Sprawdzenie komp: Vanderbilt

Missouri zakończył wiosnę futbolu w zeszłym tygodniu i aż portal transferowy otwiera 1-15 maja rzeczy mogą wejść trochę spokojny okres wokół programu. Tak więc, podczas gdy my dajemy Tygrysom przerwę na trochę czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, co ich 2023 Power 5 przeciwników rosters są patrząc jak.

Drugim przeciwnikiem Tygrysów w Power 5 i pierwszym przeciwnikiem konferencyjnym będzie Vanderbilt.

Commodores mają jeszcze tydzień do zakończenia wiosennego futbolu, więc nadal zastanawiają się nad tym, co mają w rosterze.

Rekord z poprzedniego sezonu: 5-7

Kluczowe odejścia: QB Mike Wright, RB Ray Davis, LB Anfernee Orji, DL Malik Langham, DL Elijah McAllister, TE Ben Bresnahan, TE Gavin Schoenwald

Kluczowe uzupełnienia: LB/DE Aeneas DiCosmo, LB Carson Casteel

Strata rozgrywającego Mike’a Wrighta na rzecz Mississippi State prawdopodobnie nie była zbyt dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę pojawienie się AJ Swanna , który przejął obowiązki rozgrywającego jako prawdziwy freshman w zeszłym sezonie w czwartym tygodniu, co zapoczątkowało passę sześciu kolejnych startów Swanna. Wright rozpocząłby następnie trzy ostatnie mecze drużyny.

Ogólnie rzecz biorąc, Wright wystąpił w 10 meczach z sześcioma startami i ukończył 57.4% swoich podań na 974 jardy, 12 przyłożeń i cztery przechwyty w zeszłym sezonie. Był również drugim wiodącym zawodnikiem drużyny z 517 jardami i pięcioma przyłożeniami na 71 podaniach (7.3 jarda na podania).

Swann zagrał w dziewięciu meczach, zaczął w sześciu i skończył 58.1% swoich podań na 1,274 jardy, 10 przyłożeń i dwa przechwyty.

Swann jest lepszym podającym z większym potencjałem na tej pozycji, ale nie można odbierać Wrightowi dynamiki w grze biegowej, zwłaszcza gdy nałoży się na to utrata czołowego zawodnika drużyny Raya Davisa na rzecz wschodniego przeciwnika Southeastern Conference – Kentucky.

Davis zakończył sezon jako czwarty wiodący zawodnik SEC z 1,042 jardami i pięcioma przyłożeniami na 232 podaniach (4.49 jarda na podania) w 12 meczach. Miał również 29 odbiorów na 169 jardów i trzy przyłożenia.

Patrząc na grę Davisa może on przypominać Kansas City Chiefs i byłego running back’a LSU Clyde Edwards-Helaire.

Davis, który stoi na 5-foot-9 i 209 funtów, nie jest tak naprawdę palnikiem, w rzeczywistości jest lepszy między tacklami, a jego zdolność do bycia kompetentnym rusherem i odbiorcą z backfield będzie znaczącą stratą.

Utrata tight endów Ben Bresnahan i Gavin Schoenwald oznacza, że Vandy będzie bez swoich dwóch najlepszych tight endów sprzed sezonu.

Bresnahan zdecydował się zrezygnować z szóstego sezonu w college’u i wybrał deklarację do 2023 NFL Draft po nagraniu 16 połowów na 192 jardy i przyłożenie w 12 startach.

Schoenwald również rozpoczął 12 meczów w zeszłym roku i zanotował dziewięć przyłożeń na 100 jardów i trzy przyłożenia, ale zdecydował się aktywnie zaprzestać gry w college’u.

Defensywnie, największa strata Commodores pochodzi z utraty linebackera Anfernee Orji, który również zgłosił się do draftu. W zeszłym sezonie Orji był czwarty w SEC w tackles z 106, wraz z 6.5 tackles for loss, sack, interception, forced fumble i dwa fumble recoveries.

Orji mógł wrócić na ostatni sezon z Vandy, ale nie zdecydował się na to i to może być tylko z korzyścią dla Mizzou.

W zeszłym sezonie w ósmym tygodniu matchupu między drużynami, Orji miał swój najlepszy mecz w sezonie, kiedy to zanotował 12 tackles i 2.5 tackles for loss. W tamtym meczu zaliczył swój jedyny w tym sezonie sack i przechwyt, a także miał odzyskane fumble.

Pozostałe dwie kluczowe straty Commodores są wzdłuż linii defensywnej z Malikiem Langhamem w portalu transferowym i Elijah McAllisterem przenoszącym się do Auburn.

W zeszłym sezonie Langham rozpoczął pierwsze osiem spotkań na nosie, ale zagrał we wszystkich 12 meczach i zanotował 13 tackles i 0.5 tackles for loss.

McAllister był zawodnikiem rotacyjnym na obronie i zagrał we wszystkich 12 meczach sezon temu. Miał 16 tackles, jeden pass deflection, jeden forced fumble i fumble recovery.

Te straty może nie są największymi stratami, ale utrata startowego nose tackle i rotational edge nie jest niczym, z czego można by szydzić, chyba że masz równe lub lepsze dodatki, aby zastąpić te straty.

Dwa kluczowe dodatki Vanderbilta są wzdłuż linii defensywnej, zwłaszcza z EDGE Aeneas DiCosmo, który przeniósł się ze Stanford. DiCosmo w zeszłym sezonie miał 26 tackles, 2.5 tackles for loss, 1.5 sacks i pass deflection. Jest sklasyfikowany jako trzygwiazdkowy transfer i nr 396 w klasyfikacji generalnej przez Rivals.com.

Linebacker Carson Casteel pochodzi z Michigan State po sezonie redshirt freshmen, w którym wystąpił tylko w ośmiu meczach, głównie w roli special teams. Mógłby ewentualnie wyrzeźbić sobie rolę w rotacji z masywną dziurą, jaką pozostawia po sobie Orji.

Czy jesteś wypieranym wykonawcą korporacyjnym lub chcesz umieścić swoją karierę we własnych rękach? A może jesteś doświadczonym przedsiębiorcą chcącym się zdywersyfikować? Cóż, Andy Luedecke może pomóc! Andy jest długoletnim właścicielem firmy, konsultantem franczyzowym i weteranem franczyzy. Korzystając ze swojej wiedzy, pomaga innym znaleźć franczyzy, które pasują do ich DNA, że tak powiem. Zadzwoń do Andy’ego, oddaj swoje życie i karierę w swoje ręce. Jego usługi są w 100% darmowe, więc co masz do stracenia?! MyPerfectFranchise.net