłopaków na otwartym polu, by uciec na długie biegi, ani nie wrzucają piłki do rąk odbiorcy w strefie końcowej. Ale to co robią jest nie mniej ważne i w Super Bowl LVII, mogą być decydującym czynnikiem.

Philadelphia Eagles mają przewagę po obu stronach okopów, ręce w dół. W linii ofensywnej mogą pochwalić się dwoma pewniakami, przyszłymi Hall of Famerami w postaci centra Jasona Kelce’a i prawego tackla Lane’a Johnsona. Ale ich linia defensywna jest również doskonała. I co ważniejsze, jest głęboka – zwłaszcza w środku.

Weterani tacy jak Ndamukong Suh i Linval Joseph są elementami głębi. Fletcher Cox też jest w tym momencie graczem rotacyjnym. W rzeczywistości Javon Hargrave jest jedynym wewnętrznym obrońcą, który zagrał w ponad 60% defensywnych snapów drużyny w mistrzostwach NFC nad San Francisco.

[Ndamukong Suh jest w swojej trzeciej z rzędu drużynie Super Bowl. Jaki jest jego sekret?]

„Chodzi o utrzymanie świeżości chłopaków,” powiedział Cox o prawie ciągłej rotacji w linii defensywnej. „Myślę, że wszyscy chłopcy to doceniają i myślę, że każdy zna swoją rolę. Ja mam swoją rolę w drużynie, BG [Brandon Graham] ma swoją rolę w drużynie, Suh dostał swoją rolę w drużynie. Każdy ma swoją rolę, a my akceptujemy swoje role i idziemy z nimi dalej. Największą częścią tego jest poznanie chłopaków w swoim pokoju i świadomość, że to wciąż konkurencyjna grupa i wszyscy musimy wyjść i wygrać jako jeden.”

„Wszyscy mamy różne role,” kontynuował Joseph. „Jak ja wiem, że jestem tutaj, aby zatrzymać bieg, więc nie jestem na boisku na trzecim dole. Ale w tym samym czasie, jeśli coś się stanie i jestem gotowy, byłem na każdym spotkaniu, oglądam wszystko, bo jesteś może tylko dostać jedną szansę na coś i tak zawsze, gdy masz tę okazję, chcesz zrobić najlepszy z niego.”

Nie często widzisz ten stopień rotacji, a tym bardziej w 4-3 obrony podstawowej, jak Eagles wdrożyć. Jest to współpraca w każdym znaczeniu tego słowa, co sprawiło, że jednostka jest niezwykle zgrana. Trener linii defensywnej Tracy Rocker powiedział mi o kluczowym elemencie podczas spotkania z mediami w Filadelfii przed niedzielnym meczem o Super Bowl z Chiefs: Overcommunication.

„To, co lubię w pokoju najbardziej, to kiedy idziemy nad filmem, a potem trener zada nam pytanie”, powiedział Joseph. „Suh zobaczy to w jeden sposób, ja widzę to w jeden sposób, Fletch zobaczy to w jeden sposób, ale zawsze otrzymujemy odpowiedź, która jest lepsza niż oczekiwaliśmy”.

Fletcher Cox i Brandon Graham z Eagles omawiają swoją szczególną chemię i przyjacielską rywalizację

Eagles' Fletcher Cox and Brandon Graham discuss their special chemistry and friendly rivalry

Kristina Pink usiadła z obrońcami Philadelphia Eagles – Fletcherem Coxem i Brandonem Grahamem, aby porozmawiać o ich więzi i o tym jak ze sobą rywalizują.

Rocker trenuje obrońców od prawie 30 lat, zarówno na poziomie NFL, jak i uczelnianym. Całe to doświadczenie sprawia, że jego zawodnicy ufają mu, biorąc pod uwagę, że sama rotacja nie jest nauką ścisłą.

„To dla mnie dotyk i wyczucie”, powiedział Rocker. „Ale staram się widzieć, gdzie toczy się gra? Gdzie jest piłka umieszczona na boisku? Gdzie się znajdujemy? Co mówi tablica wyników? Co mówi zegar? Ale umowa jest taka, że niech grają. Potrafią grać, wiedzą jak grać i czuję się komfortowo wprowadzając ich do gry. To nie jest, 'Oh nie chcemy grać w tej sytuacji. Nie, jesteśmy w grze. Chodźmy i zrozumienie, że musimy utrzymać standard tutaj. Nie ma spadku i myślę, że właśnie to mamy szczęście, że oni to robią.”

To wszystko nie dzieje się bez tego, że sama organizacja stawia sobie za priorytet okopy. Eagles są zbudowani od środka na zewnątrz. Niespodzianka, niespodzianka – są w Super Bowl. Generalny menadżer Howie Roseman nigdy nie przestał majstrować przy rosterze. Dodał Suh i Josepha po połowie sezonu, by upewnić się, że linia wytrzyma. Roseman mógł sięgnąć po więcej graczy z umiejętnościami. Mógł zadbać o głębię w defensywnym backfieldzie. Ale on wzmocnił linię defensywną, w szczególności, i to nie jest nic nowego, według 13-letniego Philadelphia Eagle Brandon Graham.

„Wiem, że Eagles zawsze chcą mieć dużych facetów z przodu i wiem, że każdego roku, będą one przynieść w najlepszym dostępnym na tej pozycji, ponieważ widzisz, jak głęboko jesteśmy i jak bardzo uzupełniamy się nawzajem,” powiedział. „To zdecydowanie pomagało w tych meczach i zawsze zaczyna się z przodu. Zaczyna się od tego, kto kogo wybija z piłki i kto na kogo wpływa z przodu. I myślę, że mamy grupę wspaniałych facetów, którzy są zdrowi i podekscytowani, aby spróbować dostać się po [Chiefs quarterback Patrick] Mahomes w ten weekend.”

To jest to, co będzie kluczowe o tym matchupie i dlaczego okopy będą miały tak duże znaczenie. Przy sposobie, w jaki Mahomes potrafi przedłużać zagrywki, potrzebujesz graczy kryjących, którzy będą się unosić wokół dwóch tylnych poziomów obrony. To sprawia, że kluczową sprawą jest wywieranie presji na czterech obrońcach z przodu, tak aby jak najczęściej wystawiać na boisko pięciu defensorów. Musisz też wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o sposób wywierania na niego presji. Jeśli możesz naciskać na kieszeń wzdłuż całego frontu obronnego, będziesz miał o wiele lepszy rzut na wyrzucenie go lub jego linii ofensywnej.

„Są solidni,” powiedział Rocker. „Są bardzo dobrzy solidni z przodu. Mają pięć dobrych linemenów, magik na quarterback. Mają odbiorniki, running backs i tam naprawdę nie ma droppoff. To dobrze naoliwiona maszyna. I myślę, że najważniejsze dla nas jest to, że nie damy się sfrustrować. [Mahomes jest] magikiem. Będzie robił zagrania. Więc dla nas to po prostu grajmy dalej, ale nie pozwólmy, żeby to nas powstrzymało przed występami. Mamy pełne ręce roboty i myślę, że ma naprawdę dobrą O-line, która wykonuje naprawdę świetną robotę chroniąc go i grają razem. Widać to w ich grze, są zgraną drużyną.”

Więc podczas gdy niewątpliwie będzie kilka fajerwerków ze strony Mahomesa i tight end Travisa Kelce’a, lub rozgrywającego Eagles Jalena Hurtsa i szerokiego odbiorcy AJ Browna, miej oko w kierunku linii scrimmage w niedzielę, zwłaszcza personelu wchodzącego i wychodzącego. Możesz po prostu zauważyć różnicę w grze.

Carmen Vitali zajmuje się NFC North dla FOX Sports. Carmen wcześniej pracowała w The Draft Network i Tampa Bay Buccaneers. Spędziła z Bucs sześć sezonów, w tym 2020, w którym dodała do swojego CV tytuł mistrza Super Bowl (i uczestnika parady łodzi). Możesz śledzić Carmen na Twitterze pod adresem @CarmieV.

Topowe historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Philadelphia Eagles

Philadelphia Eagles

Javon Hargrave

Javon Hargrave


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more