Scottie Scheffler i Cameron Smith dzielą się niezręcznym momentem na greenach podczas 2022 FedEx St. Jude Championship

Zasady gry w golfa są obszerne i mogą być czasami bardzo mylące. Do zasad dochodzi jeszcze etykieta golfowa, która również może być dziwna, ale w większości przypadków jest zdroworozsądkowa. Szczególnie wśród profesjonalistów.

Na przykład, kiedy twój partner lub przeciwnik czyta putt na green, obchodzisz ich. A jeśli przypadkowo przejdziesz przed kimś, kiedy ten ktoś przygotowuje putt, natychmiast przepraszasz, prawda?

Ta sama sytuacja rozegrała się pomiędzy dwoma najlepszymi graczami na świecie podczas pierwszej rundy PGA Tour’s 2022 FedEx St. Jude Championship, pierwszego etapu FedEx Cup Playoffs, w TPC Southwind w czwartek. Poza tym, że nie było przeprosin, tylko dziwne spojrzenie, które sprawiło, że wydawało się to celowe (a może po prostu nie zwracał uwagi).

Zabawmy się trochę i pomyślmy o tym przez chwilę: jeśli to było celowe, dlaczego Scheffler zrobiłby coś tak małostkowego?

Doniesienia pojawiły się na początku tego tygodnia, że Smith będzie jednym z kolejnych graczy, którzy opuszczą PGA Tour na rzecz LIV Golf Invitational Series, prowadzonej przez Grega Normana i wspieranej przez Arabię Saudyjską. Kiedy 28-letni Australijczyk, zwycięzca tegorocznych Players Championship i British Open, został zapytany o ten raport, nie miał „żadnego komentarza.”

Może przejście Schefflera było początkiem drobnych wojen pomiędzy graczami Tour i LIV. A może był to po prostu jeden z tych społecznie niezręcznych momentów, które ekipa PGA Tour Live i użytkownik Twittera po prostu przypadkiem złapali na kamerę. W końcu Scheffler przybił piątkę Smithowi po jego hole-out z fairwaya wcześniej w rundzie.

Tylko czas pokaże, ale tak czy inaczej było to dziwne.

Arabia Saudyjska została oskarżona o szeroko zakrojone łamanie praw człowieka, w tym motywowane politycznie zabójstwa, tortury, wymuszone zaginięcia i nieludzkie traktowanie więźniów. A członkowie rodziny królewskiej i saudyjskiego rządu zostali oskarżeni o udział w zabójstwie Jamala Khashoggiego, saudyjskiego dziennikarza i felietonisty Washington Post.

Historia pierwotnie ukazała się na GolfWeek