Sassuolo 1-1 Torino: Sanabria odpowiada na ataki Pinamontiego, Radonjicia na poprzeczkę

REGGIO EMILIA Torino wraca z Reggio Emilia z remisem, który nie do końca satysfakcjonuje, uzyskany w comebacku mimo przedłużającej się dominacji. Mecz na Mapei Stadium przeciwko Sassuolo, w rzeczywistości kończy się 1-1, przy czym Pinamonti zamraża Jurica w 36. minucie, zaledwie cztery minuty po zgrzytliwej poprzeczce Radonjicaa Sanabria wyrównuje wynik w 66. minucie. dublet Laurentié w 58. minucie i gol Radonjica na 2-1 anulowany przez Varz powodu ofsajdu Vlasica w 69. minucie. W rankingu klub z Piemontu wspiął się na 38 punktów, zajmując dziesiąte miejsce w kohabitacji z Udinese, podczas gdy klub z Emilii jest dwunasty, jedną długość za nim.

Serie A: wyniki, składy i statystyki

Sassuolo-Torino, wybory Dionisiego i Juricia

Dionisi nie rezygnuje z Pinamontiego, mimo problemu fizycznego doznanego w tygodniu, i uruchamia go w centrum trójzębu Sassuolo uzupełnionego przez Berardiego i Laurentiego. W bramce stoi Consigli, którego chronią Toljan, Ruan Tressoldi, powracający po dyskwalifikacji Ferrari i Rogerio, zaś w środku pola Frattesi, Maxime Lopez i Matheus Henrique. Odpowiedzią Juricia, osieroconego z Ilica i Ola Ainy, jest klasyczne 3-4-2-1 z Gravillonem, Schuursem i Buongiorno przed Vanją Milinkoviciem-Saviciem, Singo, Ricci, Linettym i Rodriguezem w linii środkowej oraz parą Vlasic-Radonjic wspierającą Sanabrię.

Sanabria risponde a Pinamonti: pari tra Sassuolo e Torino

Zobacz galerię

Sanabria odpowiada Pinamontiemu: remis pomiędzy Sassuolo a Torino

Torino naciska, Sassuolo przełamuje impas dzięki Pinamontiemu

Torino potrzebowało garstki minut, by przejąć posiadanie środka pola, szybko stawiając na linach Sassuolo, które mogło się wykazać jedynie kilkoma nieśmiałymi próbami Berardiego w 25. i 26. minucie. Na Mapei przez większość czasu na scenie trwał prawdziwy monolog granata z Sanabrią, który – w 16. minucie – po pięknej akrobatycznej próbie został zablokowany przez defensywę Neravery i – trzy okrążenia zegara później – nie trafił głową do celu. Natomiast w 32. minucie tylko poprzeczka uratowała Consigli’ego przy potężnym uderzeniu Radonjica z prawej nogi. I tak oto cztery minuty później nastąpiła farsa: Berardi przymierzył z lewego narożnika boiska jadowitym strzałem lewą nogą w kierunku drugiego słupka, Milinkovic ratuje się jak może, a Pinamonti przypieczętował prowadzenie Emilii łatwym tap-inem . Long Var sprawdza, czy nie doszło do ofsajdu, po czym gol zostaje uznany.

Sanabria wyrównuje: Sassuolo-Torino kończy 1-1

Druga połowa, po początku napędzanym przez Granatę, była bardziej wyrównana: Torino karciło dwoma główkami Schuursa (53′ i 54′) i wspaniałą indywidualną akcją Radonjicia (cudowny ratunek od Ferrariego w 61. minucie), ale Sassuolo – inaczej niż w pierwszej połowie – nieustannie kontratakowało z wielką szybkością: jeden z nich, w 58. minucie, doprowadził do dubla Laurentiégo, anulowanego za lekki offside . Pomimo kontroli Var, jednak, Sanabria’s equaliser osiem minut później był dobry: Paragwajski bombowiec nie dotarł do pierwszego crossu Rodrigueza, ale był nieustępliwy na drugim Lazaro. Technika ponownie dała o sobie znać w 69. minucie , kiedy to Vlasic nie zdołał wybronić dogrywającego Radonjicia, który następnie – w 75. minucie – uderzył lewą nogą w piłkę. W końcówce meczu Laurentié i Defrel nie zdołali z kilku kroków trafić do bramki Milinkovicia.

© RIPRODUZIONE RISERVATA