Super League i Premiership Rugby do rozegrania w sobotę

Mecz testowy Anglii z RPA oraz BMW PGA Championship w Wentworth zostały wznowione w sobotę po jednodniowej przerwie po śmierci królowej Elżbiety II – w ten weekend rozgrywane są również Super League i Premiership Rugby.

Pierwszy dzień decydującego meczu testowego Anglii z RPA został odwołany w czwartek, a piątkowe spotkanie zostało przełożone jako wyraz szacunku po ogłoszeniu przez Pałac Buckingham.

Mecz zostanie wznowiony w sobotę, a ECB potwierdziło, że trzydniowy test zakończy się w poniedziałek. Anglia Women’s T20 przeciwko Indiom, a także cały inny profesjonalny i rekreacyjny krykiet w Anglii, odbędzie się zgodnie z planem.

DP World Tour potwierdził, że BMW PGA Championship zostanie wznowione w sobotę rano, po tym jak gra została zawieszona w czwartek wieczorem i przez cały dzień w piątek, a wydarzenie będzie rozgrywane na 54 dołkach, a nie 72.

Sobotni mecz Super League pomiędzy Huddersfield i Salford zostanie rozegrany po potwierdzeniu, że piątkowy mecz pomiędzy Catalans i Leeds również odbędzie się zgodnie z planem, podczas gdy mecze Premiership Rugby zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

Sky Sports looks back at Queen Elizabeth II's passion for sport, most notably horse racing.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Sky Sports przygląda się pasji królowej Elżbiety II do sportu, w szczególności do wyścigów konnych.

Sky Sports patrzy wstecz na pasję królowej Elżbiety II do sportu, w szczególności wyścigów konnych.

Trzydniowy mecz testowy potwierdzony

Oświadczenie ECB powiedziało: „Krykiet zostanie wznowiony w sobotę, aby oddać hołd Jej Wysokości Królowej Elżbiecie II i uhonorować jej niezwykłe życie i służbę.

„Po odwołaniu piątkowych meczów krykieta jako wyraz szacunku po ogłoszeniu jej śmierci, England and Wales Cricket Board może potwierdzić, że gra zostanie wznowiona od soboty, w tym międzynarodowe, krajowe i rekreacyjne mecze. Decyzja została podjęta po konsultacji z DCMS i zgodnie z oficjalnymi wytycznymi dotyczącymi żałoby narodowej.

„Oznacza to, że mecz testowy mężczyzn pomiędzy Anglią i RPA rozpocznie się na The Oval, a mecz IT20 kobiet pomiędzy Anglią i Indiami odbędzie się na Riverside w Durham. Zaplanowany mecz pomiędzy Anglią a Sri Lanką Men’s U19 oraz mecze rekreacyjne w krykieta również odbędą się zgodnie z planem.

„Przed każdym meczem zostanie zachowana minuta ciszy, po której zostanie odegrany hymn narodowy. Wszyscy zawodnicy i trenerzy będą nosić czarne opaski. Markowy ekwipunek zostanie zastąpiony komunikatem oddającym szacunek krykieta dla Królowej.”

Sobotnia gra będzie oficjalnie dniem trzecim meczu testowego, ponieważ po tym jak ECB zbadało z RPA czy mecz mógłby zostać przedłużony do wtorku, problemy z podróżą oznaczały, że ostatecznie nie było to możliwe.

„Byliśmy w trakcie rozmów z Cricket South Africa, ale muszą oni polecieć do domu we wtorek, aby spędzić cenne kilka dni w domu przed wyruszeniem do Indii i Australii. Jutro (sobota) jest zatem potwierdzona jako dzień 3 5-dniowego meczu testowego”, potwierdził ECB.

Ustalenia dotyczące krykieta

Sobota

Anglia vs RPA seria testowa, dzień 3 z 5, 10.15 Sky Sports Cricket i Main Event

England Women vs India Women T20, 6.30pm Sky Sports Cricket

England U19s vs South Africa U19s, 10.30am

Sunday

England vs South Africa Test series, Day 4 of 5, 10.15am Sky Sports Cricket and Main Event

Rachael Flint Trophy (all 10.30am):

Southern Vipers vs Thunder

Sunrisers vs Lightning

South East Stars vs Central Sparks

Western Storm vs Northern

Poniedziałek

Anglia vs South Africa Test series, dzień 5 z 5, 10.15am Sky Sports Cricket and Main Event

County Cricket Division 1 (wszystkie 10.30):

Warwickshire vs Somerset

Northamptonshire vs Surrey

Yorkshire vs Essex

County Cricket Division 2 (wszystkie 10.30):

Leicestershire vs Durham

Middlesex vs Glamorgan

Sussex vs Worcestershire

BMW PGA Championship at Wentworth to restart Saturday

A DP World Tour statement said: „Wydarzenie w Wentworth da graczom, caddies, personelowi, wolontariuszom i widzom możliwość spotkania się w ciągu weekendu, nie tylko w celu złożenia kondolencji, ale także uczczenia niezwykłego życia Jej Królewskiej Mości.

„Dołączamy do innych sportów w robieniu tego, w tym Męskiego Meczu Testowego między Anglią a Republiką Południowej Afryki w The Oval i meczu IT20 kobiet między Anglią a Indiami w County Durham, Premiership Rugby Union, Rugby League i Great North Run w północno-wschodniej Anglii.

„Druga runda BMW PGA Championship zostanie wznowiona o 6.40 rano w sobotę, a wszystkie pierwotne czasy tee na drugą rundę pozostaną bez zmian. Ci gracze, którzy jeszcze nie ukończyli swojej pierwszej rundy, zrobią to od 7.30 rano z miejsca na polu golfowym, w którym zatrzymali się w czwartek po południu.”

Kontynuowano: „Przez cały weekend w Wentworth, czarne wstążki będą dostępne dla ludzi do noszenia, a flagi będą nadal latać przy połowie masztu.

„Dodatkowo, będzie dwuminutowa cisza o 9.50 rano w sobotę w całym obiekcie, aby upamiętnić życie Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, z proklamacją króla Karola III pokazywaną na ekranach telewizyjnych w Championship Village od 10 rano.”

Harmonogram Super League trwa bez zmian; Gracze mają nosić czarne opaski, przestrzegać okresu ciszy

Oświadczenie Super League powiedziało: „Po opublikowaniu wytycznych dotyczących żałoby narodowej i konsultacjach z rządem, innymi sportami i interesariuszami Rugby League, w tym klubami i nadawcami, Super League może potwierdzić, że Betfred Super League Eliminator pomiędzy Huddersfield Giants i Salford Red Devils zostanie rozegrany zgodnie z harmonogramem w sobotę 10 września (kick-off 1pm).

„Przed obydwoma meczami eliminacyjnymi zostanie oddany należny szacunek Jej Wysokości, z okresem ciszy i, jeśli to możliwe, odegraniem hymnu narodowego – podczas gdy zawodnicy i urzędnicy meczowi zostaną poproszeni o założenie czarnych opasek.”

Rugby League fixtures

Friday

Catalans Dragons vs Leeds Rhinos, 20.00

Sobota

Huddersfield Giants vs Salford Red Devils, 13.00

Małe zmiany w Premiership Rugby

Piątkowe mecze Premiership Rugby zostały przełożone, przy czym mecz Bristol Bears vs Bath Rugby został przeniesiony na godzinę 17.30pm w sobotę i Sale Sharks vs Northampton Saints przeniesione na 3pm w niedzielę. Istniejące mocowania otwierające sezon w sobotę zostaną rozegrane zgodnie z planem.

W oświadczeniu, Premiership Rugby ogłosiła: „Premiership Rugby jest zjednoczona w oddaniu hołdu Jej Wysokości Królowej Elżbiecie II za jej inspirujące życie w służbie i niezrównany wkład w rozwój Wielkiej Brytanii.

„Po konsultacjach z RFU, DCMS i zarządem PRL, Premiership Rugby może potwierdzić, że jako znak szacunku, dwa mecze Gallagher Premiership zaplanowane na dziś zostaną przełożone. Mecz Bristol Bears z Bath Rugby odbędzie się w sobotę o 17.30, a spotkanie Sale Sharks z Northampton Saints zostanie podane tak szybko, jak to możliwe.

„Pozostałe mecze zaplanowane na sobotę i niedzielę odbędą się zgodnie z planem, a kluby Premiership przyłączą się do kibiców, aby uczcić życie i służbę Królowej Elżbiety. Przed rozpoczęciem każdego meczu odbędzie się jednominutowy cichy hołd. Wszyscy zawodnicy i trenerzy zostaną poproszeni o założenie czarnych opasek.”

Northampton Saints potwierdzili później zmianę terminu meczu z Sale, mówiąc:

„Wraz z Sale Sharks, klub może teraz potwierdzić, że mecz pierwszej rundy Premiership odbędzie się w niedzielę (11 września) o godzinie 15:00.

„Kibice nie powinni podróżować do Salford tego wieczoru (piątek 9 września). Sale Sharks potwierdzili, że wszystkie bilety zakupione na pierwotną datę będą nadal ważne. Alternatywnie, zwrotyzostaną zapewnione każdemu, kto zakupił bilet na mecz i nie jest w stanie pojawić się w zmienionym terminie.”

Premiership Rugby fixtures

Saturday

Exeter vs Leicester, 3pm

London Irish vs Worcester, 3pm

Newcastle Falcons vs Harlequins, 3pm

Bristol Bears vs Bath, 5.30pm

Sunday

Gloucester vs Wasps, 3pm

Sale Sharks vs Northampton, 3pm