Super Bowl 2023: Niesamowity punt return Kadariusa Toneya ustanawia rekord Super Bowl, prowadzi do TD Chiefs

Ryan Young

Kadarius Toney nie znalazł do końca strefy końcowej, ale zapisał się w historii Super Bowl w niedzielę.

Szeregowy odbiorca Kansas City Chiefs przebiegł 65 jardów na początku czwartej kwarty w niedzielę na State Farm Stadium, co ustawiło Chiefs na linii 10 jardów i ostatecznie doprowadziło do przyłożenia w ich zwycięstwie nad Philadelphia Eagles. Ten powrót zaznaczył najdłuższy powrót punt w historii Super Bowl.

Powrót złamał poprzedni rekord 61-jardowego powrotu, który został ustanowiony przez Denver’s Jordan Norwood w Super Bowl L.

[Get your Chiefs Super Bowl gear here]

Powrót Toney’a, który wyglądał jak sprowokowany przez bliski poślizg na murawie na początku, doprowadził do przyłożenia zaledwie trzy sztuki później. Rozgrywający Chiefs Patrick Mahomes znalazł szeroko otwartego Skyy’a Moore’a na 4 jardowe przyłożenie, które dało im 35-27.

Ten punktowy drive był ich drugim z rzędu, również po 5 jardowym chwycie Toney’a na przyłożenie kilka minut wcześniej. Toney był szeroko otwarty i wszedł do strefy końcowej na swoim pierwszym i jedynym przyłożeniu w meczu.

Podczas gdy Eagles doprowadzili do remisu w czwartej kwarcie dzięki trzeciemu przyłożeniu Jalena Hurtsa, Mahomes poprowadził Chiefs na 12-odgrywkowym, 66-jardowym podaniu, które ustawiło 27-jardowy field goal Harrisona Butkera, aby przypieczętować zwycięstwo 38-35 dla Kansas City.

Przyłożenie Toneya było jego jedynym przyłożeniem tego dnia. Miał też dwa powroty do puntu na 77 jardów.

Kadarius Toney set a Super Bowl record with a 65-yard punt return in the fourth quarter Sunday. (Gregory Shamus/Getty Images)

Kadarius Toney ustanowił rekord Super Bowl z 65-jardowym powrotem do puntu w czwartej kwarcie w niedzielę. (Gregory Shamus/Getty Images)