Steve Young chce, aby Jimmy Garoppolo został w 49ers jeszcze przez 10 lat

Young chce, aby Jimmy G został z 49ers na kolejne 10 lat pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

The Jimmy Garoppolo 2022 Rollercoaster Ride wziął wiele zwrotów akcji, a podróż jest daleka od zakończenia.

Ale po zakończeniu sezonu 49ers będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących pozycji rozgrywającego.

Trey Lance, który leczy poważną kontuzję kostki, wszedł w ten rok jako starter i według wszelkich rachunków powinien odzyskać swoją posadę, gdy rozpocznie się sezon 2023.

Ale lepsza gra Garoppolo podczas obecnej, trzygamerowej, zwycięskiej passy 49ers wrzuca klucz do tych planów.

Jeśli Garoppolo poprowadzi 49ers do tytułu Super Bowl, czy spróbują go ponownie podpisać? Jak się z nim rozstać, jeśli przywiezie Trofeum Lombardiego z powrotem do Bay Area? Ostatnio rozmawiał z reporterami i powiedział, że skupia się tylko na teraźniejszości, a nie na swojej przyszłości.

Ale Pro Football Hall of Famer i legenda 49ers Steve Young był w Mexico City na pokonanie przez 49ers Arizona Cardinals w ostatni poniedziałek, a rozmowa z fanami przed meczem spowodowała, że dał jasno do zrozumienia, że nie chce, aby Garoppolo odszedł gdziekolwiek po zakończeniu tego sezonu.

„W Mexico City było wielu fanów 49ers,” Young powiedział w środę Tomowi Tolbertowi i Adamowi Copelandowi z KNBR. „Niektórzy przylecieli, a niektórzy gdzie w dół, mieszkają tam. 49ers prowadzili stadion, więc widziałem wielu ludzi i oni krzyczeli coś do mnie lub mówili 'Hej’, a potem jeden z chłopaków mówi 'Dlaczego jesteś taki twardy dla Jimmy’ego?’ A ja na to 'Nie wiem, że jestem, ale dzięki, OK’ Więc pomyślałem sobie, dlaczego on to powiedział? I zadałem sobie pytanie, czy jestem [zbyt surowy dla Jimmy’ego?] I myślę, że doszedłem do wniosku, że nie chcę, aby Jimmy był w pobliżu jeszcze przez kilka miesięcy. Chcę Jimmy’ego w pobliżu przez 10 lat.”

Podczas gdy pomysł Garoppolo trzymającego się w Bay Area przez kolejne 10 lat wydaje się nieprawdopodobny, nie miał być w tym roku w rosterze, jeśli generalny menadżer John Lynch i trener Kyle Shanahan mieli swój sposób podczas offseason. Próbowali go przehandlować, a gdy nie doszło do transakcji, Garoppolo wziął obniżkę pensji, by pozostać w 49ers jako backup Lance’a. Wszystko jest więc możliwe.

Ale wtedy kontuzja kostki Lance’a w Week 2 otworzyła drzwi dla zaskakującego powrotu Garoppolo jako startera.

Po zmaganiach na początku sezonu, Garoppolo znalazł swój rowek w ciągu ostatnich kilku tygodni. W ostatnich trzech meczach 49ers, w sumie zaliczył 60 ze swoich 82 podań, co daje 73,2 procent ukończenia. W tym czasie rzucił 703 jardy, zdobywając sześć przyłożeń. Nie został przechwycony.

A z bronią, którą Garoppolo ma teraz do dyspozycji w ataku, Young nie widzi lepszej sytuacji gdzie indziej dla 31-letniego rozgrywającego.

„Najbardziej ekscytującą rzeczą dla mnie jest to, że chcę, aby Jimmy stał się pełną miarą tego, kim jest w tej ofensywie, ponieważ ta ofensywa jest najlepszą ofensywą w lidze”, powiedział Young. „Gdybyś powiedział 'Steve, idź grać już teraz’, nie żebym mógł, ale 'Idź grać już teraz’ i mógłbym wybrać gdziekolwiek. I pomyślałbyś: 'Och, wybierze 49ers, bo kiedyś dla nich grał’ Nie, gdybym mógł wybrać gdzieś, wybrałbym tutaj. I tak dla Jimmy’ego, wiem, że gdyby mógł wybrać, to ja wybrałbym dla niego, nie ma nigdzie indziej, gdzie chciałbyś być. Zaufaj mi, Jamesie Garoppolo. Nie ma miejsca, w którym chciałbyś być niż właśnie tutaj.”

RELATED: Five 49ers to watch vs. Saints

Podczas gdy Young i część fanbase’u 49ers może chcieć, aby Garoppolo był w pobliżu przez resztę dekady, drużyna może nie być w stanie tego zrobić, w zależności od tego, ile może dostać w wolnej agencji wiosną przyszłego roku.

Pobierz i śledź 49ers Talk Podcast