Scotty Pippen Jr. zgadza się na two-way kontrakt z Los Angeles Lakers, według doniesień

Były obrońca męskiej koszykówki Vanderbilt Scotty Pippen Jr. podpisze dwukierunkowy kontrakt z Los Angeles Lakers, jak wynika z wielu raportów.

Pippen, dwukrotny gracz All-SEC dla Commodores, nie został wybrany w dwurundowym drafcie NBA, ale zgodził się na umowę undrafted free agent tuż po zakończeniu draftu.

Mimo, że Pippen był czołowym graczem w SEC, nie spodziewano się, że zostanie wybrany ze względu na jego posturę i ograniczony atletyzm. Mimo to dostanie kontrakt, w którym prawdopodobnie spędzi większość czasu w NBA G-League, mając jednocześnie możliwość „powołania” do NBA.

Pippen, syn legendy NBA Scottiego Pippena, pochodzi z Los Angeles i uczęszczał do Sierra Canyon High School.

NBA draft tracker: Analiza pierwszej rundy pick-by-pick i pełne wyniki

Z pierwszym wyborem…: Orlando Magic sprawiają, że Duke’s Paolo Banchero jest nr. 1 pick

Pippen dobrze zaprezentował się na NBA combine i może poprawić swój rzut i ball-handling, gdy nie będzie liczony jako tak bardzo eksploatowany gracz.

Scotty Pippen Jr. is signing a two-way contract with the Los Angeles Lakers, according to multiple reports.

Scotty Pippen Jr. podpisał dwukierunkowy kontrakt z Los Angeles Lakers, według wielu raportów.

Aria Gerson zajmuje się sportem w Vanderbilt dla The Tennessean. Skontaktuj się z nią pod adresem agerson@gannett.com lub na Twitterze @aria_gerson.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na stronie Nashville Tennessean: Scottie Pippen’s son signing two-way deal with Lakers