Statystyki, które wyróżniały się w meczu z Penn

basketballEdit

Drew King-PowerMizzou

Basketball Writer

Tygrysy wypełniały go…

W dwóch meczach, Mizzou zdobywa średnio 95 punktów. To pierwszy raz, kiedy zespół zawiesił 90 punktów w back-to-back games od 23-24 listopada 2017 roku.

Tygrysy strzelają 56,3% na 2s, 36,5% na 3s i 74,1% na rzuty wolne. Zajmują 25 miejsce w skorygowanej efektywności ofensywnej, według KenPom. Pięciu różnych graczy zdobywa dwucyfrową liczbę punktów na mecz.

Kiedy mówi się o drużynie, że jest „wszechstronna”, tak jak opisywano Missouri, zwykle sugeruje się zdolność graczy do bronienia wielu pozycji lub pełnienia wielu ról, co jest prawdą w przypadku Tygrysów. Ale ta drużyna jest również wszechstronna w tym sensie, że będzie zdobywać punkty, niezależnie od tego, jaką obronę stosuje przeciwnik.

Kiedy Tygrysy w meczu z Southern Indiana w inauguracji sezonu nie trafiały z zewnątrz, zaczęły jeździć do obręczy i podawać do środka Kobego Browna . Kiedy w piątek przeciwko Penn, Tigers trafili więcej rzutów osobistych niż 2-punktowych. W obu meczach wykonali ponad 25 rzutów wolnych.

Narzucanie tempa pomaga – więcej posiadań oznacza więcej okazji do zdobycia punktów. Jeśli jednak Missouri będzie w stanie znaleźć skuteczne rozwiązania zarówno w środku, jak i na zewnątrz, to zespół będzie w stanie utrzymać obronę w niepewności.

… ale ich przeciwnicy też.

Zdobywanie dużej liczby punktów nie doprowadziło do zwycięstwa Tygrysów w dwóch pierwszych meczach. Ich problemy z obroną na obwodzie były tego przyczyną.

Druga połowa USI zza łuku była anomalią, ale Mizzou nie było w stanie spowolnić Quakers z dystansu. Screaming Eagles skończyli sezon otwierający strzelając 15-30 z 3-punktowych rzutów – Penn poszedł 16-32.

50%, że Tigers pozwalają na 3s zajmuje miejsce w dolnej 40 w NCAA. Liczba ta na pewno spadnie, ale o ile?

Przeciwnicy gorzej trafiają z bliska, trafiając 47,4% rzutów za 2 punkty. Jest to duży powód, dla którego skorygowana efektywność defensywna Missouri wciąż znajduje się w pierwszej setce w NCAA (drugą przyczyną jest duża ilość generowanych przez drużynę strat).

Tygrysy uniknęły reperkusji związanych z oddawaniem dużej ilości trójek dzięki sukcesowi ich ofensywy. Ale kiedy nadejdzie dzień, w którym atak przestanie funkcjonować, będą musieli poprawić defensywę.