St. Louis Cardinals rozpoczynają aktywny off-season od pierwszych ruchów w rosterze

Bez fanfar i bez zapowiedzi poza małą notatką w dzienniku aktywności, St. Louis Cardinals dokonali we wtorek pierwszych ruchów w składzie poza sezonem, starając się uporządkować wokół krawędzi w przygotowaniu do tego, co zostało obiecane jako zima znaczących zmian.

Kodi Whitley i Kramer Robertson przeszli przez waivers i zostali przydzieleni do Memphis, usuwając ich z 40-man roster w przygotowaniu do niektórych proceduralnych dodatków i niektórych, które będą towarzyszyć zasłużonym awansom.

Emerytury Yadiera Moliny i Alberta Pujolsa zostały również oficjalnie zgłoszone, kończąc dwie historyczne kariery przeznaczone do zakończenia w Cooperstown.

Cardinals zakończyli sezon z miotaczami Alexem Reyesem i Drew VerHagenem na 60-dniowej liście kontuzjowanych i zostaną oni proceduralnie przywróceni do rosteru, gdy wolna agencja otworzy się pięć dni po zakończeniu World Series – a przynajmniej VerHagen.

Reyes, All-Star closer w 2021 roku, doznał postrzępienia labrum przed wiosennym treningiem w 2022 roku i miał chirurgicznie naprawioną kontuzję. Zakończył sezon pracując przez program rehabilitacyjny, ale President of Baseball Operations John Mozeliak powiedział podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej na zakończenie sezonu, że istnieją obawy co do zdolności Reyesa do znaczącego wkładu w 2023 roku.

Bez tego zapewnienia, Reyes, który po raz ostatni kwalifikuje się do arbitrażu, prawdopodobnie nie otrzyma przetargu na kontrakt, uwalniając go do wolnej agencji.

Z zarówno starter José Quintana i outfielder Corey Dickerson ustawiony do osiągnięcia wolnej agencji siebie, Cardinals znajdą się z mnóstwem dostępnych miejsc w rosterze, aby chronić graczy na niższych poziomach minors, które będą musiały być dodane do 40-man, aby chronić je przed wyborem w nadchodzącym Rule 5 draftu, który został odwołany przed 2022 z powodu lockoutu graczy przez właścicieli.

Dwóch graczy wysłanych przez klub do Arizona Fall League – łapacz Pedro Pages i lewy obrońca Connor Thomas – prawdopodobnie otrzymają taką ochronę.

Pages (wymawiane PAH-hay) zaliczył 10 home runów w zaledwie 291 at bats podzielonych pomiędzy double-A Springfield i triple-A Memphis i udowodnił, że jest zręcznym opiekunem personelu miotającego. Wśród tych, którymi się zajmował, był Thomas, który w pewnym momencie sezonu był przygotowywany do ewentualnego awansu, który nigdy nie nastąpił.

Thomas poprowadził Memphis z 25 startami, kończąc tylko dwa outsity za Tommym Parsonsem, aby zdobyć prowadzenie w drużynie w ilości zdobytych minut. Jego występy w Arizonie bardziej niż uzasadniły decyzję klubu o wysłaniu go tam; w swoich pierwszych czterech startach dla Salt River Rafters, pozwolił na zaledwie trzy biegi zarobione.

St. Louis Cardinals president of baseball operations John Mozeliak speaks as St. Louis Cardinals’ Albert Pujols (5) and Yadier Molina (4) are honored during a ceremony before the start of the final regular season game Oct. 2. The Cardinals made their first roster moves of the off-season Tuesday, which included officially filing the retirements of Molina and Pujols, bringing to an end two storied careers destined to end in enshrinement in Cooperstown.

St. Louis Cardinals prezydent operacji baseballowych John Mozeliak mówi, jak St. Louis Cardinals’ Albert Pujols (5) i Yadier Molina (4) są uhonorowani podczas ceremonii przed rozpoczęciem ostatniego meczu sezonu regularnego 2 października. Cardinals dokonali pierwszych ruchów w składzie we wtorek, które obejmowały oficjalne zgłoszenie emerytur Moliny i Pujolsa, kończąc dwie piętrowe kariery przeznaczone do zakończenia w Cooperstown.

Perspektywy Cardinals Gómez, Paniagua

Trzecim kandydatem do awansu jest outfielder Moisés Gómez, który pobił rekord franczyzy z 39 home runami w jednym sezonie w lidze mniejszej, rozłożonym na Springfield i Memphis. Gómez był taką sensacją, że on również był brany pod uwagę przy awansie do majors; rzeczywiście, został poinformowany, że był wysłany na wycieczkę St. Louis do Toronto w lipcu tylko po to, aby mieć odwołane wezwanie po tym, jak odkryto, że nie ma odpowiedniej wizy pracowniczej, aby grać w Kanadzie.

Podpisany jako wolny agent w lidze mniejszej ostatniej zimy po zwolnieniu z organizacji Tampa Bay, Gómez może nie być gotowym produktem, ale jego najlepsze narzędzie może być zbyt potężne, aby je zignorować. 39 home runom towarzyszyło 174 strikeoutów w 501 występach, co daje łatwy do obliczenia 34% wskaźnik strikeoutów. Nie jest też szczególnie silnym obrońcą, nawet jako corner outfielder, ale z wyznaczonym hitterem na stałe, błędy mają mniejsze znaczenie, zwłaszcza gdy towarzyszy im oszałamiająca liczba home runów.

Prawy Inohan Paniagua, główny kandydat do miana miotacza roku w lidze mniejszej organizacji, również może być brany pod uwagę. Pod koniec sezonu, kiedy awansował z Palm Beach do Peorii, zrobił mały krok w tył, ale jego 2.81 ERA i 145 strikeoutów w 137 inningach to liczby, które wyskakują z kartki.

Setting foundation for bigger things

Pomimo tego, że nigdy nie grał powyżej High-A, Paniagua po raz pierwszy tej zimy kwalifikuje się do Rule 5, ponieważ podpisał kontrakt z Dominikaną jako młody, międzynarodowy wolny agent. Cardinals generalnie działają w celu ochrony ramion o wysokim potencjale w zimie, odkąd San Diego wyrwało prawego Luisa Perdomo nieco niespodziewanie przed sezonem 2016.

Będą kolejne decyzje o nie przedłużeniu kontraktu i wiele roster jockeying przed i w trakcie nadchodzących spotkań generalnych menedżerów i zimowych. W związku z tym, że 18 listopada upływa termin dodania zawodników do 40-man, aby zagwarantować im ochronę przed wyborem w ramach Rule 5, często zdarza się, że w tyglu zbliżającego się deadline’u pojawiają się niezauważalne wnioski o zwolnienie lub małe transakcje.

Cardinals ze swojej strony obiecali aktywny i wpływowy off-season. To właśnie najmniejsze ruchy tworzą fundamenty dla tych znaczących decyzji.