Super Bowl w sobotę? Może warto spróbować

PHOENIX – W zeszłym tygodniu kilku ustawodawców w Tennessee zaproponowało projekt ustawy, aby poniedziałek po Super Bowl był świętem państwowym.

Teoria jest taka, że Super Bowl jest już nieoficjalnym amerykańskim świętem. Ponieważ ludzie lubią spędzać święta z rodziną i przyjaciółmi (czasem wymagające podróży), dlaczego nie uczynić go długim weekendem jak Święto Dziękczynienia czy 4 lipca? I specjalnie do Super Bowl, wiele oglądać grę na imprezie i mają tendencję do overindulge.

Więc dlaczego nie mieć stan Tennessee uznać powyższe z podróży / dzień odzysku?

„Z ponad 16 milionów Amerykanów oczekuje się, że pominie pracę dzień po Super Bowl, a około 8 milionów oczekuje się, że poprosi o dzień wolny z góry, mówimy o dużym uderzeniu w siłę roboczą,” Rep. Joe Towns Jr. z Memphis powiedział w oświadczeniu dla Yahoo Sports.

„Mój projekt ustawy po prostu chce zbadać dając resztę z nas dzień wolny,” Towns powiedział. „Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie dostaje dużo bardziej amerykański niż Super Bowl i to staje się coraz bardziej normą, aby przegapić pracę następnego dnia.”

Kto wie, czy to przejdzie. A nawet jeśli, to kto wie, czy większość prywatnych pracodawców będzie to honorować, co ograniczyłoby wpływ. Dzień wolny po Super Bowl był okresowo przyznawany na lokalnych rynkach – w zeszłym roku wiele szkół publicznych w rejonie Cincinnati dało dzieciom dzień wolny po tym, jak Bengals zagrali w meczu.

Tennessee jest tylko jednym stanem, oczywiście, a Super Bowl jest krajowym fenomenem, niezależnie od tego, kto gra. Szacuje się, że ponad 100 milionów Amerykanów będzie oglądać transmisję Foxa w niedzielę. Aby objąć wszystkich, prawdopodobnie będziemy potrzebować federalnego ustawodawstwa.

Łatwiejszą rzeczą do zrobienia jest dla NFL, aby przenieść Super Bowl z jego tradycyjnej niedzieli 6:30 p.m. ET kickoff do podobnego czasu w sobotę, pozwalając fanom podróżować / odzyskać w dniu, który już mają wolne. Istnieje petycja Change.org, która prosi o to z prawie 150,000 podpisów.

The Super Bowl is an unofficial American holiday already. Should the NFL be doing more in its power to let the people celebrate it? (Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Super Bowl jest już nieoficjalnym amerykańskim świętem. Czy NFL powinna zrobić więcej, by ludzie mogli je obchodzić? (Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Super Bowl zawsze był rozgrywany w niedzielę. Dzień ten miał sens jeszcze w 1966 roku, ponieważ wszystkie mecze NFL rozgrywane były w niedziele. Do 1970 roku, jednak, Monday Night Football premierę i teraz mecze sezonu regularnego są rozgrywane w czwartki i soboty, jak również. Gry playoff w tym roku zostały wystawione w soboty, niedziele, a nawet jeden w poniedziałek.

Więc czy liga nadal musi trzymać się niedzieli?

„Ten [pomysł] był przez długi czas, ludzie rozmawiali o tym”, Roger Goodell powiedział z powrotem w 2018 roku na podcaście Kyle Brandt. „Powód, dla którego nie zrobiliśmy tego w przeszłości, jest po prostu po prostu z punktu widzenia publiczności. Widownia w niedzielną noc jest o wiele większa. Fani chcą mieć najlepszą okazję, aby móc zobaczyć grę i chcemy im to dać, więc niedzielna noc jest lepszą nocą.”

Czy to naprawdę prawda? NFL rzeczywiście uzyskuje lepsze oceny za mecze rozgrywane w niedzielę wieczorem niż w sobotę, co ma sens, ponieważ ludzie mają inne plany rozrywkowe w soboty. Jednakże, jeśli Super Bowl jest rozgrywany w sobotnią noc, czy to nie zastąpi wszystkiego innego? Czy Super Bowl nie jest w stanie pokonać dnia tygodnia? Czy więcej ludzi może nawet oglądać?

„Słuchaj, możesz grać w Super Bowl o 3 nad ranem we wtorek i 80 milionów ludzi będzie oglądać”, powiedział Mike Mulvihill, wiceprezes wykonawczy i szef strategii i analiz dla Fox Sports, który transmituje grę w tym roku.

To nie znaczy, że Mulvihill jest za tym. Podobnie jak inni, cieszy się historią i tradycją tego dnia.

„Super Bowl to coś więcej niż wydarzenie sportowe, to amerykańskie święto” – powiedział Mulvihill. „Nie przenosisz Dnia Niepodległości poza 4 lipca, nie przenosisz Bożego Narodzenia poza 12/25. Nie sądzę, abyś przeniósł Super Bowl z niedzieli. To jest to, co mieliśmy przez całe życie, każdy jest z tym wygodny.”

Mulvihill nie jest osamotniony w tym myśleniu. „Myślę, że to szalone”, powiedział prezes Fox Sports, Eric Shanks. „Super Bowl po prostu powinien być w niedzielę”.

Nie jest znany ruch NFL, aby rozważyć grę w sobotę zamiast w niedzielę.

A biorąc pod uwagę, jaki fenomen już jest, po co zadzierać z sukcesem? Odebranie soboty na rozbudowę i imprezy prawdopodobnie kosztowałoby miasto gospodarza przychodów. I chociaż można współczuć tym, którzy nie mogą odebrać dzwonka w poniedziałek, ponieważ zjedli za dużo skrzydełek z kurczaka lub wypili za dużo piwa, czy naprawdę zasługują na prawo federalne lub porzucenie prawie sześciu dekad tradycji?

Następnie ponownie, pomysł sobotniego Super Bowl niesie ze sobą pewne ekscytujące możliwości. Kickoff mógłby zostać przesunięty o godzinę lub tak, jeśli liga chciała. Strony mogą iść później. Możliwość podróżowania, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi może zostać otwarta. Można stworzyć nowe tradycje.

NFL jest największym obiektem rozrywkowym w kraju. W 2022 roku dostarczyła 47 z 50 najlepiej ocenianych programów telewizyjnych w roku. Wrzućcie do tego halftime show, hazard i reklamy i to jest współczesna Ameryka w czterogodzinnym pakiecie.

Może to zasługuje na dołączenie święta. A może zamiast liczyć na proces polityczny, NFL – która złamie każdą tradycję w pogoni za kilkoma dolarami więcej – może przewartościować całą sprawę.

Super Niedziela była idealnym wyborem w 1966 roku. W 2023 może już nie.

Może sobota jest warta strzału.