Super Bowl 2023 aktualizacje na żywo: Eagles prowadzą Chiefs na FOX

Super Bowl LVII był epickim starciem dwóch ciężkich drużyn.

Patrick Mahomes i Kansas City Chiefs zwyciężyli 38-35 nad Jalenem Hurtsem i Philadelphia Eagles, zdobywając trzecie trofeum Lombardi.

Scenariusz ten był niezliczony, a my mieliśmy dla Was całą akcję na FOX.

Oto najważniejsze momenty z drugiego tytułu Mahomesa w ostatnich czterech sezonach:

Kansas City Chiefs 38, Philadelphia Eagles 35

CZWARTY KWARTAŁ

Star power

JuJu Smith-Schuster był gwiazdą K.C.’s first drive of the fourth quarter, accounting for 38 yards during the 75-yard march.

Follow the leader!

The possession ended with Mahomes connecting with a wide-open Kadarius Toney for a walk-in touchdown early in the fourth quarter. Tak po prostu, Chiefs objęli pierwsze prowadzenie w meczu 28-27.

Second-half surge

Philly poszła three-and-out w swoim kolejnym napędzie. To dało piłkę z powrotem do K.C., toney podjął punt 65 jardów do linii 5 jardów Eagles – najdłuższy powrót puntu w historii Super Bowl.

Następnie Mahomes znalazł debiutanta Skyy’ego Moore’a w strefie końcowej na 4 jardy, by powiększyć prowadzenie Chiefs do 35-27.

Seeing green

Ogromne 45-jardowe przyłożenie do szeroko otwartego DeVonta Smitha sprawiło, że Eagles znaleźli się głęboko w czerwonej strefie pod koniec meczu.

Remisowy mecz!

Następnie Hurts zdobył swoje trzecie przyłożenie w meczu – jako pierwszy QB, który dokonał takiego wyczynu w Super Bowl – i zrobiło się 35-33. Po udanej dwupunktowej rozmowie, znów było remisowo, tym razem przy stanie 35.

Pamiętny moment Mahomesa

W zagraniu, które przejdzie do historii Super Bowl, Mahomes, z obolałą kostką, przebiegł środkiem 26 jardów, by dostać się do czerwonej strefy w następnym podaniu K. C..C.’s next drive.

Sealing the deal

A game-altering penalty came when Eagles cornerback James Bradberry drawn a defensive holding penalty on third down with less than two minutes remaining. To dało Chiefs świeży zestaw pucharów, a Jerick McKinnon wziął piłkę do linii 2 jardów na następnej grze, ślizgając się celowo tuż przed strefą końcową.

Następnie Chiefs biegli w dół zegara do 11-sekundowego znaku przed kopaniem game-winning field goal z ośmioma sekundami do spare, twierdząc Super Bowl LVII, 38-35.

TRZECIA KWARTAŁ

Składanie oświadczeń

Chiefs dostali piłkę jako pierwsi w drugiej połowie i nie zmarnowali czasu, zamykając lukę, robiąc to 24-21.

Isiah Pacheco przedostał się przez obronę Eagles na 1 jardowy punkt podczas pierwszego przejazdu K.C. w trzeciej kwarcie.

Wcześniej podczas tego przejazdu Mahomes, który powrócił do akcji pomimo podkręcenia kostki w pierwszej połowie, stał się 10. rozgrywającym w historii, który rzucił ponad 4,000 jardów w postseason.

Widząc czerwień

Podczas kolejnego podjazdu Eagles, Hurts połączył się z Dallasem Goedertem na 17-jardowy odbiór wzdłuż linii bocznej. Kansas City zakwestionowało orzeczenie o złapaniu, ale gra została podtrzymana, a Chiefs stracili swój pierwszy timeout w drugiej połowie.

Philly rozstrzygnęła na korzyść Field Goal, aby zamknąć ten napęd, biorąc sześciopunktowe prowadzenie pod koniec czwartej kwarty, 27-21.

HALFTIME

Światowa supergwiazda i dziewięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, Rihanna, wykonała zestaw swoich najbardziej kultowych piosenek w olśniewającym, zniekształcającym grawitację występie podczas półmetka Super Bowl, który rozświetlił każdy zakątek State Farm Arena.

DRUGA KWARTAŁ

Philly objęli prowadzenie 14-7 zaraz po rozpoczęciu drugiej kwarty, dzięki szczęśliwemu 45-jardowemu przyłożeniu A.J. Browna – drugiemu najdłuższemu przyłożeniu w ostatnich 10 Super Bowls. Było to również drugie najbardziej nieprawdopodobne przyłożenie Hurtsa w karierze i jego drugie najdłuższe podanie w powietrzu (58,4 jarda).

Eyes on the prize

Eagles zmusili Chiefs do wyjścia na aut w następnej akcji, a Hurts & Co. wzięli się do roboty, łącząc to, co zaczęło się jako obiecujący czwarty napęd.

Chaos!

W kolejnym posiadaniu Philly doszło do błędu, jednak Hurts stracił piłkę w pobliżu połowy boiska. Obrońca Chiefs Nick Bolton złapał ją i oddał na 36 jardów do domu, by zdobyć decydujący wynik na początku drugiej kwarty.

Gra po ziemi mocna

Eagles odbili się w następnym posiadaniu, wkładając w to pracę po ziemi.

Dowód A: Ruchy Bostona Scotta z gier wideo…

Dowód B: 28-jardowe przyłożenie Hurtsa na czwartej próbie, dzięki któremu Eagles ponownie znaleźli się w czerwonej strefie.

QB1, RB1!

Hurts zdobył swoje drugie przyłożenie w tym meczu, dzięki czemu Philly wyszła na prowadzenie 21-14 pod koniec meczu.

Błąd Mahomesa

Chiefs oddali piłkę na mniej niż dwie minuty przed przerwą, a Mahomes powoli wstawał po tym jak został złapany w trakcie tego podania.

Co mogło być

Hurts połączył się ze Smithem w 1 minucie meczu i zdobył ogromne przyłożenie, ale decyzja o wykonaniu podania została cofnięta. Philadelphia nie mogła zakwestionować tej decyzji, ponieważ stało się to po dwuminutowym ostrzeżeniu.

No quit

The Eagles przedłużyli swoją przewagę do 10 przed połową z krótkim field goalem w ostatnich sekundach kwarty, po tym jak Brown wymyślił ogromny zysk, aby Philly miała pole do popisu, kiedy to miało największe znaczenie.

PIERWSZA KWARTAŁ

Rzut monetą

Chiefs wygrali rzut monetą, decydując się na odroczenie i otrzymanie kickoffa na rozpoczęcie drugiej połowy.

W ruchu!

W pierwszym starcie Philly, Hurts i DeVonta Smith byli bardzo skuteczni na trzeciej próbie, przesuwając łańcuchy.

Rozgrzewka

Z impetem po swojej stronie, Eagles przełamali obronę Chiefs na ziemi i w powietrzu.

Eagles na tablicy

Po tym jak początkowe przyłożenie Kennetha Gainwella zostało cofnięte, Eagles objęli prowadzenie po szybkim QB sneak’u Hurtsa, kończąc 11-odgrywkową, 75-jardową jazdę w dobrym stylu.

Déjà vu

Chiefs przeszli 75 jardów w swojej inauguracyjnej jeździe, ale zajęło im to tylko 6 zagrań zanim trafili do mety! Tak jak to miało miejsce, K.C. doprowadziło do remisu w połowie pierwszej kwarty.

Dzięki temu trafieniu Travis Kelce zapisał się w historii playoffów NFL jako zdobywca największej ilości przyłożeń przez tight enda, a on i Mahomes zrównali się również z Tomem Brady i Robem Gronkowskim pod względem największej ilości przyłożeń w playoffach zdobytych przez duet QB-pass-catcher (14).

Doink!

Eagles wyszli na trzy i zero przy swoim następnym podaniu, ale pech dopadł Chiefs również przy kolejnym podaniu.

K.C. był tak blisko objęcia prowadzenia, ale 42-jardowy field goal Harrisona Butkera nie był dobry i pozostał remis.

PREGAME

Setting the stage

Super Bowl LVII odbył się na State Farm Stadium w Arizonie, oznaczając czwarty Super Bowl w metropolii Phoenix. Stadion może pomieścić 73 000 fanów i posiada zarówno chowany dach, jak i chowaną naturalną nawierzchnię trawiastą.

Battle of the 1-seeds

Niedziela oznaczała pierwszy raz od 2017 roku, że zarówno NFC, jak i AFC 1-seeds trafiły do Super Bowl.

Mahomes, 27, wziął do domu honory NFL MVP w czwartek po raz drugi w swojej karierze. Jeśli wygra AP MVP i pokona Eagles, Mahomes będzie czwartym quarterbackiem, który zdobędzie dwa AP MVP wraz z dwoma zwycięstwami w Super Bowl, dołączając do Brady’ego, Joe Montany i Peytona Manninga.

Po drugiej stronie, Eagles – prowadzeni przez 24-letniego Hurtsa – chcieli zostać pierwszą drużyną, która poprowadzi ligę w przyłożeniach pędzących i wygra Super Bowl od 1998 roku. Drużyny w tym okresie są 0-5.

W niedzielę Philly była pierwszą drużyną w historii NFL, która miała czterech graczy z 10 sackami na koncie. Jeśli Eagles wygrają, będą pierwszą drużyną, która poprowadzi ligę w sackach i wygra Super Bowl od 2015 roku.

Super Bowl LVII: Eagles robią swoje wejście do Super Bowl

Super Bowl LVII: Eagles make their Super Bowl entrance

Philadelphia Eagles wchodzą na boisko przed Super Bowl LVII.

Emocje są duże

Ośmiokrotny zdobywca nagrody Grammy, Chris Stapleton, rozniósł dom swoim wykonaniem hymnu narodowego.

Super Bowl LVII: Wykonanie „The Star-Spangled Banner” przez Chrisa Stapletona

Super Bowl LVII: Chris Stapleton's

Chris Stapleton wykonuje piękny hymn narodowy przed Super Bowl LVII.

Halftime dla książek historycznych

Rihanna, która wystąpiła w Super Bowl LVII’s halftime show, usiadła z FOX Sports’ Michael Strahan przed niedzielą, aby podzielić się tym, co oznacza występ na jednej z największych scen w jej karierze.

„To ekscytujące, to porywające, to Super Bowl” – powiedziała Rhianna.

Super Bowl halftime trwał 29 minut, ponad dwa razy dłużej niż normalnie (13 minut).

Super Bowl LVII: Podróż Rihanny na temat przygotowań do halftime performance

Super Bowl LVII: Rihanna's journey on preparing for halftime performance

Michael Strahan spotkał się z Rihanną, aby porozmawiać o jej przygotowaniach do występu podczas Super Bowl LVII Halftime Show.

Przybycie w wielkim stylu

Obie drużyny przybyły na State Farm Stadium w wielkim stylu przed niedzielnym meczem, a stroje zawodników w dniu meczu wyraźnie wskazywały na to, co miało nastąpić na boisku – fajerwerki!

Historia się tworzy

Niedzielny mecz był pierwszym w historii NFL, w którym w Super Bowl wystąpiło dwóch czarnoskórych rozgrywających, a także pierwszym Super Bowl, w którym przeciwko sobie zagrali dwaj bracia (Travis i Jason Kelce).

Bracia z Pro Bowl usiedli przed niedzielnym meczem z Gregiem Olsenem z FOX Sports, by porozmawiać o dorastaniu i o tym, czy kiedykolwiek przyszło im grać ze sobą w Super Bowl.

Super Bowl LVII: Travis i Jason Kelce dyskutują o tym, jak zmierzyć się ze sobą

Super Bowl LVII: Travis and Jason Kelce discuss facing each other

Greg Olsen z FOX Sports siada z braćmi z NFL – Travisem i Jasonem Kelce.

Królestwo Chiefs

Przed rozpoczęciem meczu, Peter Schrager, analityk FOX Sports NFL, spotkał się z Chiefs, którzy są nieznacznie słabsi od Eagles, aby porozmawiać o przeciwnościach, z którymi walczyli w trakcie sezonu.

Super Bowl LVII: The Chiefs dzielą się swoją historią

Super Bowl LVII: The Chiefs share their story

Kansas City dzieli się swoją historią o pokonywaniu przeciwności losu i byciu słabszym.

Aktualizacje zdrowotne

Dużym wątkiem w niedzielę był stan zdrowia wielu rozgrywających Chiefs i Eagles.

Analityk FOX ds. urazów i wydajności sportowców dr Matt Provencher przedstawił aktualizację na temat Mahomesa przed kickoffem.

„Powrót po tej kontuzji, jest 25-30 procentowy spadek produkcji, głównie w grze biegowej” Provencher powiedział. „Spodziewałbym się około 10-20 procentowego spadku w liczbie jardów biegowych”.

Patrick Mahomes będzie 'wciąż ograniczony’ w Super Bowl po wysokim zwichnięciu kostki

Patrick Mahomes will 'still be limited' in Super Bowl after high ankle sprain

Dr Matt Provencher przedstawił aktualizację na temat wysokiego skręcenia kostki Patricka Mahomesa i podzielił się tym, dlaczego uważa, że będzie on ograniczony w Super Bowl LVII.

Z drugiej strony, Provencher spodziewał się, że Hurts „będzie w niemal najwyższej formie” i w dużej mierze nie będzie miał wpływu na jego wcześniejszą kontuzję barku.

„To, czy nadal będzie nieśmiały w grze w ataku, jest [do ustalenia], ale ogólnie nie spodziewam się, że będzie powstrzymywany przez tę kontuzję”, powiedział Provencher.

Dr. Matt o QB Eagles Jalen Hurts: 'Spodziewam się, że będzie w prawie najwyższej formie’

Dr. Matt on Eagles QB Jalen Hurts: 'I expect him to be in near top form'

Dr Matt wypowiada się na temat Philadelphia QB Jalen Hurts przed Super Bowl LVII.

Fly, Eagles Fly!

Przed niedzielnym meczem, gwiazdy Eagles – w tym Hurts, Kelce i Darius Slay – omówili drogę Philly do Super Bowl przed czasem gry. „Jeszcze nie skończyliśmy,” powiedział Hurts. „Jeszcze tylko jedno zwycięstwo”.

Super Bowl LVII: Gwiazdy Philly rozmawiają o drodze Eagles do Super Bowl

Super Bowl LVII: Philly stars talk Eagles' road to the Super Bowl

Darius Slay, Jalen Hurts i Jason Kelce rozmawiają o Super Bow LVIIl.

Czytaj więcej:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs

Philadelphia Eagles

Philadelphia Eagles


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, news and more