Śmierć królowej Elżbiety II: Zmiany w planowanym sporcie

Premier League i EFL ogłosiły, że wszystkie mecze w angielskiej piłce nożnej zostaną przełożone w ten weekend, ponieważ po śmierci królowej Elżbiety II dokonano zmian w harmonogramie rozgrywek…

Piłka nożna

W piątek rano potwierdzono, że cały weekendowy harmonogram Premier League i EFL zostanie przełożony po czwartkowej śmierci królowej. FA potwierdziła, że rozpoczęcie nowego sezonu WSL również zostało przełożone, wraz ze wszystkimi meczami poza ligowymi i tymi na poziomie podstawowym.

Szkocka FA, SPFL, SWPL oraz Highland & Lowland Leagues uzgodniły, że wszystkie profesjonalne mecze piłkarskie zostaną przełożone w ten weekend jako znak szacunku dla Królowej Elżbiety II. Irlandzka FA również ogłosiła, że wszystkie mecze piłkarskie w Irlandii Północnej zaplanowane na ten weekend nie odbędą się.

EFL wznowi rozgrywki we wtorek

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Geraint Hughes podaje aktualizację terminarza EFL na przyszły tydzień

W chwili obecnej program EFL zostanie wznowiony we wtorek 13 września.

Z niektórymi meczami mogą wiązać się kwestie związane z zasobami, w szczególności w odniesieniu do pilnowania porządku, które będą musiały zostać omówione i/lub rozwiązane w najbliższym czasie na podstawie poszczególnych meczów.

Rozważania dotyczące indywidualnych okoliczności rozgrywania spotkań będą podejmowane indywidualnie, zgodnie z przyjętymi protokołami.

Piłka nożna w środku tygodnia miała miejsce

UEFA zdecydowała, że czwartkowe wieczorne mecze Manchesteru United i West Ham United odbędą się. Zarówno na Old Trafford, jak i na London Stadium przed rozpoczęciem meczów zapadła minuta ciszy, a zawodnicy i personel nosili czarne opaski.

Jednak żadna z angielskich drużyn nie zorganizowała konferencji prasowych po swoich meczach.

Manchester United potwierdził, że jego mecz Europa League z FC Sheriff odbędzie się zgodnie z planem w czwartek 15 września w Mołdawii.

Sky Sports News rozumie, że trwały rozmowy pomiędzy UEFA a wszystkimi brytyjskimi drużynami występującymi w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencyjnej w piątek i oczekuje się, że wszystkie mecze odbędą się.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Sky Sports przygląda się pasji królowej Elżbiety II do sportu, a najbardziej wyścigom konnym.

Krykiet

Po odwołaniu piątkowych meczów krykieta jako znak szacunku po ogłoszeniu śmierci królowej, England and Wales Cricket Board potwierdził, że rozgrywki zostaną wznowione w sobotę, w tym międzynarodowe, krajowe i rekreacyjne mecze.

Oznacza to, że mecz testowy mężczyzn pomiędzy Anglią a RPA w The Oval będzie trzydniowy, a sobotnia gra będzie oficjalnie trzecim dniem trzeciego testu, po tym jak ECB badał z RPA, czy mecz mógłby zostać przedłużony do wtorku – ale organizacja podróży oznaczała, że ostatecznie nie było to możliwe.

W sobotę przed meczem w The Oval złożono hołd królowej, gdzie nastąpiła minuta ciszy, po której odegrano hymny narodowe, a następnie God Save The King i nastąpiła runda nieustającego aplauzu ze strony tłumu. Zawodnicy i trenerzy z obu stron, a także urzędnicy meczowi noszą czarne opaski podczas testu.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Kapitan krykieta Anglii Ben Stokes mówi, że Królowa była inspiracją dla niego i jego drużyny

Międzynarodowy mecz T20 kobiet pomiędzy Anglią a Indiami odbędzie się również w Riverside w Durham, podobnie jak zaplanowany mecz pomiędzy Anglią a Sri Lanką mężczyzn U19s. Wszystkie mecze krykieta rekreacyjnego odbędą się zgodnie z planem.

Przed obydwoma meczami zostanie uczczona minuta ciszy, po której zostanie odegrany hymn narodowy. Wszyscy zawodnicy i trenerzy będą nosić czarne opaski. Markowy inwentarz zostanie zastąpiony komunikatem oddającym szacunek krykietowi The Queen.

Boks

Jako znak szacunku po odejściu Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, British Boxing Board of Control podjęła decyzję o przełożeniu wszystkich brytyjskich walk bokserskich w ten weekend, w tym sobotniego wydarzenia BOXXER: Legacy – Claressa Shields kontra Savannah Marshall.

W oświadczeniu BBBofC powiedziała: „Nasze szczere myśli są z Jego Wysokością Królem Karolem III i Rodziną Królewską w tym głęboko ponurym czasie.

„Pracujemy ze wszystkimi stronami, aby tymczasowo zmienić harmonogram na sobotę, 15 października w The O2 w Londynie.”

Golf

Golf’s BMW PGA Championship wznowił się w sobotę rano po natychmiastowym zawieszeniu gry w czwartek wieczorem i całkowitym anulowaniu całodziennej gry w piątek. Wydarzenie będzie teraz rozgrywane na 54 dołkach z zamiarem zakończenia w niedzielę, jak zaplanowano.

Gra rozpoczęła się ponownie o 6.40 rano w sobotę z dwuminutowym okresem ciszy o 9.50 rano, jak szef DP World Tour Keith Pelley dołączył do personelu, graczy i caddies na putting green przed pierwszym tee w Wentworth.

Proklamacja króla Karola III była również wyświetlana na ekranach telewizyjnych w wiosce Championship.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Gracze podczas BMW PGA Championship oddali w sobotę dwuminutowy hołd królowej Elżbiecie II

Wyścigi konne

Wszystkie wyścigi zostały zawieszone na piątek i sobotę, a zaplanowane wydarzenia i imprezy wyścigowe powrócą w niedzielę.

Dodatkowy dzień wyścigów w Doncaster zostanie również zaplanowany na niedzielę, aby zapewnić, że St Leger i inne ważne wyścigi utracone w wyniku przełożeń mogą się odbyć.

Jednak gonitwa zaplanowana na szkocki tor wyścigowy Musselburgh w niedzielę zostanie odwołana jako wyraz szacunku dla faktu, że ciało królowej będzie spoczywać w Edynburgu.

British Horseracing Authority określił królową Elżbietę II jako „jednego z największych i najbardziej wpływowych kibiców w historii wyścigów konnych”.

Rugby Union

Po konsultacjach z RFU, DCMS i zarządem PRL, Premiership Rugby potwierdziła, że dwa mecze zaplanowane na piątek zostaną przełożone. Mecz Bristol Bears z Bath Rugby odbędzie się w sobotę o 17.30, a mecz Sale Sharks z Northampton Saints został przeniesiony na godzinę 15.00 w niedzielę.

Pozostałe mecze zaplanowane na sobotę i niedzielę odbędą się zgodnie z planem, a kluby Premiership dołączą do kibiców, aby uczcić życie i służbę Królowej. Przed rozpoczęciem każdego meczu odbędzie się minuta cichego hołdu, a wszyscy zawodnicy i trenerzy zostaną poproszeni o założenie czarnych opasek.

Walijski Związek Rugby zawiesił wszystkie mecze seniorów w rugby w Walii w ten weekend jako znak szacunku.

Szkocki Związek Rugby również ogłosił zawieszenie wszystkich meczów krajowych pod swoją jurysdykcją w ten weekend.

Rugby League

Sobotni eliminator Super League pomiędzy Huddersfield Giants a Salford Red Devils został rozegrany zgodnie z planem o godzinie 13:00.

Super League ogłosiła już, że pierwszy piątkowy mecz eliminacyjny w Perpignan odbędzie się zgodnie z planem. Przed rozpoczęciem meczu zapadła minuta ciszy, a zawodnicy Catalans Dragons i Leeds Rhinos założyli czarne opaski.

Super League w swoim oświadczeniu poinformowała, że „odda szacunek Jej Wysokości Królowej Elżbiecie II w okresie żałoby narodowej”. Królowa była patronką ligi rugby do 2016 roku.

Mecz Championship pomiędzy Sheffield Eagles i Dewsbury Rams w piątek został przełożony.

Tenis

Turniej tenisowy US Open oddał hołd Królowej Elżbiecie II chwilą ciszy i montażem zdjęć przed pierwszym półfinałem kobiet w czwartek wieczorem.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

W US Open i NFL odbyły się przerwy w ciszy ku pamięci królowej Elżbiety II

LTA potwierdziła, że finałowa faza grupowa Pucharu Davisa w Glasgow odbędzie się w dniach 13-18 września.

Na początku każdego dnia rozgrywek odbędzie się minuta ciszy, odegrany zostanie hymn narodowy, a reprezentacja Wielkiej Brytanii założy czarne opaski lub wstążki przed meczami z USA, Kazachstanem i Holandią.

F1

Grand Prix Włoch odbędzie się w ten weekend. Prezes i dyrektor generalny Formuły 1 Stefano Domenicali powiedział: „Formuła 1 przesyła najgłębsze kondolencje rodzinie królewskiej oraz mieszkańcom Wielkiej Brytanii i Commonwealthu.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Dyrektor zespołu Ferrari Mattia Binotto składa hołd Królowej

Kolarstwo

Reszta wyścigu Tour of Britain w tym tygodniu została odwołana. Szósty etap w Gloucestershire, siódmy w Dorset i dziewiąty na wyspie Wight nie odbędą się w piątek.

Lekkoatletyka

Wielki Bieg Północny odbędzie się zgodnie z planem w niedzielę, co zostało potwierdzone. Wydarzenie, które ma zebrać 25 milionów funtów w postaci darowizn na cele charytatywne, będzie służyć jako „odpowiedni hołd dla Królowej”, czytamy w oświadczeniu wydanym przez Great Run Company.

Great North 5K i UK Athletics 5K Road Championships, oba zaplanowane na piątek, zostały odwołane, a Junior i Mini Great North Run również zostały przełożone.