Spojrzenie Patricka Cantlaya, wielka liczba Rory’ego McIlroya wśród pięciu wniosków z sobotniego turnieju Travelers Championship

Najlepsi kumple, Xander Schauffele i Patrick Cantlay, znaleźli się w ostatniej grupie sobotniego turnieju Travelers Championship. Para ta wygrała Zurich Classic of New Orleans wcześniej w tym sezonie na TPC Louisiana i wyraźnie czuła się komfortowo przez całą trzecią rundę.

W niedzielę również wrócą do siebie.

Schauffele ładnie odbił się od swojego pierwszego bogey’a w turnieju na polu nr 13 z birdie na 16 i 17, aby uzyskać 17 under, podczas gdy Cantlay grał konsekwentnie przez cały dzień. Bez bogey’a, siedem birdie 63 zmniejszyło różnicę między nim a jego dobrym kumplem.

Będą mieli ostatni tee time w rundzie finałowej, Schauffele jest o jedno uderzenie lepszy od Cantlay’a.

Oto pięć wniosków z trzeciej rundy Travelers Championship.

Travelers: Yardage book | PGA Tour Live on ESPN+ | Leaderboard

Cantlay poszedł na łowy

Patrick Cantlay ustawia putt na dziewiątym greenie podczas trzeciej rundy turnieju golfowego Travelers Championship. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Kiedy Patrick Cantlay stanął do walki z Brysonem DeChambeau podczas ubiegłorocznego BMW Championship, miał takie spojrzenie w oczach. Pomimo tego, że DeChambeau wyprzedzał go na każdym dołku, Cantlay wykonał każdy putt, na który spojrzał podczas playoffa, ostatecznie wygrywając turniej.

W sobotę miał to samo spojrzenie w oczach. Wystarczy spojrzeć na jego reakcję na to, że Schauffele wbił jednego na 17.

Siedem birdie, żadnych bogeysów i szansa na wygraną w niedzielę.

Ruch w kierunku czołówki

Sahith Theegala wykonuje strzał z pierwszego tee podczas trzeciej rundy turnieju golfowego Travelers Championship. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Sahith Theegala był bliski zdobycia swojego pierwszego tytułu PGA Tour wcześniej w tym roku podczas WM Phoenix Open, ale ostatecznie zremisował na trzecim miejscu.

W sobotę w River Highlands, młody człowiek poszedł nisko. Dzięki pięciu birdie i orłowi na par-5 13-tym, Theegala szturmem wdrapał się na górę tabeli liderów z wynikiem 6-under 64.

Jest trzy uderzenia z tyłu z 18 dołkami do zdobycia.

Kolejne wielkie liczby dla Rory’ego McIlroy’a

Rory McIlroy wykonuje strzał z pierwszego tee podczas trzeciej rundy turnieju golfowego Travelers Championship. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Siedząc na 8 under na początku dnia, McIlroy potrzebował niskiej rundy w sobotę, aby mieć jakiekolwiek szanse na wygraną. Jednak kolejna duża liczba zabiła jego szanse.

Na krótkim drugim polu par-4, McIlroy uderzył driverem w drzewo, które znajduje się zaledwie 60 jardów od pola tee. Po przygodzie w kostrzewie, zszedł z greenu z podwójnym bogeyem.

W piątek, poczwórny bogey posłał go w dół tabeli liderów po tym, jak objął prowadzenie na poziomie 13 under.

Wydaje się, że działa na oparach po męczącym, kilkutygodniowym odcinku. Dwa późne bogeys zepchnęły go z powrotem na 6 under w turnieju.

Dzieciak ma szansę

Amator Michael Thorbjornsen z USA rozmawia ze swoim caddie podczas spaceru wzdłuż 13 dołka podczas pierwszej rundy Travelers Championship na TPC River Highlands 23 czerwca 2022 roku w Cromwell, Connecticut. (Fot. Tim Nwachukwu/Getty Images)

Tydzień po tym, jak zabrakło mu szlifu w U.S. Open, amator Michael Thorbjornsen ma szansę wygrać Travelers Championship.

Młody chłopak pochodzi z Wellesley w stanie Massachusetts, zaledwie kilka kilometrów od Cromwell w Connecticut. Obecnie jest juniorem w Stanford i prowadził Kardynałów w średniej punktacji podczas swojego drugiego roku.

Po rundach 68-65, Thorbjornsen zanotował 66 w dniu przeprowadzki i jest sześć razy z tyłu w niedzielę.

Czas na wygraną, Xander

Xander Schauffele oddaje strzał z fairway’a dziewiątego dołka podczas trzeciej rundy turnieju golfowego Travelers Championship. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Tak, wygrał w Zurychu. Tak, zdobył złoty medal na Olimpiadzie. Ale, minęło trochę czasu odkąd Schauffele wygrał imprezę stroke-play w PGA Tour. Jak długo? Morikawa wygrał już pięć razy w PGA Tour, w tym dwa razy mistrzostwa. Czas wykonać zadanie, Xander. 1