Sparks rezygnują z Chennedy Carter po burzliwych trzech latach w lidze

Callie Lawson-Freeman

LOS ANGELES, CALIFORNIA - JULY 31: Chennedy Carter #7 of the Los Angeles Sparks in the first quarter at Crypto.com Arena on July 31, 2022 in Los Angeles, California.  NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Los Angeles Sparks zrezygnowali ze straży Chennedy Carter po jednym sezonie z drużyną, ogłosili w piątek.

24-latka zagrała w 24 meczach dla Sparks w sezonie 2022. Uzyskiwała średnio 8,9 punktu, 1,9 zbiórki, 1,9 asysty i 16,4 minuty na mecz, będąc jedną z najmniej wykorzystywanych zawodniczek w składzie Sparks.

Były trener Sparks i dyrektor generalny Derek Fisher skorzystał z opcji czwartego roku dla Carter na początku sezonu 2022. Zgodnie z obecnym CBA ligi, opcje zespołu na czwarty rok są gwarantowane, gdy są wykonywane przez zespół, co będzie wymagało od Sparks zapłacenia jej chronionej pensji w wysokości 86 701 USD, jeśli nie zostanie odebrana przez zrzeczenie się.

Carter jest obiektywnie utalentowana. Obecnie prezentuje swoje umiejętności w mocnym sezonie zagranicznym w tureckiej Bursie, gdzie zdobywa średnio 21,9 punktu przy 63,6% skuteczności strzeleckiej i 5,7 asysty na mecz.

Wiadomość o jej zwolnieniu jest najnowszym wydarzeniem w burzliwej karierze zawodowej. Trzykrotna All-American w Texas A&M, Carter została wybrana do Atlanta Dream z czwartym ogólnym wyborem w drafcie WNBA 2020. W swoim debiutanckim sezonie Carter zdobywała średnio 17,4 punktu, 3,4 asysty i 2,3 zbiórki na mecz. Jej przełomowy sezon został ograniczony do zaledwie 16 meczów z powodu kontuzji kostki.

W 2021 roku została zawieszona w połowie sezonu z powodu „zachowania szkodliwego dla drużyny” i nie wróciła do końca roku.

Dream nie podał żadnych dodatkowych szczegółów na temat tego, co doprowadziło do zawieszenia zawodniczki, która właśnie zajęła drugie miejsce w głosowaniu na debiutanta roku w poprzednim sezonie. Niektóre raporty przedstawiają niejasny, ale wciąż niejasny obraz tego, co mogło doprowadzić do zawieszenia.

W lutym 2022 roku Sparks wymieniły się za Carter. W sezonie niskiego wykorzystania miała również do czynienia z kontuzją kolana i chorobą niezwiązaną z COVID.

Pod wodzą nowego dyrektora generalnego i głównego trenera Curta Millera, Sparks mają nadzieję na pierwszy występ w playoffach od 2020 roku z weterankami Nneką Ogwumike, Chiney Ogwumike, Jasmine Thomas i Azurá Stevens. Zespół pozyskał również byłą napastniczkę Las Vegas Aces Dearicę Hamby przed terminem wymiany.