Talmassons wygrywa maraton w Olbii

COLBIA (SASSARI)- CDA Talmassons przywraca swoje ambicje wejścia do Play Offs, dosłownie wyrywając zwycięstwo z Olbii w tie breaku 2-3 (25-22 21-25 25-20 13-25 12-15), wracając dwa razy, a następnie wygrywając w tie breaku. Hermaea, która nie ma już czego wymagać od tych mistrzostw, gra serdeczne spotkanie i udaje jej się czerpać satysfakcję ze zdobycia pierwszego punktu w puli awansu.

Biało-niebieskie dziewczyny grają momentami bardzo dobrze przeciwko Cda Talmassons, formacji w pełni walczącej o dostęp do playoffów, i długo pieszczą sukces. Ostatecznie jednak w tie-breaku po emocjonującym meczu wygrała drużyna z Friulii. To gospodarze prowadzili od początku i mimo comebacku gości zdołali wyjść na prowadzenie 1-0. Scenariusz drugiego meczu był natomiast w całości na korzyść drużyny trenera Barbieriego, która zremisowała 1-1. W trzeciej partii Sardyńczycy ponownie wyszli na prowadzenie, szczególnie w drugiej połowie seta, dzięki wspaniałemu powrotowi, który dał im nową przewagę 2-1. Zmęczenie dało jednak o sobie znać w czwartym secie, wszystko w rękach Friulczyków: 13-25 i tie-break. Tym, co zrobiło różnicę w ostatnim secie, była większa precyzja w ataku – Olbia zatrzymała się na 14% wobec 35% Talmassons: 12-15 i dwa punkty w sejfie dla Friulistek. Łup, który pozwala Taborelli i jej koleżankom z drużyny odzyskać piąte miejsce w standingu, ostatnie ważne dla dostępu do Promotion Playoffs, omijając jednocześnie Busto Arsizio i Mondovì, obecnie na -1, z Montecchio na -3.

22 punkty Miilena i 20 Bulaicha nie wystarczyły, a po drugiej stronie Milana (27 i MVP), Taborelli i Rossetto (po 17) robili co mogli. Porażka Olbii (czwarta w tylu meczach w drugiej fazie) nie popsuła świątecznej atmosfery, a licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała wysiłek orłów z Tavolariny, autorów znakomitego sezonu, zwłaszcza w przyjaznych murach.

I PROTAGONISTI-

Dino Guadalupi (trener Hermaea Olbia)- ” Kiedy opadliśmy, zmagaliśmy się z odkładaniem piłki. W czwartym secie jakość ich zagrywki zmusiła nas do gry pod oczywistą ścianą i straciliśmy okazję do wyjścia na prowadzenie w punktacji. Szkoda, bo w ostatnim u siebie miło byłoby wygrać tak skomplikowany mecz. Składam wyrazy uznania dla Talmassons, bo w trakcie meczu umieli podjąć działania, a potem postawić nas w trudnej sytuacji na rozwiązaniach w ataku. Ostatnie dwa mecze w sezonie? Spodziewam się, że zespół będzie kontynuował swoją drogę rozwoju. Poprawiamy się w wielu rzeczach, w tym w osobowości, ale czasem jeszcze trochę za bardzo wypadamy w trudnych momentach. Będziemy jednak nadal gonić za pozytywnym wynikiem „.

Leonardo Barbieri (trener CDA Talmassons)- ” Doskonale wiedzieliśmy co zastaniemy dzisiaj w Olbii. Z jednej strony była drużyna taka jak nasza, grająca o bardzo wysoką stawkę, a z drugiej Hermaea, która potrafi wyrażać się ze spokojem i radością, ożywiona zamiarem dobrej gry. Nasi przeciwnicy spisali się dobrze, ale jestem zadowolony z reakcji psychicznej mojej drużyny w obliczu trudności. W pewnym momencie nie szło nam dobrze, ale reakcja psychologiczna dziewczyn była doskonała. Popełniliśmy kilka błędów na poziomie technicznym, szczególnie na początku, kiedy nie zastosowaliśmy w praktyce kilku rzeczy przygotowanych w ścianie obronnej. Hermaea nas zaskoczyła, ale to dobrze. Zasłużyliśmy na dwa punkty” .

IL TABELLINO-

VOLLEY HERMAEA OLBIA – CDA TALMASSONS 2-3 (25-22 21-25 25-20 13-25 12-15)

VOLLEY HERMAEA OLBIA: Bridi 1, Bulaich Simian 20, Gannar 15, Messaggi 4, Miilen 22, Taje’ 4, Barbagallo (L), Fontemaggi 3, Bresciani. Nieobecni: Diagne, Piras (L), Schiro’, Nieddu. Wszyscy: Guadalupi.

CDA TALMASSONS: Rossetto 17, Costantini 5, Eze Blessing 7, Milana 27, Caneva 10, Taborelli 17, De Nardi (L), Crisafulli 1, Trampus. Nie uwzględniono: Campagnolo, Michelini, Monaco (L), Tognini. All. Barbieri.

SĘDZIOWIE: Scotti, Marconi.

UWAGI – Czas trwania seta: 24′, 25′, 26′, 22′, 18′; łącznie: 115′.

MVP: Giovanna Milana (CDA Talmassons)

LA CLASSIFICA-

Roma Volley Club 76 (23 – 1); Itas Trentino 68 (22 – 4); Omag-Mt San Giovanni In M.No 61 (19 – 5); Valsabbina Millenium Brescia 56 (19 – 7); Cda Talmassons 53 (17 – 7); Futura Giovani Busto Arsizio 52 (17 – 9); Lpm Bam Mondovi’ 52 (17 – 9); Ipag S.Lle Ramonda Montecchio 50 (16 – 8); Bsc Materials Sassuolo 47 (16 – 10); Itas Ceccarelli Martignacco 45 (14 – 10); Volley Soverato 37 (12 – 12); Volley Hermaea Olbia 31 (11 – 15).