Smith chce rewanżu z Alvarezem | „Miałem swoje momenty w pierwszej walce

Liam Smith ma przed sobą wielki rewanż i z radością powitałby kolejny, przeciwko Canelo Alvarezowi.

2 września, na żywo na Sky Sports Box Office, Smith walczy z Chrisem Eubankiem Jr. Ma nadzieję, że drugie z rzędu zwycięstwo nad jednym z największych nazwisk w wadze średniej może utorować mu drogę do rewanżu z Alvarezem.

W końcu Jermell Charlo awansuje z wagi superśredniej, by 30 września zmierzyć się z meksykańską supergwiazdą o tytuł w wadze superśredniej.

  • Liam Smith: Chris Eubank Jr powinien być upokorzony, ale nie będzie
  • Adam Azim szuka „nokautu roku” na undercardzie w Manchesterze
  • Liam Smith vs Chris Eubank Jr II: Jak zarezerwować i jak oglądać

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Eleanor Roper i John Dennen ze Sky Sports News relacjonują pierwszą konferencję prasową Smith vs Eubank II.

Smith walczył z Alvarezem w 2016 roku, kiedy Liverpudlianin był mistrzem świata WBO i obaj byli w wadze super-welterweight.

Canelo zatrzymał go na dystansie, ale to rewanż, który Brytyjczyk nadal byłby mile widziany.

„Myślę, że wszyscy wiedzą, że bym to zrobił. To była walka, którą kochałem” – powiedział Sky Sports. „To była walka, która była moim typem walki. Uwielbiałem to, mimo że zostałem zatrzymany w dziewiątym, uwielbiałem każdą część walki.

„Miałem też momenty w walce. To nie tak, że nie mogłem trafić Canelo. Był tam, aby zostać trafionym i wylądowałem wystarczająco dużo strzałów, ale po prostu nie byłem wystarczająco duży i silny. Ale oczywiście, wziąłbym to.”

Charlo może być niekwestionowanym mistrzem w wadze 154 funtów, ale Smith spodziewa się, że Alvarez go pokona: „Po prostu myślę, że Canelo jest dla niego za dobry w każdym dziale i Canelo wygra to dobrze.”

Nie jest przekonany, że wielki Meksykanin podupada, mimo że Alvarez został kompleksowo pokonany przez Dmitrija Bivola w wadze półciężkiej w zeszłym roku.

BEN SHALOM...S BOXXER UNLEASHED.21/02/23 MANCHESTER AO ARENA.PIC LAWRENCE LUSTIG/BOXXER.MIDDLEWEIGHT CONTEST.CHRIS EUBANK JR v LIAM SMITH

Image: Liam Smith świętuje styczniowe zwycięstwo nad Chrisem Eubankiem Jr

„Myślę, że przegrał walkę z Bivolem, ponieważ przeskoczył o krok za daleko. Myślę też, że brutalnie mówiąc, przeoczył Bivola” – powiedział Smith.

„Nagle Bivol jest teraz 'najlepszym półciężkim na świecie’. Ale przed walką z Canelo nie był. To był [Artur] Beterbiev. Ludzie zapominają, że Bivol był nazywany słabym mistrzem świata, kiedy walczył z [Craigiem] „Spiderem” Richardsem.

„To wszystko mogło być metodą szaleństwa, która doprowadziła go do walki z Canelo i pokonał Canelo, i pokonał Canelo. Ale myślę też, że Canelo przeoczył Bivola.”

Smith ugruntował swoją pozycję w wadze średniej dzięki dominującemu występowi przeciwko Eubankowi Jr w ich pierwszej walce. Smith jest przekonany, że podobny występ przygotuje go do kolejnych ważnych walk.

„Walczyłem już z Canelo, więc [ludzie] mogą pomyśleć, że nigdy więcej nie dostanę tej walki” – powiedział. „Niezależnie od Canelo, chcę po prostu ponownie wziąć udział w dużych walkach, o których ludzie mówią. Walczyłbym z Charlo, walczyłbym z bratem Charlo [Jermallem, mistrzem WBC w wadze średniej], walczyłbym z każdym.”

„Nie wiem, które [tytuły] zostaną zwolnione. Ale muszę też skoncentrować się na tej walce i iść dalej.”

Saul

Image: Canelo Alvarez będzie walczył z Jermellem Charlo 30 września

Smith nie może sobie pozwolić na samozadowolenie, pomimo pewności siebie przed drugą walką z Eubankiem.

Zamierza „zachować profesjonalizm, skupić się na tym, co chcę robić przez resztę mojej kariery i nie utknąć w walce z kimś, kogo znam, jeśli pojawię się odpowiednio z myślą o pracy, którą pokonam.

„Chcę brać udział w większych walkach niż ta, zarabiać więcej pieniędzy niż ta i ponownie walczyć o tytuł mistrza świata, a wszystkie te rzeczy wynikają z kolejnej wygranej” – kontynuował.

„Więc chodzi tylko o to, aby pozostać skupionym i skupić się na pracy.”

Wierzy, że jego poprzednie walki z takimi jak Canelo pomogły mu w walce z Eubankiem w styczniu.

„Po prostu doświadczenie bycia na tym poziomie. To jest szczyt. To jest szczyt. Bierzesz małe kawałki, z których nawet nie zdajesz sobie sprawy” – powiedział. „Czuję, że wystarczy spojrzeć na mnie przeciwko Chrisowi Eubankowi Jr. Myślę, że to mówi samo za siebie. Przeżyłem całą noc. Rozkoszowałem się tym. Chris wyglądał, jakby go przeprowadzono przez celę więzienną.”

Liam Smith vs Chris Eubank Jr 2 odbędzie się w sobotę 2 września na żywo w Sky Sports Box Office. Zarezerwuj bilet już teraz, jeśli jesteś abonentem Sky TV lub Non-Sky TV abonentem. Kup bilety tutaj.