Suns wydają się być frontrunnerami handlu Durantem; W Miami, Durant chce grać tylko z pełnym rosterem

W trakcie jazdy, jaką jest offseason w NBA, to co jednego dnia wygląda jak pewniak, następnego jest wyśmiewane i wyrzucane za burtę. W lipcu w NBA wszystko szybko się zmienia.

Nikt nie wie tego lepiej niż Brooklyn Nets, którzy obecnie próbują znaleźć nowy dom dla niezadowolonej supergwiazdy Kevina Duranta.

Phoenix Suns wydają się być faworytem do wymiany za Duranta i jest kilka powodów, dla których.

Po pierwsze, Durant chce tam iść i choć Nets mogą zignorować jego życzenia – Durant ma kontrakt na kolejne cztery lata – sprawy idą sprawniej, jeśli wszyscy są zadowoleni. Po drugie, istnieje wiele ścieżek do handlu z Phoenix, najbardziej widoczny jest sign-and-trade Deandre Aytona z Mikalem Bridgesem, Cameronem Johnsonem i trzema przyszłymi pierwszorundowymi pickami. Oczywiście, biorąc pod uwagę to, co Timberwolves przepłacili handlując za Rudy’ego Goberta, cena mogłaby pójść w górę.

Przede wszystkim, jest relacja Duranta z Monty’m Williamsem, donosi Sam Amick w The Athletic.

Ale jeśli chodzi o osobistą dynamikę, jego bliska relacja z trenerem Suns Monty’m Williamsem może być na szczycie listy. Ta dwójka była razem przez jeden sezon w Oklahoma City, tę kampanię 2015-16, kiedy Williams był zastępcą head coacha pod Scottem Brooksem, a Durant był w ostatnich dniach Thunder przed skierowaniem się do Golden State w wolnej agenturze.

Suns są liderami, ale nie są jedynymi drużynami w wyścigu.

Durant wymienił Heat jako drugą franczyzę, dla której chce grać. Problem w tym, że Durant chce tam iść bez oddawania przez Miami żadnego z chłopaków, z którymi chce grać, co czyni wymianę prawie niemożliwą. Znowu od Amicka.

Durant, jak się wydaje, chciałby grać tylko w drużynie Heat, w której są Jimmy Butler, Bam Adebayo i Kyle Lowry. Więc nawet jeśli Heat byliby skłonni przenieść Butlera w transakcji jako sposób na zaspokojenie (zrozumiałego cenowo) żądania Nets, to zrobienie tego pozostawiłoby Duranta niezadowolonego od samego początku.

Heat mogliby złożyć pakiet handlowy oparty na Tylerze Herro i Duncanie Robinsonie, ale jest zerowa szansa, że Nets by go przyjęli. Jak już wcześniej dyskutowano na tej stronie, jedynym sposobem na to, by trade Duranta do Heat zadziałał jest włączenie do pakietu Jimmy’ego Butlera. Jeśli to nie wchodzi w grę, to deal jest DOA.

Innym ruchem Nets jest pójście z drużyną, której nie ma na liście Duranta, która złoży najlepszy pakiet handlowy. Toronto może to zrobić – Rookie of the Year Scottie Barnes lub All-NBA Pascal Siakam z OG Anunobym i serią pierwszorundowych picków zadziała. Clippers mogą zbudować ciekawy pakiet wokół Paula George’a, jeśli chcą. Brooklyn nie jest zamknięty na to, czego chce Durant.

Ale to, czego on chce to Suns, a to może być najlepsza oferta na stole. Przynajmniej teraz.

Sprawdź więcej o Nets

Gdzie wyląduje Kevin Durant? Pięć potencjalnych opcji handlowych dla Nets. Raport: Patty Mills, Nic Claxton zgadzają się na umowy, by wrócić do Brooklyn Nets NBA Free Agency Tracker: Wszystkie oferty, plotki, raporty w jednym miejscu

Suns wydają się być liderami handlu Durantem; W Miami, Durant chce grać tylko z pełnym rosterem originally appeared on NBCSports.com