Schumacher dołącza do Mercedesa jako kierowca rezerwowy na sezon 2023

Mick Schumacher stracił miejsce w Haasie na rzecz Nico Hulkenberga i będzie teraz kierowcą rezerwowym dla Lewisa Hamiltona i George’a Russella, miejsce to zwolniło się po tym, jak Nyck de Vries dołączył do AlphaTauri; Toto Wolff: „Mick jest utalentowanym młodym kierowcą i jesteśmy zachwyceni, że dołączył do zespołu”

Ostatnia aktualizacja: 15/12/22 3:35pm

Mick Schumacher speaks after his move to Mercedes as reserve driver for 2023 after losing his seat at Haas.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Mick Schumacher przemawia po swoim przejściu do Mercedesa jako kierowca rezerwowy na 2023 rok po utracie miejsca w Haasie.

Mick Schumacher przemawia po swoim przejściu do Mercedesa jako kierowca rezerwowy na rok 2023 po utracie miejsca w Haasie.

Mick Schumacher dołączył do Mercedesa jako ich kierowca rezerwowy na sezon 2023, ogłosił zespół.

Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Michaela, stał się wolnym agentem na sezon 2023 po utracie miejsca w Haasie na rzecz Nico Hulkenberga, ale teraz będzie rezerwowym dla Lewisa Hamiltona i George’a Russella.

Daniel Riccardo był łączony z tą pozycją, ale on wrócił do Red Bulla jako ich trzeci kierowca, torując drogę 23-latkowi do Mercedesa. Ojciec Schumachera spędził swoje ostatnie trzy sezony jako kierowca F1 z Mercedesem.

  • Brundle: Zmiany Ferrari dobre dla Mercedesa | McLarena złe dla Norrisa
  • Karuzela dyrektorów zespołów F1 przeanalizowana
  • Wyjaśnione: Dlaczego Ferrari mianowało Vasseura i czy to może być dobre dopasowanie?

Ogłoszenie Mercedesa przyszło niecałą godzinę po tym, jak Ferrari potwierdziło, że rozstało się z Schumacherem, który wcześniej był częścią ich akademii kierowców i z impetem przeszedł przez szeregi do F1.

Mówią, że Schumacher „będzie odgrywał ważną rolę w ciągłym rozwoju W14”, samochodu na przyszły sezon, podczas gdy szef zespołu Toto Wolff wierzy, że będzie „gotowy do wejścia do samochodu w krótkim czasie, jeśli taka potrzeba się pojawi”.

Mick Schumacher signs his Mercedes contract alongside team boss Toto Wolff

Mick Schumacher podpisuje kontrakt z Mercedesem u boku szefa zespołu Toto Wolffa

„Jestem zachwycony, że mogę być częścią zespołu Mercedesa i zobowiązuję się dać z siebie wszystko, aby przyczynić się do ich wyników w tym bardzo konkurencyjnym i profesjonalnym środowisku,” – dodał Schumacher.

„Traktuję to jako nowy początek i jestem po prostu podekscytowany i wdzięczny Toto i wszystkim zaangażowanym za obdarzenie mnie zaufaniem.

Nico Hulkenberg says he is fresh and hungry as he prepares to make a full-time return to F1 for the first time since 2019 after replacing Mick Schumacher at Haas for the 2023 season

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Nico Hulkenberg mówi, że jest świeży i głodny, ponieważ przygotowuje się do pełnego powrotu do F1czasowy powrót do F1 po raz pierwszy od 2019 roku po zastąpieniu Micka Schumachera w Haasie na sezon 2023

Nico Hulkenberg mówi, że jest świeży i głodny, ponieważ przygotowuje się do pełnoetatowego powrotu do F1 po raz pierwszy od 2019 roku po zastąpieniu Micka Schumachera w Haasie na sezon 2023

„F1 jest tak fascynującym światem, i nigdy nie przestajesz się uczyć, więc nie mogę się doczekać, aby wchłonąć więcej wiedzy i włożyć wszystkie moje wysiłki dla dobra zespołu Mercedesa.”

Wolff powiedział: „Mick jest utalentowanym młodym kierowcą i jesteśmy zachwyceni, że dołączył do zespołu.

„Jest pracowity, ma spokojne i metodyczne podejście i wciąż jest głodny nauki i poprawy jako kierowca. To wszystko są ważne cechy i jesteśmy podekscytowani, że pomoże nam rozwijać W14.

„Wiemy również, że z dwuletnim doświadczeniem w wyścigach Formuły 1 pod swoim pasem, będzie gotowy do wejścia do samochodu w krótkim czasie, aby zastąpić Lewisa lub George’a, jeśli taka potrzeba się pojawi. „

Schumacher zastępuje w tej roli Nycka de Vriesa, przy czym Holender zajmuje pełnoetatowe miejsce w AlphaTauri.

Haas’ Mick Schumacher aquaplanes and crashes in the barrier after the end of Practice One at the Japanese F1

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Mick Schumacher z Haasa akwaplanuje i rozbija się o barierę po zakończeniu pierwszego treningu na japońskim torze F1 Zakończył jednak współpracę z Włochami.

Po tym, jak w debiutanckiej kampanii nie zdobył punktu w bardzo wolnym samochodzie Haas, Schumacher pokazał oznaki poprawy w 2022 roku, zajmując ósme i szóste miejsce w kolejnych wyścigach na Silverstone i Grand Prix Austrii.

Nie był jednak w stanie powiększyć tego dorobku i został wyprzedzony przez kolegę z zespołu Kevina Magnussena o 13 punktów.