Sean Dyche: „Bez wymówek” po porażce Evertonu z Aston Villą, czekając na wieści o kontuzji kości policzkowej Dominica Calverta-Lewina | Football News | Sky Sports

Sean Dyche uderzył w brak konsekwencji Evertonu i powiedział Sky Sports, że jego drużyna jest „daleko od tego” po porażce 4:0 z Aston Villą.

Wynik był najgorszy w 20-meczowej karierze Dyche’a na Goodison Park, a The Toffees po raz pierwszy od 13 lat znaleźli się na dnie Premier League po przegraniu obu pierwszych meczów bez strzelenia gola.

Everton miał pecha w inauguracyjnej porażce z Fulham w miniony weekend, ale po wyrównaniu gospodarzy na Villa Park w niedzielę skapitulował po 18-minutowym golu Johna McGinna i nigdy nie odzyskał formy.

Dyche powiedział Sky Sports: „Nauka, jaką wyniosłem z ostatnich kilku sezonów jest taka, że możemy być dobrzy w jednym tygodniu, a milę poza nim w następnym. Musimy znaleźć spójność. Znajdujemy ją na boisku treningowym, ale musimy przełożyć ją na występy. Dzisiaj nie ma wymówek, byli od nas o wiele lepsi.

  • Aston Villa 4-0 Everton – relacja z meczu i najciekawsze momenty
  • Jak ustawiły się drużyny | Statystyki meczu
  • Tabela Premier League | Oglądaj za darmo najciekawsze momenty Premier League
  • Streamuj Premier League i nie tylko z NOW za 26 funtów miesięcznie przez 12 miesięcy

„Byliśmy daleko od nich. Byli lepsi we wszystkich departamentach – ostrość, przewaga, która jest ważna w występie, szczególnie w zdobywaniu bramek, wjeżdżaniu do pola, wyglądając na dużo bardziej żywych niż my defensywnie.”

„To dziwne, ponieważ w ostatni weekend byliśmy naprawdę w formie. Musimy znaleźć spójność – używałem tego słowa nieustannie w zeszłym sezonie, z tygodnia na tydzień i w naszych występach. Dzisiaj tego bardzo brakowało.

„Można mieć zbiorowy gorszy dzień i tak było dzisiaj. Błędy też oczywiście nie pomagają, ale każdy musi je poprawić. Nie można czekać, aż ktoś inny to naprawi i właśnie rozmawiałem o tym z zawodnikami – każdy musi coś zmienić.”

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

DO OBEJRZENIA ZA DARMO: Najważniejsze wydarzenia z meczu Premier League pomiędzy Aston Villa i Everton

Obrońca James Tarkowski, który oglądał indywidualne błędy swoich kolegów z drużyny, które dały Villi trzeciego i czwartego gola, poszedł dalej niż jego menedżer i nazwał ich obronę „okropną”, krytykując język ciała i mentalność The Toffees po ich wczesnym niepowodzeniu.

Powiedział: „Zaczęliśmy dobrze przez około siedem minut, a potem skapitulowaliśmy. Widziałem słabą mowę ciała. Nie sądzę, że to brak wysiłku jako taki, to nie jest tak, że nikt nie biega, może po prostu słaba dyscyplina w naszej formie i otworzyliśmy się. Dla mnie każda bramka jest okropna.

„Kiedy strzelili gola, podnieśli ogony, a my po prostu całkowicie spuściliśmy głowy i nawet się do nich nie zbliżyliśmy. Rozczarowujące, ale pozytywne jest to, że w zeszłym tygodniu zostaliśmy pokonani 5: 1, a następnie pojawiliśmy się i wygraliśmy 4: 0, więc nie ma powodu, dla którego nie możemy tego zrobić w przyszłym tygodniu.”

Zapytany o to, czy ich mentalność odegrała rolę w porażce, odpowiedział: „Tak, na pewno. To nie był brak wysiłku, ludzie ciężko pracowali i biegali, po prostu nie używaliśmy naszych głów we właściwy sposób i otworzyliśmy się zbyt wiele razy.”

Everton czeka na wiadomości o Calvercie-Lewinie

Dominic Calvert-Lewin was forced off by injury before half-time

Image: Dominic Calvert-Lewin został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kontuzji przed przerwą

Dominic Calvert-Lewin został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kolejnej kontuzji, która wydaje się być ostatnią z długiej serii nieobecności napastnika reprezentacji Anglii w ciągu ostatnich dwóch i pół roku.

Napastnik zderzył się z bramkarzem Villi Emiliano Martinezem wcześnie na Villa Park i pomimo leczenia i kontynuowania gry na początku, został zastąpiony po dalszej ocenie 10 minut przed przerwą z wyraźnie spuchniętym prawym policzkiem.

Dyche powiedział: „Ma uderzenie w kość policzkową, więc czekamy na to. Miał trochę niewyraźne widzenie, więc w końcu musieliśmy podjąć decyzję w tej sprawie i oczywiście dopiero wraca do zdrowia. Ciężko to znieść. Potem Alex [Iwobi] również wypadł.

„Nie chodzi tylko o jeden mecz, ale nie chcemy wracać do niektórych występów z przeszłości, które w moim odczuciu były trochę dzisiaj. Chcemy nadal budować przyszłość z tą grupą i jeśli możemy do tego dodać, zrobimy to.”