Steelers QB Kenny Pickett przyznaje dlaczego nosi 2 rękawice

Wielką krytyką rozgrywającego Pittsburgh Steelers Kenny’ego Picketta podczas procesu przeddraftowego były jego ręce. Pomimo wspaniałego sezonu w seniorach, w którym był jednym z najlepszych graczy w całym futbolu uczelnianym, pojawiły się obawy dotyczące rozmiaru dłoni Picketta i jego potrzeby noszenia rękawiczek na obu dłoniach podczas gry.

Pickett był w programie Pata McAfee i podzielił się powodem, dla którego przeszedł na dwie rękawiczki i niestety odpowiedź nie jest zbyt ekscytująca. Według Picketta była to kwestia komfortu i po zmianie czuł, że daje mu to lepsze wyczucie piłki. Będzie to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że piłka nożna w NFL jest nieco większa od wersji uczelnianej.

W swoim seniorskim sezonie Pickett rzucił na 4,319 jardów i 43 przyłożenia do zaledwie siedmiu przechwytów. Wziął drużynę Pitt, która była 6-5 w 2020 roku i poprowadził ją do rekordu 11-3 i podróży do Peach Bowl, w której zdecydował się nie grać.

Biorąc pod uwagę pogodę, w której Pickett będzie grał jako członek Steelers i w AFC North, nie będzie wyglądał wcale nie na miejscu, aby zobaczyć go w dwóch rękawicach i tak długo, jak może trzymać się piłki nożnej, żadna z tych rzeczy nie powinna mieć znaczenia.

Lista

Wybieranie najlepszego zawodnika w każdej drużynie w AFC