Steve Kerr, Klay Thompson twardo bronią Jordana Poole’a po późnej rotacji

Kerr, Klay twardo bronią JP po późnym obrocie vs. Pistons pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Trener Warriors Steve Kerr nie obwinia Jordana Poole’a po porażce Golden State 122-119 z Detroit Pistons w środę w Chase Center, która zakończyła pięciomeczową passę zwycięstw drużyny.

Poole miał piłkę w rękach na 13.2 sekundy przed końcem meczu, gdy Warriors przegrywali 117-116 i szukali okazji do objęcia prowadzenia. Jednak 23-latek próbował przejąć piłkę od Aleca Burksa, ale weteran odbił piłkę i doszło do straty.

Pomimo tej straty Kerr bronił Poole’a, wierząc, że jest to incydent, z którego produkt z Michigan może wyciągnąć wnioski na przyszłość.

„[Poole] trafia dla nas także wielkie rzuty,” powiedział Kerr dziennikarzom po przegranej. „Miał dwa duże skoki w dół odcinka, a Jordan zrobił tak wiele wielkich gier dla nas i pomógł nam wygrać tak wiele gier. Ale to, co jest wspaniałe to fakt, że wszystko jest dla niego nauką, wiesz, na tym etapie jego kariery.

„I dostaje dużo, wiesz, doświadczenia w późnych meczach, i wiesz, popełnił jeden błąd, ale tak jak powiedziałem, zrobił dwa wielkie rzuty tuż przed tym, i wiesz, myślałem, że naprawdę grał dobrze i grał ciężko przez cały mecz.”

Klay Thompson zauważył również, że to nie był błąd, że Poole miał piłkę w rękach w tej późnej sytuacji meczu przeciwko Pistons.

„Powiedziałem mu w szatni, że jest powód, dla którego rzuciłem mu piłkę pod koniec regulacji, ponieważ on jest taki; jest clutch playerem,” Thompson powiedział reporterom po meczu. „Jest twórcą strzałów i nie bylibyśmy na tej passie zwycięstw bez niego.

„Więc wiem, że wszyscy przechodzimy przez te lapsusy na początku naszej kariery …. Będziemy nadal ufać mu z piłką w rękach, bo jest jak silnik, który sprawia, że idziemy.”

RELATED: Warriors trolled by Pistons after heartbreaking buzzer-beating loss

Golden State liczy na to, że Poole zrobi kolejny krok w swoim rozwoju. W związku z tym będzie musiał nauczyć się zostawiać ten błąd za sobą, gdy Warriors zmierzą się z Orlando Magic w sobotę w Chase Center.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast