Te 5 drużyn może handlować Zionem Williamsonem w obliczu dramatu przed draftem

Przyszłość Ziona Williamsona stoi pod znakiem zapytania.

Były wybór nr 1 walczył z kontuzjami od czasu wejścia do NBA w 2019 roku. Williamson zagrał w zaledwie 114 meczach w ciągu swoich pierwszych czterech sezonów, tracąc 194 z powodu różnych dolegliwości.

Teraz jest uwikłany w wiele wątków, gdy zbliża się 2023 NBA Draft. Williamson jest zaangażowany w skomplikowany trójkąt miłosny z byłą gwiazdą filmów dla dorosłych i kobietą, która najwyraźniej jest w ciąży z jego dzieckiem.

Co więcej, został wymieniony w plotkach handlowych, gdy New Orleans Pelicans oceniają swoje plany na przyszłość. Bill Simmons z The Ringer, powołując się na źródło, powiedział, że Williamsona może nie być w drużynie do czwartkowego draftu.

Oto pięć drużyn, które potencjalnie mogłyby handlować byłym All-Starem, a także spojrzenie na to, co te drużyny mają do zaoferowania (uwaga: nie są to hipotetyczne oferty handlowe, tylko kompilacja możliwych do wymiany aktywów tych drużyn):

Portland Trail Blazers

Tradeable assets: 3. i 23. pick, Anfernee Simons, Shaedon Sharpe, Keon Johnson

Jeśli Blazers chcą zatrzymać Damiana Lillarda, muszą znacząco ulepszyć drużynę. Dodanie Williamsona może być dobrym pierwszym krokiem, zwłaszcza że posiadają dwa pierwszorundowe picki. Pelicans są podobno zainteresowani Scootem Hendersonem, który mógłby być do wzięcia z numerem 3. Jest też inne powiązanie, ponieważ Williamson rehabilitował kontuzję stopy w Portland w zeszłym roku.

Charlotte Hornets

Zasoby do wymiany: 2 i 27 wybór, Terry Rozier, Gordon Hayward, Mark Williams, Nick Richards

Hornets byli o jedno miejsce od draftu Victora Wembanyamy, ale Williamson mógłby być niezłą nagrodą pocieszenia. Z LaMelo Ballem prawdopodobnie poza stołem, nie mają mnóstwa intrygujących młodych graczy do handlowania. Ale wybór nr 2 plus weteran w postaci Roziera lub Haywarda mogą wystarczyć, by skusić Pelicans, którzy chcą teraz wygrywać. Charlotte podobno woli innego skrzydłowego Pelicans, Brandona Ingrama, niż Williamsona w wymianie za drugi pick.

New York Knicks

Tradeable assets: Immanuel Quickley, R.J. Barrett, Mitchell Robinson, Quentin Grimes, Obi Toppin, chronione pierwszorundowe picki 2024 od Dallas, Detroit i Waszyngtonu

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych drużyn, Knicks nie mają do zaoferowania wysokiego draftu – ani żadnego draftu 2023. Zamiast tego, Nowy Jork ma kolekcję solidnych młodych zawodników. Williamson mógłby trafić do Nowego Jorku, gdyby loteria 2019 potoczyła się inaczej, a on z pewnością ma sympatię do Wielkiego Jabłka. Williamson i Barrett byli kolegami z college’u w Duke, co mogłoby stanowić dobrą historię, gdyby Knicks byli w stanie przeprowadzić wymianę bez uwzględnienia tego drugiego.

Houston Rockets

Aktywa podlegające wymianie: 4 i 20 pick, Jalen Green, Tari Eason, Alperen Sengun, dwa przyszłe pierwszorundowe picki z Brooklynu, dwie przyszłe wymiany pierwszorundowych picków z Brooklynem

Przebudowa Rockets ma zostać przyspieszona w tym offseason. Zatrudnili Ime Udokę jako głównego trenera i mają nieco poniżej 50 milionów dolarów w przewidywanym cap space. Od czasu pozbycia się Jamesa Hardena, Houston gromadzi młodych zawodników, choć żaden z nich nie wygląda jeszcze na gwiazdę. Z dużą ilością przyszłych picków, dwoma pierwszorundowymi w 2023 roku i chęcią ponownego rozpoczęcia wygrywania, Rockets mogą mieć sens jako zalotnik Williamsona.

Atlanta Hawks

Aktywa do wymiany: Wybór nr 15, Dejounte Murray, John Collins, De’Andre Hunter, Onyeka Okongwu, Jalen Johnson, AJ Griffin, chroniony pierwszorundowy pick 2024 od Sacramento

OK, to wydaje się mało prawdopodobne. Ale fajnie jest wyobrazić sobie połączenie Williamsona z Trae Youngiem. Atlanta ma kilka różnych typów graczy do wymiany w zależności od tego, czego chce Nowy Orlean. Mają wielu solidnych role players, w tym Collinsa i Huntera. Są też młodzi, obiecujący gracze, tacy jak Okongwu, Johnson i Griffin. Jeśli Pelicans chcą gracza o dużym nazwisku, Murray wypełnia ich potrzebę na pozycji point guarda.