Seria C

Trzecie z rzędu zwycięstwo z wynikiem trzy do zera, dla santeńskich tygrysów z Mts Ser, którzy również w wyjazdowym meczu w Bra, przeciwko młodej formacji Libellula, zdobyli 3 punkty w nieco ponad godzinę gry. Potwierdza to pozycję Destefanisa i jego kolegów z drużyny w klasyfikacji, z 43 punktami, na 4. miejscu, zaledwie trzy punkty za A.F. Volley, którzy wyprzedzają ich na trzecim miejscu z 46 punktami.

Zaczynają z podstawowym sekstetem, składającym się z Rolle na dryblingu, Nardoianni naprzeciwko, Scapati i Destefanis na środku, Bertotto i Busso w zespole, Ferrua wolny.

Od pierwszych wymian pierwszego seta widać płynną i szybką grę zespołu. Dzięki precyzyjnemu przyjęciu i obronie Rolle nie może zrobić nic innego, jak tylko rozprowadzić grę do swoich napastników, którzy są gotowi na każdą okazję punktową. Mur również dobrze broni, a atak gospodarzy z trudem wychodzi poza połowę boiska.
Przy stanie 14 do 13 na korzyść Mts Ser, Tygrysy z Santenese zaczynają „wciskać pedał gazu” i najpierw dzięki obrotowi Nardoianniego przy serwisie, a następnie dzięki „obrotowi” Bertotto, zaczynają się dystansować (21 do 15)
Ostatni punkt frakcji zdobywa Nardoianni pięknym atakiem po przekątnej z 4 miejsca, na 25 do 19

W drugim secie ten sam sekstet z pierwszego został początkowo rozstawiony, ale mając dobry margines na przeciwników, było też miejsce dla młodych graczy Santeny. W rzeczywistości, przy stanie 17 do 11, trener Santeny dokonuje podwójnej zmiany, dryblując naprzeciwko, wprowadzając Roccatiego w miejsce Rolle i Saccinto w miejsce Nardoianniego.
Po raz kolejny z serwisem Bertotto, tygrysy Mts startują, prowadząc do częściowego 22 do 14. Gospodarze, mimo młodego wieku, starają się grać i budować jak najlepiej, ale stałość gry gości w końcu doprowadza ich do błędu. To właśnie Busso w czwartym secie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2-0, również pięknym atakiem po przekątnej, kończąc partię 25-18.

W trzecim i decydującym secie zaczynamy po raz kolejny od podstawowego sekstetu i po raz kolejny od 8 parzysty, to Mts oddala się od przeciwników. Kolejka Scapati przy serwisie, z 10-punktową partią, doprowadza jej skład do 20-9. Od tego momentu jest miejsce na zmiany i Zuin wchodzi w miejsce Rolle, Ghirardello w miejsce kapitana Destefanisa i wreszcie Brunati w miejsce Bertotto, i to właśnie ten ostatni ogłasza koniec meczu pięknym atakiem z miejsca 4, którego ściana przeciwnika nie może nawet dotknąć, zamykając w ten sposób seta i mecz 25 do 17.

W następnym meczu Destefanis i jego towarzysze zmierzą się z G.s. Sangone, w Palazzetto Le Cupole przy Via Artom w Turynie, w sobotę 25.03 zawsze o godzinie 18.00

LIBELLULA BRA 0
MTS SER SANTENA 3
Partials (19/25 18/25 17/25)

Mts Ser: Ghirardello, Saccinto, Brunati, Bertotto, Rolle, Nardoianni, Scapati, Zuin, Busso, Destefanis (k), Girardi, Roccati, Garavana
Libero: Ferrua
Trenerzy: Daglio, Di Martino
Trener towarzyszący: Cannizzaro

© RIPRODUZIONE RISERVATA