Serena startuje w swoim ostatnim Wielkim Szlemie

Yahoo Sports Staff

Nie oczekuje się, że Serena Williams wygra US Open w 2022 roku, ale to ona jest główną historią tego wydarzenia. Williams ogłosiła, że turniej będzie jej ostatnim jako profesjonalistka. Gdy wygra lub zostanie wyeliminowana z imprezy, planuje przejść na emeryturę.

Gdy to się stanie, będzie to oznaczało koniec kariery dla najlepszej zawodniczki swojej ery, a także jednej z największych tenisistek wszech czasów. Nie sposób przecenić wkładu Williams w grę. Wygrała 23 turnieje wielkoszlemowe, najwięcej ze wszystkich zawodniczek w erze Open. Pomogła również w rozwoju tego sportu, inspirując niezliczoną ilość profesjonalnych graczy – wielu z nich weźmie udział w 2022 US Open.

Biorąc pod uwagę jej wspaniałą karierę, Williams zasługuje na wielkie pożegnanie. Będziemy śledzić każdy z jej meczów podczas US Open 2022, gdy będzie rywalizować po raz ostatni.

Williams wygrała swój mecz w pierwszej rundzie w dominujący sposób w poniedziałek, wygrywając 6-3, 6-3 z Danką Kovinić z Czarnogóry. W drugiej rundzie, w środę, czeka ją znacznie trudniejsze zadanie – zmierzy się z numerem 2 na świecie Anett Kontaveit.