Shiffrin, rekordy, pasja do piłki nożnej i… Juve

TURIN – Zwycięstwo. I to z tak wielkim uśmiechem. Mikaela Shiffrin w wieku 27 lat została rekordzistką światowego narciarstwa. Dzięki sukcesowi w slalomie gigancie, który odbył się 8 stycznia w Kranjskiej Gorze, wyrównała rekord Lindsey Vonn, stając się najbardziej zwycięską zawodniczką w historii Pucharu Świata kobiet, z 82 sukcesami.

Shiffrin i Włochy

A w jej sukcesach jest sporo Włoch, począwszy od sponsora (Barilla) na źródle, tym samym, co Alberto Tomba w czasach swojej świetności. A ile treningów w naszych górach…

Shiffrin i piłka

Potem ta miłość do piłki nożnej. Piłka nożna w USA zawsze widziała ją w pierwszym rzędzie. Uwielbia się bawić i uchodzi jej to na sucho, czego dowodem są filmiki w ogrodzie, gdzie drybluje, nawet ze swoim chłopakiem, Norwegiem Aleksandrem Aamodtem Kilde zdobywcą generalnego Pucharu Świata w 2020 roku. I jest jeszcze jego wsparcie dla Juventusu, zrodzone z rękawic Szczęsnego, (wspólny sponsor). Stąd wzięło się również jego wsparcie dla drużyny Bianconeri, do tego stopnia, że w 2019 roku zakończył post na Instagramie słowem #forzajuve, przed meczem Ligi Mistrzów z Ajaxem.

La Shiffrin si allena anche con il pallone

Zobacz film

Shiffrin trenuje również z piłką