Tanner Houck kosztował Red Sox mecz; on i inni mogą kosztować ich serię playoffów

Tomase: Implications of Houck’s absence in Toronto go beyond ugly loss originally appeared on NBC Sports Boston

Red Sox wygrywając praktycznie każdy mecz w czerwcu przesłonili pewien istotny fakt — nie byli dokładnie stomping przeciwników jak Patrioci z 2007 roku.

Nawet biorąc 19 z 24, ich margines błędu pozostał bardzo mały. Wygrali cztery jednoseryjne mecze i jeden wynikiem 2-0 podczas zmieniającej sezon podróży po Zachodnim Wybrzeżu. W weekend pokonali Strażników, pomimo remisu w siódmej rundzie piątkowego meczu i porażki w szóstej rundzie noc później.

Wchodząc w ten tydzień w starciu z Blue Jays, musieli wiedzieć, że nie trzeba wiele, by strącić ich z osi. W jednej chwili dobre czasy się rozkręcają, a w następnej przewracają się jak rozklekotany buggy. Albo może trafniej: W jednej chwili Tanner Houck się zamyka, w następnej zostaje w domu, bo Kanada nie wpuszcza go do kraju.

Tomase: Outfield pozostaje potrzebą Red Sox; oto pięć możliwych dopasowań

Wtorkowy wynik był jednocześnie zaskakujący, przewidywalny i niszczący. Po kolejnym powrocie do gry w końcówce, Red Sox potrzebowali tylko trzech wyjść, by zapewnić sobie zwycięstwo.

Zamiast tego nie uzyskali żadnego za sprawą pary pomocników, którzy nie nadawali się do gry w dziewiątej rundzie. Być może dlatego menedżer Alex Cora brzmiał tak nietypowo poirytowany po przegranym 6-5 walkowerze, który podkreślił, jak bardzo Red Sox powinni mieć nadzieję, że nie odwiedzą Jays w październiku.

„Próbujemy zdobyć 27 wyjść i nie skończyliśmy tego”, powiedział Cora dziennikarzom.

Houck kosztował ich grę, a spędził ją 500 mil od Bostonu. Cora poprosił Tylera Duńskiego, aby po doskonałej ósmej kolejce zagrał jako dziewiąty przeciwko najgroźniejszym nietoperzom w Toronto i nie sprostał zadaniu. Nie sprostał temu zadaniu również zastępujący go Hansel Robles, który zawalił swój piąty mecz, dopuszczając do wyrównania Bo Bichette’a i zwycięskiego trafienia Vladimira Guerrero Jr.

Dziewiąty mecz powinien należeć do Houcka, który dwa i pół tygodnia temu przejął rolę zamykającego i szybko uratował sześć meczów w sześciu szansach. Jego obecność w końcu pozwoliła Corze nadać kształt późnym inningom. Jego nieobecność otworzyła ślimaka z powrotem do kwietnia, kiedy Red Sox ciągle zawalali mecze, które można było wygrać.

Cora został zapytany o to, czy dać Duńczykowi drugą rundę zamiast wezwać, powiedzmy, lewego obrońcę Matta Strahma, ale bądźmy szczerzy – nie było dobrych opcji przeciwko George’owi Springerowi, Bichette’owi i Guerrero, zwłaszcza po tym, jak jeden z czołowych graczy AL, łapacz Alejandro Kirk, rozpoczął od singla.

„To znaczy, tak to widziałem”, powiedział Cora. „To jest sposób, w jaki zarządzałem grą. Jestem tu menedżerem i zdecydowałem się na dwa inningi z (Duńczykiem).”

Każdy z wyżej wymienionych pałkarzy wymachuje prawą ręką. Strahm byłby ryzykownym wyborem, ponieważ praworęczni trafiają go o 41 punktów lepiej niż leworęczni. Tego samego nie można powiedzieć o Houcku, który dominuje nad praworęcznymi z wynikiem .526 OPS. Ale jego odmowa zaszczepienia się po raz kolejny stanęła na przeszkodzie, podobnie jak w kwietniu, kiedy to jego nieobecność przyczyniła się do trzech porażek w czterech meczach i wysłała Red Sox w ogon, który zakończył się na poziomie 10-19 i drugim najgorszym rekordem w American League.

Glaring loss

Houck’s save percentage (6 for 6)

100.0

Save percentage innych pomocników Red Sox (11 na 26)

42.3

Variation

Double

Zajęło im sześć tygodni, aby wydostać się z tego dołka i mogą mieć tylko nadzieję, że nie wpadną do niego z powrotem, zwłaszcza, że są w trakcie 20 z 23 meczów z Jays, Yankees i Rays.

To ich bezpośrednie zmartwienie, ale duży obraz stwarza problemy, zbyt. Red Sox wracają do Toronto 30 września na przedostatnią serię sezonu. Mogą potrzebować gier 157-159, aby zaklinować playoff berth. Ponadto, jeśli Jays wygrają dziką kartę, a Red Sox zajmą drugie miejsce, to Toronto będzie gospodarzem trzech meczów w październiku.

W obecnej sytuacji Red Sox zostaną bez Houcka i outfieldera Jarrena Durana, który dostarczył iskry z miejsca leadoff. Jest jeszcze kwestia rehabilitacji asa Chrisa Sale’a, który ujawnił na wiosennym treningu, że nie jest szczepiony i od tamtej pory nie odniósł się do swojego statusu. Choć jest czas, by wszyscy trzej dostali zastrzyk, to nie pomogło to Red Sox we wtorek i nie pomoże im w środowym finale, gdy będą chcieli uniknąć zamachu.

Zawodnicy mają prawo do indywidualnych wyborów i nikt nie chce słyszeć kolejnych argumentów na temat szczepionek. Ale jak przypomniała nam wtorkowa noc, decyzje takie jak Houck’a mają konsekwencje, które mogą wpłynąć na wyniki.