Sterling decyduje się na opuszczenie Man City na rzecz Chelsea

Raheem Sterling uzgodnił osobiste warunki z Chelsea i potwierdzenie jego przeprowadzki z Manchesteru City jest już nieuchronne.

Angielski internacjonał był na czele krótkiej listy celów Thomasa Tuchela w ataku i wszedł w ostatni rok swojego kontraktu z City, które jest wdzięczne za jego służbę i nie będzie blokować jego pragnienia większych minut i statusu gdzie indziej.

Pep Guardiola wielokrotnie powtarzał: „Nie lubię zatrzymywać zawodników, którzy są nieszczęśliwi” i był otwarty na pozwolenie na odejście Sterlinga tego lata, nawet do rywala z Premier League, pod warunkiem, że zostanie złożona akceptowalna oferta w okolicach 50 mln funtów.

Tuchel był zdesperowany, aby dodać decydującą przewagę w ostatniej tercji, aby wyleczyć problemy Chelsea z zdobywaniem bramek, a nowy właściciel The Blues Todd Boehly był w kontakcie z City, aby omówić liczby i strukturę transakcji.

  • Dlaczego Sterling jest wciąż niedoceniany?
  • Centrum transferowe LIVE! | Plotki transferowe Chelsea
  • Letnie okno transferowe dokonane transakcje
  • Get Sky Sports | Download the Sky Sports app
  • Why is Sterling still underrated?

Sterling has a 48 per cent big chance conversion rate

Image: Sterling zdobył w zeszłym sezonie 13 bramek w Premier League

Sterling zaoferowałby Tuchelowi gwarantowane zagrożenie – bezpośrednio przyczynił się do zdobycia łącznie 165 bramek w lidze w 320 występach dla Liverpoolu i City – a także elastyczność taktyczną i doświadczenie.

27-latek wierzy, że jest w decydującej fazie swojej kariery i chce wnieść znaczący wkład na boisku i poza nim.

Fakt, że City może bez obaw oddać dwóch napastników członkom „Wielkiej Szóstki” – Gabriela Jesusa do Arsenalu za 45 mln funtów i Sterlinga na Stamford Bridge – jest oznaką ich solidnej rekrutacji i przepaści, jaka istnieje między klubami.

Transfery wewnątrz ligowe w górnej części tabeli będą coraz częstsze, ponieważ europejskie zespoły walczą o finansową rywalizację ze swoimi angielskimi odpowiednikami.

’Sterling to polaryzujący cel dla fanów Chelsea, ale pomógłby odświeżyć atak’

Liam Twomey z The Athletic w Sky Sports News:

„Myślę, że to transfer, który potencjalnie działa dobrze dla wszystkich stron. Sterling potrzebuje zmiany otoczenia; wypadł z łask w Manchesterze City, został mu rok kontraktu i nie wydaje się, aby było dla niego zbyt wiele rynku poza Chelsea.

„Myślę, że wiele dużych klubów Premier League doświadcza tego w tej chwili, gdzie łatwiej jest im sprzedać sobie nawzajem, potencjalnie, niż komukolwiek innemu, biorąc pod uwagę finanse. Chelsea potrzebuje sposobu na odświeżenie swoich opcji ataku, zwłaszcza po tym, jak Romelu Lukaku wrócił na wypożyczenie do Interu.

„Myślę, że nowi właściciele chcą również złożyć oświadczenie i chociaż Raheem Sterling może nie być najbardziej egzotycznym lub ekscytującym nazwiskiem dla niektórych fanów Chelsea, to jest sprawdzonym zawodnikiem Premier League, ma 27 lat, jest kluczowym reprezentantem Anglii. Byłby niewątpliwie jakościowym dodatkiem.

„Myślę, że Sterling jest trochę polaryzującym celem wśród fanów Chelsea i myślę, że część tego jest po prostu dlatego, że jest tak znany. Znamy jego wady jako gracza tak dobrze, jak również jego mocne strony, ponieważ oglądaliśmy go na zawsze w Premier League i myślę, że to zasila sposób, w jaki wielu fanów Chelsea go widzi. Nie da się jednak ukryć, że był on bardzo skutecznym zawodnikiem w czołowych drużynach tej ligi przez długi, długi czas, więc myślę, że byłby bardzo solidnym zawodnikiem.

„Widzimy również zwiększoną chęć ze strony Chelsea do przyjrzenia się sprawdzonym celom w Premier League. W ciągu ostatnich kilku lat sparzyli się podpisując zawodników z innych lig, którzy być może potrzebowali czasu, aby się zaadaptować lub, w niektórych przypadkach, w ogóle się nie zaadaptowali i nie zostali maksymalnie wykorzystani w zespole.

„Ktoś taki jak Sterling, który już produkował na wysokim poziomie w Premier League przez wiele lat, można zobaczyć, dlaczego byłoby to atrakcyjne dla Chelsea, a dla Boehly’ego to wielkie nazwisko. A w wieku 27 lat jest kimś, od kogo można oczekiwać produktywności jeszcze przez kilka lat.”

Śledź letnie okno transferowe ze Sky Sports

Kto będzie w ruchu tego lata przed zamknięciem okna transferowego o 23:00 1 września?

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami i plotkami transferowymi w naszym dedykowanym blogu Transfer Centre na platformach cyfrowych Sky Sports . Możesz również śledzić ins, outs i analizy na Sky Sports News.