Starszy doradca NFL Rita Smith o Deshaunie Watsonie: „Czuję, że on nas ogrywa”

W ciągu ośmiu dni, odkąd rozgrywający Browns Deshaun Watson: (1) zaakceptował 11-gamowe zawieszenie i 5 milionów dolarów grzywny; (2) wydał oświadczenie, w którym przyjął odpowiedzialność za swoje decyzje; i (3) natychmiast ogłosił swoją niewinność na konferencji prasowej, NFL nie miała wiele, jeśli w ogóle, do powiedzenia na temat braku skruchy Watsona.

W piątek doradca zatrudniony przy fiasku Raya Rice’a wypowiedział się, agresywnie, na temat postawy Watsona.

„Czuję, że nas ogrywa”, starszy doradca NFL w sprawach przemocy domowej i napaści seksualnej Rita Smith powiedziała Mary Kay Cabot z Cleveland Plain Dealer. „Mówi dokładnie to, co uważa, że musi powiedzieć, żeby znów wejść na boisko. W ogóle nie myśli strategicznie o. 'Czy wyrządziłem krzywdę innym ludziom?’ W ogóle nie kwestionuje żadnego ze swoich zachowań. Jest absolutnie pewny tego ostatniego stwierdzenia: 'Nie zrobiłem nic złego. Chodzi o to, że ludzie próbują się na mnie uwziąć, a ja chcę tylko grać w piłkę.”

Smith uważa, że odmowa przyjęcia odpowiedzialności przez Watsona wyznacza scenę dla ciągłych niewłaściwych zachowań.

„Ta energia nie jest dobra dla przyszłych recydywistów”, powiedział Smith Cabotowi. „To świadczy o tym, że nadal jest zagrożeniem dla ludzi, ponieważ nie dokonał absolutnie żadnej autorefleksji, którą mogę stwierdzić. Nie masz tak wielu naruszeń zgłoszonych od kogoś, kto nie robi nic złego . . . Robi coś złego podczas tych sesji [masażu]. Robi coś niewłaściwego w tych sesjach [masażu]. Musi więc dowiedzieć się, co to jest i jak może to powstrzymać, aby nikt nie ucierpiał w tym procesie.”

Część problemu, jak widzi to Smith, polega na tym, że Watson jest otoczony przez agentów i prawników, którzy ślepo go wspierają, wzmacniając jego pozycję, że nie zrobił nic złego.

„Umieścił wokół siebie ludzi, którzy będą go prowadzić do przodu bez względu na to, jaką decyzję podejmie i to jest niebezpieczne”, powiedział Smith do Cabota. „To jest niebezpieczne również dla Deshaun Watsona. On może się zmienić, ale nie wtedy, gdy wokół niego są ludzie mówiący: 'Tak, ona jest tylko po twoje pieniądze’ i 'Zapłaciłeś te wszystkie pieniądze, a i tak nie zrobiło to żadnej różnicy.’ Musi pozbyć się tych ludzi, bo nie służą mu dobrze.”

Nie służą mu dobrze od samego początku. Wysiłki zmierzające do zaspokojenia roszczeń Ashley Solis zostały odrzucone, co zapoczątkowało jej pozew i 23 inne. Uparte naleganie obozu Watsona, by potencjalna ugoda w kwietniu 2021 roku nie zawierała postanowienia o poufności, doprowadziło do zaprzepaszczenia szansy na dość szybkie zakończenie spraw. Po drodze prawnik Rusty Hardin oświadczył, że wszyscy oskarżający Watsona kłamią.

Nie, Watson nie został dobrze obsłużony. Potrzebuje kogoś, kto powie mu twardą prawdę. Miejmy nadzieję, że stanie się to poprzez doradztwo. Jeśli odmówi przyjęcia i wysłuchania tego, co usłyszy, nie powinien zostać przywrócony do gry w 13. tygodniu w Houston – ani w żadnym innym momencie, dopóki nie przestanie bronić swojej niewinności i nie zacznie przyjmować strategii pozwalających zrozumieć, jak doszło do tych problemów i jak ich uniknąć w przyszłości.

Starszy doradca NFL Rita Smith o Deshaunie Watsonie: „Czuję, że on z nami pogrywa” pierwotnie pojawił się na Pro Football Talk