Środowy harmonogram NASCAR w Daytona

Alex Bowman stara się zdobyć swój rekordowy, szósty z rzędu start z pierwszego rzędu w wyścigu Daytona 500 w kwalifikacjach w środę na Daytona International Speedway.

Bowman dwukrotnie zdobył pole position w Daytona 500 w tym okresie. Kolega z zespołu Hendrick Motorsports Kyle Larson zdobył pole startowe w zeszłorocznym wyścigu. Hendrick Motorsports miał samochód startujący z pierwszego rzędu w Daytona 500 w każdym z ostatnich ośmiu lat.

Kwalifikacje w środę zablokują pierwszy rząd do niedzielnego wyścigu Daytona 500, określą, które dwa z nieczarterowanych samochodów mają zagwarantowane miejsce w Daytona 500 i ustawią skład na czwartkowe wyścigi kwalifikacyjne.

Wśród tych, którzy nie mają zagwarantowanego miejsca w Daytona 500 i muszą się tam znaleźć albo przez prędkość kwalifikacyjną albo przez ukończenie swojego wyścigu kwalifikacyjnego są siedmiokrotny mistrz Pucharu Jimmie Johnson, gwiazda sportów akcji Travis Pastrana i panujący mistrz Craftsman Truck Zane Smith.

Daytona International Speedway (Cup, Xfinity i Truck)

Pogoda na weekend

Środa: Bezchmurne niebo z wysoką temperaturą 69 stopni i 5% szansą na deszcz na początku kwalifikacji Cup.

Środa, 15 lutego

(Wszystkie czasy wschodnie)

Garaż otwarty

  • 13 – 22:30. – Cup Series

Aktywność na torze

  • 20:15 – Kwalifikacje Cup (FS1, Motor Racing Network, SiriusXM NASCAR Radio)

Czytaj więcej o NASCAR

Daytona 500 oferuje wiele fabuł NASCAR Power Rankings: 10 historycznych momentów z Daytona 500 Lista startowa Daytona 500 liczy 42 samochody

Środowy harmonogram NASCAR w Daytona pierwotnie pojawił się na NBCSports.com