Ten Hag: Ronaldo odmówił wejścia na mecz vs Spurs | 'Muszę wyznaczyć standardy’

Erik ten Hag potwierdził, że Cristiano Ronaldo odmówił wejścia na boisko jako spóźniony zmiennik w meczu z Tottenhamem, zanim napastnik opuścił je przedwcześnie podczas środowego zwycięstwa.

Menedżer Manchesteru United zrezygnował z udziału Ronaldo w sobotnim meczu z Chelsea, transmitowanym na żywo przez Sky Sports, jako karę, po tym jak wcześniej opuścił on boisko przedwcześnie podczas przedsezonowego towarzystwa przeciwko Rayo Vallecano.

W swojej przedmeczowej konferencji prasowej Ten Hag potwierdził doniesienia, że Ronaldo odmówił wejścia na boisko i powiedział: „To, co (stało się w) rozmowie jest między Cristiano i mną. Oświadczenie (klubu) jest również jasne.

  • Transmisja meczu Chelsea vs Man Utd z NOW pass
  • Ronaldo odpadł po odmowie wejścia na boisko
  • Czy Man Utd w wykonaniu Ten Hag’a to prawdziwa gratka?
  • Pobierz Sky Sports | Download the Sky Sports App

Live: SNF

Sky Sports Sky Sports

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Cristiano Ronaldo przeszedł tunelem Old Trafford przed pełnym gwizdkiem w wygranej Manchesteru United nad Tottenhamem

„Jestem menedżerem, jestem odpowiedzialny za najwyższą kulturę sportową tutaj i muszę wyznaczyć standardy i wartości, a także muszę je kontrolować. Jesteśmy w zespole.

„Po Rayo Vallecano powiedziałem, że to niedopuszczalne, ale nie był jedyny. To dotyczy każdego, gdy będzie to drugi raz będzie to miało konsekwencje. To jest teraz to, co zrobiliśmy. Będzie nam go jutro brakowało, to jest brak dla składu, ale myślę, że to ważne dla postawy, mentalności dla grupy.”

Oświadczenie Manchesteru United w sprawie Ronaldo:

„Cristiano nie będzie częścią składu Manchesteru United na ten sobotni mecz z Chelsea. Reszta składu jest w pełni skupiona na przygotowaniach do tego spotkania.”

Ten Hag powtórzył oświadczenie klubu, że Ronaldo „pozostaje ważną częścią składu”, chociaż napastnik będzie trenował samodzielnie w piątek.

„Myślę, że będzie to refleksja dla niego, a także dla wszystkich innych”, powiedział Ten Hag na temat tego, co miał nadzieję, że kara Ronaldo osiągnie. „Ustaliłem ostrzeżenie na początku sezonu i następnym razem musi być konsekwencja. Kiedy żyjesz razem, grasz razem, piłka nożna to sport zespołowy i musisz spełniać pewne standardy, a ja muszę to kontrolować.”

„Musimy wygrać w Chelsea”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

FREE TO WATCH: Najważniejsze momenty meczu Manchesteru United z Tottenhamem w Premier League.

Man United zanotował ważne zwycięstwo w środę nad rywalami z pierwszej czwórki, ale incydent Ronaldo groził przyćmieniem ich przygotowań do podróży do Chelsea.

Ten Hag nalega, aby ich koncentracja była mocno skoncentrowana na podróży na Stamford Bridge. Powiedział: „Chodzi o Chelsea, mamy do rozegrania wielki mecz, cała moja koncentracja jest na tym meczu, cała koncentracja ze strony sztabu i koncentracja ze strony zawodników jest na tym meczu. Musimy wygrać ten mecz i zrobić wszystko, co w naszej mocy, więc potrzebujemy pełnej koncentracji, aby przygotować się do meczu i zagrać jak najlepiej.

„Kiedy grasz w topowym futbolu czasami pojawiają się plotki i szum, musisz skupić się na pracy, a to jest występ jutro.”

Ronaldo: Czasami żar chwili staje się z nas najlepszy

Manchester United's Cristiano Ronaldo warming up prior to kick-off during the Premier League match at Old Trafford, Manchester. Picture date: Wednesday October 19, 2022.

Image: Ronaldo nie przeprosił jeszcze publicznie za odmowę wejścia na boisko przeciwko Tottenhamowi i wcześniejsze wyjście

Ronaldo wydał w czwartek oświadczenie, w którym stwierdził: „Jak zawsze robiłem przez całą moją karierę, staram się żyć i grać z szacunkiem wobec moich kolegów, przeciwników i trenerów. To się nie zmieniło. Ja się nie zmieniłem.

„Jestem tą samą osobą i tym samym profesjonalistą, którym byłem przez ostatnie 20 lat grając w elitarny futbol, a szacunek zawsze odgrywał bardzo ważną rolę w moim procesie decyzyjnym.

„Zaczynałem bardzo młodo, przykłady starszych i najbardziej doświadczonych graczy były dla mnie zawsze bardzo ważne. Dlatego też później zawsze starałem się sam dawać przykład młodzieży, która rosła we wszystkich drużynach, które reprezentowałem.

„Niestety nie zawsze jest to możliwe i czasem gorąca chwila bierze górę nad nami.

„W tej chwili czuję po prostu, że muszę nadal ciężko pracować w Carrington, wspierać kolegów z drużyny i być gotowym na wszystko w każdym meczu. Uleganie presji nie jest opcją. Nigdy nie było.

„To jest Manchester United i zjednoczeni musimy stać. Wkrótce znów będziemy razem.”