Serie B, bez emocji remis na Liberati: Ternana-Brescia 0-0

TERNI – Na obiekcie Libero Liberati Ternana i Brescia remisują 0-0. Bardzo mało okazji bramkowych w bardzo wyrównanym meczu. Na czoło wysunęły się dwie obrony. Fun fact: trzeci z rzędu remis 0-0 dla drużyny Cristiano Lucarellego, mającej obecnie 22 punkty w klasyfikacji, -3 z drugiego miejsca zajmowanego przez Regginę. Brescia z Clotet wspina się na ostatnie miejsce przydatne do playoffów z 20 punktami zebranymi w 13 dni.

Ternana-Brescia: tabela wyników i statystyki

Pierwsza połowa: bardzo mało emocji, wyrównany mecz

Po pierwszych kilku potyczkach, Ternana pojawia się po stronie Andrenacci w 9. minucie: Podanie Sorensena z rzutu wolnego, Strzał Cassaty lewą nogą z bliskiej odległości blokuje Andrenacci. Ternana kontroluje mecz, tempo jest jednak nijakie. W 18 minucie Brescia wykonuje rzut wolny przez Bisoli: piłka nie dociera do Van de Looi, który jest ustawiony przy drugim słupku. W 24 minucie próba Palumbo z rzutu wolnego kończy się tylko szeroko. W 30. minucie szansa dla Brescii: cross autorstwa Bisoli przy pierwszym słupku, główka Olzera trafia w górną część siatki. W 45. minucie Ternana jest bliska objęcia prowadzenia: Falletti uwalnia się na skraju pola i strzela. Strzał, odbity przez Adorni, idzie o centymetry szerzej.

Serie B standings

Druga połowa: Ternana i Brescia nie przełamują impasu, remis w białych siatkach

W drugiej połowie rytmy pozostają niskie. W 16. minucie Ternana próbuje swoich sił z Palumbo, który pionizuje do Partipilo: Mangraviti interweniuje głową, ale piłka pozostaje do gry dla Partipilo, który próbuje strzelać w kierunku bramki. Nic nie zrobiono, pozostaje 0-0. W 25. minucie Brescia robi się groźna dzięki Moreo: cross na środek w wykonaniu Huard, napastnik Rondinelle uderza głową, ale piłka idzie tylko szeroko. Po rundzie zmian, mecz pozostaje w równowadze na Liberati. Le Fere próbują zwiększyć obroty silnika, Brescia broni się z porządkiem, gotowa do ponownego startu przy odpowiedniej okazji. W 40′ Bianchi próbuje strzału z 20 metrów: wysoka piłka. W trzeciej z czterech minut doliczonego czasu Moreo wygrywa odbicie z Proietti i próbuje strzału ze skraju obszaru: piłka idzie szeroko.