Super Bowl 2023: Ranking najgorszych hymnów narodowych

Jay Busbee

Zacznijmy ten ranking najgorszych występów hymnu narodowego Super Bowl od zastrzeżenia, że „The Star-Spangled Banner” jest trudną piosenką do śpiewania. To biegnie od najniższych dolnych do najwyższych gór, a jeśli można trzymać, że zakończenie „wolny” tak długo, jak wymaga, jesteś lepszym piosenkarzem niż większość. Dodatkowo, występujesz przed 100 milionami ludzi, co może przyprawić o ciarki nawet najlepszego trubadura. Podziwiajmy więc odwagę, jaką trzeba mieć, by choćby spróbować tej piosenki.

To powiedziawszy… jeśli mamy oceniać piłkarzy za popełnianie dużych błędów na największej scenie, cóż, możemy też oceniać piosenkarzy hymnu według tego samego standardu. Na szczęście żaden piosenkarz (jeszcze) nie zanurzył się w głębi atonalnego renderingu Carla Lewisa przed meczem NBA lub potworności Roseanne Barr przed meczem baseballu. Mimo to, podczas gdy każdy, kto może zaśpiewać hymn przed światem jest fenomenalnie utalentowany, ci genialni piosenkarze wybrali zły dzień, by mieć zły dzień…

6. N/A, Super Bowl XI: Żaden hymn nie jest złym hymnem. Z jakiegokolwiek powodu, NFL zdecydował w 1977 roku, aby nie mieć hymnu narodowego, zamiast tego wybierając piosenkarkę Vikki Carr do wykonania „America the Beautiful” Do tej pory – i prawdopodobnie na zawsze – jest to jedyny Super Bowl, w którym nie ma przedmeczowego hymnu narodowego.

5. Alicia Keys, Super Bowl XLVII: Ponownie, pamiętając o talencie i odwadze, jakiej wymaga nie tylko śpiewanie hymnu przed milionami, ale także akompaniowanie sobie na pianinie… ten nie był złym hymnem, per se, był po prostu… taki… powolny. Clocking w 2:32 – i znacznie dłużej, jeśli obejmują rozkwit fortepianu na początku i na końcu – ten jeden uczynił hymn „over” bettors szczęśliwy, ale wszyscy inni byli gotowi, aby rozpocząć grę.

4. Aretha Franklin, Aaron Neville, Dr John, Super Bowl XL: Ponownie: to nie jest krytyka Królowej, lub Neville lub dobrego lekarza. Ten hymn to niewypał nie wykonawców, ale aranżacji. Aaron Neville mógłby zaśpiewać twoje zeznanie podatkowe i sprawić, że brzmiałoby to seksownie i romantycznie; Aretha Franklin mogłaby zaśpiewać twoją listę zakupów i sprawić, że brzmiałaby ona transcendentnie i inspirująco. Ale duct-taping dwóch z nich razem back-to-back, dodając dziwnie powściągliwy Dr John do mieszanki, a następnie slathering chór gospel na górze po prostu nie działa. Zbyt dużo dobrej rzeczy nie zawsze jest dobrą rzeczą.

3. Cheryl Ladd, Super Bowl XIV: NFL mieszała politykę ze sportem już w 1980 roku, kiedy Ladd, jedna z najbardziej znanych gwiazd telewizyjnych tamtego okresu, zadedykowała hymn zakładnikom przetrzymywanym wówczas w Iranie. Być może gwiazda „Aniołków Charliego” zsynchronizowała się, a może to po prostu wiekowe wideo z tamtych czasów, ale to wykonanie krzyczy „cruise ship lounge” (Aside: Pat Summerall wyraził niedowierzanie z powodu wielkości flagi – która miała tylko około 25 jardów szerokości, zabawka w porównaniu do dzisiejszych 100-jardowych behemotów. To były czasy.)

2. Charley Pride, Super Bowl VIII: Podczas pierwszego zagrania w Super Bowl XLVIII, błędny snap odbił się od kasku Peytona Manninga i znalazł się w strefie końcowej, co doprowadziło do bezpieczeństwa i ostatecznego zdemolowania Seattle. To był odpowiednik hymnu narodowego, z legendą country Charley Pride brakuje dosłownie pierwsze słowa piosenki. Wyzdrowiał wystarczająco dobrze, ale „pamiętanie wszystkich słów” jest podstawą dla wykonania hymnu.

Christina Aguilera is an amazing singer, but her Super Bowl national anthem ranks No. 1 ... on our list of worst renditions at the big game. (Photo by Jamie Squire/Getty Images)

Christina Aguilera jest niesamowitą piosenkarką, ale jej hymn na Super Bowl zajmuje miejsce nr 1 … na naszej liście najgorszych wykonań podczas wielkiej gry. (Photo by Jamie Squire/Getty Images)

1. Christina Aguilera, Super Bowl XLV: Christina Aguilera jest skarbem narodowym, posiadającym wszystkie umiejętności i prezencję, jakich można oczekiwać od piosenkarki jej wielkości. A jednak, nawet najlepsi mogą popełniać błędy, jak to zrobiła, kiedy w jakiś sposób zamieniła „O’er the ramparts we watched” na „What so proudly we washed” Nie było to złe uratowanie w danym momencie, biorąc pod uwagę stawkę i okoliczności, ale fumble kaskadowo – pospieszyła się z resztą piosenki i potknęła się na wielkim „free” i „brave” finiszu. Wszystko jest w porządku, Xtina; każdy z nas zawaliłby to o wiele gorzej niż ty.

Chris Stapleton ma zaśpiewać tegoroczny hymn narodowy. Mamy nadzieję, że nie zrobi absolutnie nic, co uzasadniałoby dodanie go do tej listy.