Sky Sports i ECB przedłużają partnerstwo do 2028 roku

Sky Sports przedłuża partnerstwo z ECB do 2028 roku; obecna umowa działa do 2024 roku, ale teraz będzie więcej krykieta na żywo na Sky do 2028 roku w nowej umowie (2025-2028); Od 2017 roku nastąpił 73-procentowy wzrost całkowitej liczby godzin oglądania krykieta na Sky

Last Updated: 14/07/22 12:28pm

Sky Sports will remain the home of English cricket until 2028, after announcing an extension to the partnership with the ECB

Sky Sports pozostanie domem angielskiego krykieta do 2028 roku, po ogłoszeniu przedłużenia partnerstwa z ECB

Sky Sports i ECB przedłużyły swoją współpracę do końca 2028 roku, dzięki czemu będzie można zobaczyć więcej krykieta na żywo niż kiedykolwiek wcześniej.

Sky Sports i England and Wales Cricket Board (ECB) mogą potwierdzić nowe rozszerzenie ich strategicznego partnerstwa – partnerstwa obecnie przekraczającego 30 lat – które zobaczy więcej krykieta na żywo w Sky Sports, więcej w telewizji niekodowanej i dalsze zwiększone inwestycje, aby pomóc rozwijać grę i uzyskać więcej ludzi grających.

Czteroletnie rozszerzenie trwa od początku 2025 do końca 2028 roku i obejmuje:

  • 90 dodatkowych godzin krykieta na żywo gwarantowanych w telewizji każdego roku.
  • Więcej kobiecego krykieta niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Pokrycie The Hundred przedłużone do 2028 roku.
  • Zwiększoną widoczność Vitality Blast, w tym więcej meczów na żywo.
  • Kontynuację inwestycji w krykieta dla dzieci, w tym poprzez program Dynamos Cricket.
  • Inwestycje Sky finansują również inicjatywy dla dzieci ze wszystkich środowisk, które chcą wziąć do ręki kij i piłkę, rozwijają krykiet dla kobiet i dziewcząt oraz zmniejszają bariery dla uczestnictwa, a także wspierają kwitnącą grę krajową i sukcesy drużyn angielskich.

Nowa umowa rozszerza partnerstwo pomiędzy ECB i Sky Sports do ponad 30 lat i obejmuje krykiet domowy i międzynarodowy.

Highlights from day five of the fifth Test at Edgbaston as England clinched an astonishing seven-wicket win over India

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z piątego dnia piątego testu w Edgbaston jako E

Ogólnie rzecz biorąc, w 2021 roku obejrzano o 134 miliony więcej godzin krykieta na żywo w porównaniu z 2017 rokiem, podczas gdy nowy wysoki poziom 14 milionów osób grał, uczestniczył lub śledził krykieta w 2021 roku – wzrost o trzy miliony od 2019 roku.

England's recent Test series victory over New Zealand on Sky Sports is one of two of the most watched series on record

Niedawne zwycięstwo Anglii w serii testowej nad Nową Zelandią na antenie Sky Sports jest jedną z dwóch najchętniej oglądanych serii w historii

Jako kluczowy partner strategiczny angielskiego krykieta, Sky Sports wykazał głębokie zaangażowanie w wizję ECB „Inspiring Generations”, której celem jest rozwój krykieta i zainspirowanie większej liczby dzieci do podniesienia kija i piłki.

Obejmuje to sfinansowanie 10 000 darmowych miejsc dla dzieci, które w przeciwnym razie nie miałyby szansy spróbować gry w ramach programu Sky Dynamos Intros.

Sky Sports odegrała również kluczową rolę w rozwoju programu The Hundred, współpracując ramię w ramię z EBC w celu zaangażowania milionów ludzi w krykieta po raz pierwszy w zeszłym roku – wielu z nich, jak pokazują dane z transmisji, przeszło do próbowania innych form gry.

Od 2017 roku inwestycja Sky umożliwiła zainwestowanie prawie 250 milionów funtów w rekreacyjny krykiet, z 300 000 dzieci biorących udział w programach krajowych ECB, ponad 4 500 dotacji przyznanych klubom na nowe lub ulepszone obiekty, a także ponad 400 nowych drużyn dziewcząt i 300 nowych drużyn kobiecych założonych od 2019 roku.

As part of the extension, England Women's cricket will have a defined commitment for the first time

W ramach rozszerzenia, Angielski krykiet kobiecy po raz pierwszy będzie miał określone zobowiązanie

Inwestycja Sky – której relacje doprowadziły do zdobycia 17 głównych nagród branży radiowo-telewizyjnej, w tym 3 BAFTA – była również kluczowa dla zapewnienia po raz pierwszy profesjonalnych kontraktów dla krajowego krykieta kobiecego, wspierania inicjatyw oddolnych mających na celu uczynienie krykieta bardziej integracyjnym, zapewnienia finansowego przetrwania gry w czasie pandemii i umożliwienia odnoszenia sukcesów przez drużyny angielskie.

Miała ona decydujące znaczenie dla wielu ulepszeń w standardach gry na przestrzeni lat, od wprowadzenia centralnych kontraktów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, do wprowadzenia odpowiednich ustawień wsparcia, aby zbudować zwycięskie drużyny.

W ramach rozszerzenia partnerstwa, po raz pierwszy, England Women’s cricket będzie miał zdefiniowane zobowiązanie, w tym dwa bezpłatne IT20s. Stanowi to krok naprzód w komercjalizacji kobiecego krykieta i położenie fundamentów pod przyszły rozwój gry.

Watch the best of Emma Lamb's incredible knock as she scored a maiden ODI century in just her third appearance

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

„To ekscytujący czas dla angielskiego krykieta i jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować nasze długie i udane partnerstwo z ECB. Razem będziemy nadal pomagać w rozwoju gry, jednocześnie zwiększając udział w sporcie dzieci ze wszystkich środowisk poprzez inicjatywy takie jak nasze Dynamos Cricket Intros.

„Na ekranie, będziemy nadal przekraczać granice w naszym BAFTA-winning relacji, przynosząc Sky Sports widzów jeszcze więcej akcji na żywo z 2025 roku – w tym więcej kobiet krykieta niż kiedykolwiek wcześniej – z mężczyzn i kobiet Anglii międzynarodowych i krajowych krykieta. Inwestycje Sky w ciągu ostatnich 30 lat przyczyniły się do wielu sukcesów na boisku i mamy nadzieję, że będziemy na czele jeszcze większej liczby wydarzeń.”

Clare Connor, tymczasowy dyrektor generalny ECB, dodała: „Sky jest fantastycznym partnerem dla krykieta od ponad 30 lat. Ich transmisje są słusznie chwalone jako najlepsze na świecie, ale co ważniejsze, mamy wspólne zobowiązanie do rozwijania tego sportu i inwestowania w więcej możliwości nie tylko dla ludzi do oglądania i śledzenia krykieta we wszystkich jego formach, ale także do podniesienia kija i piłki.

„Dzięki Sky i wsparciu innych partnerów, widzieliśmy rekordową liczbę 14 milionów osób grających, uczestniczących lub śledzących krykieta w 2021 roku. Tylko w tym roku 10 000 dzieci będzie miało szansę na darmowe posmakowanie krykieta dzięki Sky Dynamos Intros, podczas gdy wiele, wiele innych skorzysta z obiektów i możliwości gry, które są możliwe tylko dzięki inwestycji Sky. To pokazuje, że ten model praw medialnych działa i jesteśmy bardzo wdzięczni za ciągłe wsparcie Sky.

„Pracowaliśmy blisko z szerszą grą i naszymi hrabstwami pierwszej klasy, aby uzgodnić tę nową umowę ze Sky, która pozwoli zobaczyć więcej kobiecego i męskiego krykieta na żywo w Sky, a także więcej w telewizji niekodowanej, jak również. Chciałbym odnotować nasze podziękowania dla przewodniczących hrabstw pierwszej klasy, dla wszystkich zaangażowanych zespołów Sky oraz dla kolegów z ECB, w tym Tony’ego Singha i Toma Harrisona, którzy odegrali główną rolę w osiągnięciu tego znakomitego wyniku dla krykieta.

„Nasze wspólne wartości i wizja ze Sky sprawią, że krykiet będzie dostępny dla jeszcze większej liczby ludzi w nadchodzących latach i wykorzysta siłę sportu, aby zainspirować następne pokolenie, jednocześnie chroniąc wspaniałe tradycje, które są tak kluczową częścią naszej gry.”