Stany Zjednoczone w rundzie 16: Iran znokautowany. Anglia, zwycięstwo z Walią i pierwsze miejsce

W ostatnim dniu fazy grupowej Grupy B, Stany Zjednoczone wyrwały kwalifikacje do rundy 16 Mistrzostw Świata w Katarze pokonując Iran. McKennie i jego koledzy z drużyny zmierzą się z Holandią byłego Juventusu De Ligta. W drugim meczu wieczoru, Anglia wygrała w płynności z Walią i potwierdziła swoją pozycję najlepszej drużyny grupy. Wybór Southgate’a zagra o dostęp do ćwierćfinału z Senegalem.

Walia-Anglia 0-3, mecz

Na stadionie Ahmad bin Ali w Al Rayyan Anglia Southgate’a wygrywa z Walią i kwalifikuje się do rundy 16 tęczowego turnieju jako drużyna z pierwszego miejsca w grupie B. W początkowej fazie meczu Walia miała postawę wyczekującą, a Anglia z wielką łatwością podnosiła i obniżała tempo, radząc sobie bez problemów, zbliżając się do zdobycia bramki za sprawą Rashforda po 10′. Po pierwszej połowie, która była kontrolowana przez Anglików i mało aktywna ze strony drużyny Page’a, wynik pozostał nieruchomy na poziomie 0-0. Zespół Southgate’a odblokował wynik w 50′ za sprawą Marcusa Rasfhorda strzelającego bezpośrednio z rzutu wolnego. Podwójne trafienie przyszło minutę później, gdy Foden wykorzystał niskie dośrodkowanie Kane’a na tylny słupek. Nie do zatrzymania był Rashford, który nie chciał się zatrzymać i w 68′ podpisał bramkę na 3-0 dla Trzech Lwów. Mecz skutecznie zakończył się po trzeciej bramce dla Anglików, którzy bez problemu kontrolowali resztę spotkania.

Pickford su Kane:

Obejrzyj wideo

Pickford o Kane: „Obolały, ale w porządku”

Iran-Stany Zjednoczone 0-1, mecz

W meczu na Al Thumama Stadium Stany Zjednoczone zdołały zakwalifikować się do fazy pucharowej rozgrywek, wygrywając 1-0 z Iranem Queiroza. Mecz rozpoczął się po myśli Stanów Zjednoczonych, które w pierwszej połowie miały spore posiadanie piłki, nie tworząc jednak zbyt wielu zagrożeń dla swoich przeciwników. Pierwsze zagrożenie pojawiło się w 28. minucie za sprawą Weah, który zmarnował dobrą szansę przed bramkarzem. USA otworzyły wynik w 38. minucie za sprawą Pulisica, który zebrał najlepszą asystę Desta i z dwóch kroków wpakował piłkę do siatki. Końcowe fazy pierwszej połowy i początek drugiej trwały z USA w kontroli meczu. Iran próbował podnieść głowę, aby osiągnąć remis, który pozwoliłby im zmierzyć się z Holandią w rundzie 16, ale drużyna Berhaltera pozostała zwarta i przywiozła do domu wynik i kwalifikację.

Blinken:

Guarda il video

Blinken: „USA-Iran? To tylko gra”

Zapisz się do ligi fantasy Tuttosport League i wygraj wspaniałe nagrody!