Świetny chwyt Byrona Buxtona rozpoczyna pierwszy 8-5 triple play w historii MLB

Czasami idziesz na boisko i widzisz coś, czego nigdy wcześniej nie widziano. Tak jak Minnesota Twins, którzy wykonali potrójną zagrywkę, która nigdy nie została odnotowana w historii MLB.

W obliczu Chicago White Sox bez wyjścia i z ludźmi na pierwszej i drugiej pozycji w siódmej rundzie, miotacz Twins Griffin Jax oddał to, co wyglądało na przełomowy trzybiegowy homer, lub przynajmniej ekstra-bazowe trafienie, do A.J. Pollocka. Łapacz Twinsów Ryan Jeffers wydawał się tak myśleć, natychmiast zapadając się do przodu, gdy zobaczył kontakt.

A potem, cóż, Buxton wykonał bardzo dobre zagranie, podczas gdy gracze White Sox wykonali bardzo złe zagranie.

Adam Engel rozpoczął grę na drugiej stronie, podczas gdy Yoan Moncada był na pierwszej. Buxton wykonał highlight-reel, podczas gdy żaden z baserunnerów się nie oznaczył, a następnie dostał piłkę na tyle szybko, że trzeci bazowy Twins Gio Urshela oznaczył Moncadę między drugą a trzecią i oznaczył drugą osobę, aby Engel został wyrzucony.

To był pierwszy 8-5 triple play w historii MLB, według MLB.com’s Sarah Langs.

Aby być sprawiedliwym dla White Sox, Statcast miał Pollock’s fly ball jako 389-foot knock z .820 xBA, w zasadzie 82 procent szans na bycie hitem. Z drugiej strony, to wciąż pozostawia 18% szans na bardzo żenujący błąd, w dodatku historyczny.

Twarz menedżera White Sox Tony’ego La Russa mówi wszystko.

To, że to Buxton rozpoczął pierwszą w swoim rodzaju grę trójkową nie powinno być niespodzianką. 28-latek od dawna jest jednym z najlepszych outfielderów w grze, gdy jest zdrowy, zarówno pod względem ręki, jak i zasięgu. To właśnie on był odpowiedzialny za jedyne punkty Twins do tego momentu, trafiając dwutakt w piątej rundzie.

22 homery Buxtona dają mu czwarte miejsce w American League, z linią slash 227/.302/.576 w sezonie. Dzięki swojej mocy i grze w polu, Buxton jest kandydatem do pierwszej w karierze nagrody All-Star w tym miesiącu.

Minnesota Twins' Byron Buxton plays during a baseball game, Thursday, June 2, 2022, in Detroit. (AP Photo/Carlos Osorio)

Byron Buxton i Twins zrobili coś bezprecedensowego przeciwko White Sox. (AP Photo/Carlos Osorio)