Shohei Ohtani uzupełnia swoją karierę o 8-RBI i 13 krótkich numerów

To naprawdę ważne, żebyśmy nie brali Shohei Ohtaniego za pewnik.

Miotacz Los Angeles Angels kończy właśnie najwspanialszy sezon two-way w historii MLB – tak, nawet lepszy niż Babe Ruth – a w tym roku może go bardzo dobrze prześcignąć. Jest utalentowanym, bezprecedensowym zawodnikiem w baseballu, ale stał się tak wielki, że trudno nawet pamiętać, jak niemożliwe wydawało się jego pojawienie się jako prospektu.

Więc kiedy robi coś takiego, jak, powiedzmy, zamieszczenie dwóch homerów, ośmiu RBI, a następnie wybicie 13 pałkarzy w ciągu ośmiu shutout innings, powinniśmy prawdopodobnie zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby to docenić. Dlatego porozmawiajmy o ostatnich dwóch dniach.

Ohtani napisał prawdopodobnie najlepszą grę ofensywną w swojej karierze we wtorek, kiedy poszedł 3 z 4 z dwoma domami i ośmioma RBI, ten ostatni wysoki poziom kariery, przeciwko Kansas City Royals. Niestety, ponieważ nie bez powodu tweet „Tungsten Arm” O’Doyle’a stał się wirusowy, Anioły przegrały 12-11 w dodatkowych inningach.

Następnego dnia, z Ohtanim na kopcu, Anioły nie zmarnowały go. A raczej on nie pozwolił im się zmarnować.

Jeden dzień po zejściu z boiska, Ohtani zaliczył osiem bezbramkowych meczów, wybijając 13 punktów w karierze, pozwalając tylko na dwa uderzenia i jeden spacer w wygranej 5-0. Oh, i poszedł 1-for-3 z dwoma spacerami dla dobrego środka.

W sezonie, Ohtani jest teraz uderzając .260/.336/.487 z 15 homerów, 45 RBI i siedem skradzionych baz w 298 występów płytowych podczas posiadania 2,90 ERA i 90 strikeouts w 68,1 innings pitched. Te pitchingi teraz wyprzedzają całkiem sporo wszystkiego, co zrobił w zeszłym sezonie na podstawie per-inning, podczas gdy numery trafień są krokiem wstecz, ale nadal śmieszne, biorąc pod uwagę, że Ohtani jest pitching co piąty lub szósty dzień.

W świecie, w którym sezon 2021 nie istniał, Ohtani byłby największą historią w baseballu. Ale to się stało, a największa historia w baseballu nie do końca się sprawdza, gdy dwa lata z rzędu jest to samo, nawet gdy Ohtani przedziera się przez niemożliwe.

ANAHEIM, CALIFORNIA - JUNE 22:   Shohei Ohtani #17 of the Los Angeles Angels reacts after the third out against the Kansas City Royals in the seventh inning at Angel Stadium of Anaheim on June 22, 2022 in Anaheim, California. (Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Shohei Ohtani wciąż stoi samotnie. (Foto Ronald Martinez/Getty Images)