Spezia, Verde i Kiwior podpisują 2-0 w teście przeciwko Groningen

BENIDORM – Zwycięstwo dla Spezia w teście rozegranym w Hiszpanii przeciwko Groningen z wynikiem 2-0: bramki autorstwa Verde i Kiwior. Groningen na próbie w 15. minucie z wnioskiem Van Bergen, który trafia w zewnętrzną część siatki. W 23. minucie wniosek bramkowy Nzola jest offside, natomiast w 36. minucie Verde próbuje, piłka na dole. W 41. minucie Spezia obejmuje prowadzenie: Ampadu dośrodkowuje, piłka trafia na drugi słupek, gdzie Verde dociera na czas i strzela głową. W drugiej połowie Ekdal podaje do Kiwiora, który dostaje piłkę po lewej stronie i ze skraju pola uderza niskim strzałem, który pokonuje bramkarza przeciwników Hoekstra. Tylko zewnętrzna część siatki, w 36 minucie, dla Maldiniego.

Spezia-Groningen, czyli na boisku

SPEZIA (3-5-2): Zoet; Amian, Caldara (1′ st Moutinho), Nikolaou (1′ st Kiwior); Holm, Bourabia, Ampadu (19′ st Hristov), Agudelo (1′ st Ekdal), Reca (1′ st Bastoni); Nzola (1′ st Gyasi), Verde (19′ st Maldini). All. Gotti

GRONINGEN (4-3-3): Verrips, Van Gelderen, Marian, Balker, Kalley; Kasanwirjo, Oratmangoen, Schreuders; Lunqvist, Van Bergen, Suslov.