Sześć opcji środkowego pola dla Red Sox z wypadniętym Trevorem Story’m

Five middle infield options for Red Sox with Trevor Story out originally appeared on NBC Sports Boston

Ulepszenie środkowego pola nie jest już dla Boston Red Sox chęcią, ale desperacką potrzebą.

Oczekiwano, że Trevor Story przejdzie z drugiej bazy na shortstop, by zastąpić Xandera Bogaertsa, który odszedł do San Diego Padres w ramach wolnej agentury. Jednak we wtorek ujawniono, że Story opuści czas po przejściu operacji łokcia. Główny oficer baseballu Chaim Bloom powiedział, że zespół „nie może bankowo” Story wrócić w pewnym momencie w 2023 roku.

Tomase: Story injury the latest blow in Red Sox offseason gone wrong

Utility man Kiké Hernandez, obecnie startowy center fielder drużyny, jest opcją do przejęcia na shortstop. Oczywiście, to stworzyłoby nową dziurę w outfield. Aby uniknąć tego scenariusza, Bloom powiedział, że drużyna „spodziewa się dodać” poprzez handel lub wolną agencję, aby zastąpić Story’ego.

Oto kilka z głównych opcji.

Jose Iglesias, wolny agent

Z wszystkimi gwiazdami free-agent shortstops off the board, Iglesias jest najlepszym graczem pozostałym na tej pozycji. 33-latek rozpoczął swoją karierę w Bostonie i wrócił na krótki, drugi sezon w klubie w 2021 roku. Rok 2022 spędził w Colorado Rockies, notując w 118 meczach wyniki 292/.328/.380.

Iglesias byłby oczywistym minusem w składzie, ale wciąż może trafiać średnio. I choć nie jest już tak znakomitym obrońcą, jakim był kiedyś, to wciąż ustabilizowałby pozycję, która jest bardzo potrzebna. W tym momencie, jednoroczna umowa dla Iglesiasa nie może zaszkodzić.

Elvis Andrus, wolny agent

Najlepsze dni Andrus ma już za sobą, ale jego występ w 2022 roku sugeruje, że jeszcze wiele zostało w baku. 34-latek zdobył 17 homerów w 149 meczach pomiędzy Oakland A’s i Chicago White Sox. Pozostaje również dobrym obrońcą z solidną szybkością, gdyż w 22 próbach zdobył 18 baz. On i Iglesias są jedynymi wolnymi zawodnikami, którzy mogą wypełnić pustkę w 2023 roku.

Joey Wendle, Miami Marlins

Przenosimy naszą uwagę na rynek handlowy, gdzie Red Sox podobno pytali o Joey’a Wendle’a z Miami Marlins. Jest to zawodnik, którego Bloom zna, gdyż razem grali w Tampa Bay Rays.

Wendle, 32 lata, jest wszechstronnym obrońcą, który może zastąpić Story’ego na shortstop, a następnie przejść na drugą bazę, gdy ten wróci. Ostatni sezon był dla Wendle’a słabszy pod względem gry, ale podczas pobytu w Tampie pokazał, że może być ponadprzeciętnym graczem.

Kolega z drużyny Wendle’a, Miguel Rojas, był na tej liście przed tym, jak w środę został sprzedany do Los Angeles Dodgers. Red Sox podobno wykazali zainteresowanie Rojasem wcześniej w trakcie offseason.

Ha-Seong Kim, San Diego Padres

Padres, według doniesień, są otwarci na wymianę Kima po dodaniu Bogaertsa. 27-letni zawodnik pochodzący z Korei Południowej w zeszłym sezonie zanotował wyniki na poziomie 251/.325/.383 z 11 domami, 59 RBI, 12 kradzieżami i 4.9 WAR w 150 rozegranych meczach. Był finalistą Złotej Rękawicy, który zrobił ogromny krok naprzód w praktycznie każdej kategorii w 2022 roku. San Diego potrzebuje pomocy pitchingowej, więc sensowne mogłoby być wysłanie kogoś takiego jak Tanner Houck, by pozyskać Kima i rozwiązać dylemat shortstop.

Willy Adames, Milwaukee Brewers

Prawdopodobnie najbardziej nierealna opcja na liście, ale zdecydowanie najbardziej intrygująca. Adames to świetny defensywny shortstop, który również złagodziłby utratę Story’ego w składzie. 27-latek kończy 2022 sezon w Milwaukee Brewers, w którym zanotował 31 homerów i 98 RBI. W ciągu swojej pięcioletniej kariery, zgromadził .771 OPS.

Adames byłby najdroższym graczem na liście, ale Red Sox osiągnęli punkt, w którym płacenie może być konieczne, aby utrzymać znaczenie w 2023 roku.