Southgate pozostanie menedżerem Anglii do Euro 2024

Gareth Southgate pozostanie na stanowisku selekcjonera Anglii do Mistrzostw Europy w 2024 roku, co potwierdziła Football Association.

Sky Sports News była w stanie potwierdzić początkowe doniesienia gazet, że Southgate był „przekonany”, że powinien pozostać na stanowisku selekcjonera, po tym jak początkowo powiedział szefom FA, że potrzebuje czasu, aby zastanowić się nad swoją przyszłością, po tym jak Anglia odpadła w ćwierćfinale Mistrzostw Świata z Francją.

Southgate pozostanie teraz na czele Anglii, co będzie jego czwartym ważnym turniejem.

  • Anglia 1-2 Francja – Raport z meczu
  • Merson: Dlaczego Southgate miałby odejść z Anglii?
  • Carra: Southgate mógł być odważniejszy | Pobierz Sky Sports App

W oświadczeniu prezesa FA Marka Bullinghama czytamy: „Jesteśmy zachwyceni, aby potwierdzić, że Gareth Southgate kontynuuje pracę jako menedżer Anglii i poprowadzi naszą kampanię Euro 2024. Gareth i (asystent) Steve Holland zawsze mieli nasze pełne wsparcie, a nasze planowanie na Euro zaczyna się teraz.”

Southgate poprowadził Anglię do półfinału Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku i finału Mistrzostw Europy zeszłego lata, przed osiągnięciem ostatniej ósemki w Katarze.

W okresie poprzedzającym tegoroczny turniej pojawiła się znaczna krytyka Southgate’a po serii słabych wyników.

No England manager has more tournament wins

Spadek do Ligi B Ligi Narodów po dwukrotnej przegranej z Węgrami, dwukrotnym remisie z Niemcami oraz remisie i porażce z Włochami sprawił, że zaczęto zadawać poważne pytania o jego przyszłość.

Ale nawet po pozytywnej reakcji na bieg drużyny do ostatniej ósemki Southgate podkreślił, że potrzebuje okresu refleksji, aby zdecydować o najlepszym kierunku działania.

„Myślę, że zawsze, gdy kończę te turnieje, potrzebuję czasu, aby podjąć poprawne decyzje”, powiedział zaraz po ich wyjściu.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Po porażce z Francją w ćwierćfinale Mistrzostw Świata, szef Anglii Gareth Southgate mówi, że „poświęci trochę czasu” na przemyślenie swojej przyszłości przed podjęciem decyzji

„Emocjonalnie przechodzisz przez tak wiele różnych uczuć. Energia, jaką trzeba mieć podczas tych turniejów jest ogromna.

„Chcę podjąć właściwą decyzję, cokolwiek to jest, dla drużyny, dla Anglii, dla FA. Muszę być pewien, że jakakolwiek decyzja będzie właściwa.”

Jak Southgate doszedł do szybkiej decyzji o swojej przyszłości

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Rob Dorsett uważa, że zapowiedź Garetha Southgate’a o kontynuowaniu pracy na stanowisku selekcjonera Anglii jest motywowana jego wiarą w to, że drużyna będzie miała szansę na walkę na Mistrzostwach Europy w 2024 roku

Starszy reporter Sky Sports News Rob Dorsett:

„Fakt, że Southgate podjął decyzję, zaledwie osiem dni po tym, jak Anglia została znokautowana przez Francję, jest znaczący. Wyzdrowiał dość szybko i jest kilka kluczowych czynników, które przekonały go, że byłoby źle, gdyby teraz odszedł.

„Po pierwsze, wszyscy zawodnicy bardzo go wspierali. Wszyscy byli nieugięci, że chcą, aby został.

„On również uważa, że Anglia może coś wygrać. I że ten skład, z młodymi graczami, którzy się przebijają, ma realną szansę na walkę w Niemczech za 18 miesięcy o mistrzostwo Europy. Gdyby miał teraz odejść, a ktoś inny miałby tę chwałę odebrać, myślę, że byłby z tego powodu dość zgorzkniały i być może żałowałby tego do końca kariery.

„Rozmawiał o tym z rodziną i swoim asystentem Steve’em Hollandem i zdecydował, że musi, chce, ma energię i pragnienie, by pozostać na stanowisku szefa Anglii do czasu po Euro 2024.”

Neville: Pozostanie Southgate’a to słuszna decyzja

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Gary Neville reaguje na ogłoszenie, że Gareth Southgate zdecydował się pozostać na stanowisku menedżera Anglii, mówiąc, że nie ma ogromnej puli talentów, które mogłyby go zastąpić i „nie czuło się dobrze”, że odchodzi

Strzelec piłkarski Sky Sports Gary Neville reaguje na pozostanie Garetha Southgate’a na stanowisku:

„Myślę, że to właściwa decyzja” – powiedział Neville w rozmowie ze Sky Sports News.

„Kiedy zobaczyłem, że sprawa będzie omawiana w nowym roku, nie sądziłem, że to zadziała, pozwalając, by tak długo to wisiało. Czułem, że trzeba się tym zająć i fakt, że wyszło to w nocy jest mile widziany.

„To kładzie to do łóżka, to pozwala wszystkim skupić się na następne 18 miesięcy. Jeśli ma nastąpić zmiana, to będzie ona miała miejsce po następnym turnieju, oznacza to, że można wprowadzić odpowiedni plan sukcesji.

Southgate has recorded the best possession stats

„Nie czułem się dobrze, że Gareth odchodzi, nie czułem też, że ani on, ani FA nie mają niczego w kolejce, ani w swoich karierach, ani dla FA, by zastąpić Garetha.

„Graliśmy dobrze w tym turnieju, graliśmy dobrze przeciwko Francji, myślałem, że byliśmy lepszym zespołem w nocy i to się czasem zdarza w piłce nożnej.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Kaveh Solhekol i Rob Dorsett przeanalizowali ćwierćfinałową porażkę Anglii w Pucharze Świata z Francją

„Wiem, że zawsze chcemy autopsji, kozła ofiarnego, winy, ale dla mnie w tym turnieju to naprawdę nie istnieje. Myślę, że zawodnicy, menedżer i trenerzy poradzili sobie całkiem dobrze, akceptując fakt, że przegrywając ćwierćfinał, znajdą się tacy, w tym ja, którzy pomyślą 'dlaczego nie możemy przejść nad kreską?’

„Ale sam nie przeszedłszy nad kreską kilka razy, rozumiem to.”

Southgate 'desperacko chce wygrać’

Gareth Southgate has demanded more focus from England after their 6-2 win over Iran

Southgate nigdy nie zdobył trofeum jako menedżer, ale pomimo wezwań z niektórych stron, aby zastąpić go przez głównego trenera z udokumentowanym rekordem dostarczania srebrników, Neville mówi, że jego były kolega z drużyny Anglii dostarczył znaczną poprawę i przewyższył bardziej znamienite nazwiska z przeszłości, które podjęły zarządzanie drużyną narodową.

„Ten pomysł są wzajemnie wykluczające się te rzeczy i nie można mieć co Gareth przyniósł – co jest szacunek, integralność, dobry futbol, dobre występy – a następnie wygrać, nie idę razem z tym,” powiedział Neville.

„Ten pomysł, że ten miły Gareth Southgate nie może wygrać turnieju z Anglią, nie kupuję tego.

„Sprowadziliśmy Svena-Gorana Erikssona, który najwyraźniej był twardym zwycięzcą i tak samo Fabio Capello, trenerów, którzy mieli sukcesy na poziomie klubowym, a oni nie dostarczyli niczego takiego, co Gareth dostarczył z Anglią. Odłóżmy to na bok.

„Przez ostatnie 10 lat chcieliśmy mieć lepszą drużynę, bardziej techniczną drużynę, lepsze występy, docieranie do ostatnich etapów rozgrywek, utrzymywanie posiadania piłki… Gareth zrobił wszystkie te rzeczy.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Pomocnik Liverpoolu Harvey Elliott cieszył się z oglądania Anglii na Mistrzostwach Świata i mówi, że będzie musiał pracować wyjątkowo ciężko, jeśli ma mieć szansę na znalezienie się w składzie na Mistrzostwa Świata w 2026 roku

„Sprawił, że znów czujemy się lepiej, że gramy dla Anglii, że nasi zawodnicy i nasza gra są szanowani na całym świecie. Jesteśmy w dobrym miejscu. Z sukcesami kobiet, z sukcesami drużyny młodzieżowej, Anglia miała naprawdę dobre 10 lat, ten pomysł, że musimy sprowadzić tego twardego, zabójczego zwycięzcę i nagle będzie OK, nie kupuję tego.

„Grałem z Southgate’em, znam go od dawna – on desperacko chce wygrywać. Nie dajcie się nabrać na tę miłą fasadę tylko dlatego, że jest uprzejmy, kiedy rozmawia z ludźmi i robi konferencje prasowe, na których jest elokwentny.

„Pamiętajcie, jak poradził sobie z niektórymi ważnymi decyzjami i był twardszy niż wielu angielskich menedżerów w ciągu ostatnich lat, którzy spartaczyli sprawę z wielkimi nazwiskami i wrzucili je prosto do drużyny.”