Samoloty: „Chcę projektu zgodnego z moim sposobem rozumienia futbolu”

  • JUANMA VELASCO

Actualizado

Ramón Planes (54 lata) to pierwsze nazwisko, które pojawiło się wokół kampanii wyborczej Athletic poza oczywiście tożsamością kandydatów na prezydenta i dyrektorów. Dyrektor sportowy wstrzymał zainteresowanie Valencii, która oferowała mu natychmiastowe objęcie stanowiska dyrektora sportowego i wydaje się być zdeterminowany, by poczekać na wynik wyborów.

„Chcę, żeby to był klub, w którym będę mógł realizować mój sposób pracy, ten, który rozpoczął się 20 lat temu w Racingu Santander, chcę projektu zgodnego z moim sposobem rozumienia futbolu i wkrótce, bo chcę pracować”, powiedział Planes w jednym z ostatnich wywiadów dla RADIO MARCA, jakiś czas przed rozpoczęciem wyborów Athletic.

Można uznać za pewnik, że w przypadku zwycięstwa Barkali zostałby on dyrektorem sportowym klubu. Związek osiągnięty z kandydaturą prowadzoną przez prezydenta autonomicznego portu Bilbao pozwoliłby mu nawet na udział w niektórych wydarzeniach kampanii.

Dyrektor sportowy z Lleidy rozpoczął swoją profesjonalną karierę w Racingu Pitermana i Alavés, a następnie latał niezrzeszony do takich klubów jak Lleida, Epanyol, Elche, Rayo i Getafe przed podróżą do Londynu (Tottenham), a po powrocie podpisał kontrakt z Barceloną. W Espanyolu związał się z Pochettino, z którym następnie sparował w Tottenhamie, a w Getafe potwierdził postać Bordalása.

Read More