Salernitana-Juve, mecz Nicolussi Caviglia: Allegri go obserwuje

Salernitana-Juventus nie może być dla Nicolussi Caviglia meczem jak każdy inny. Pomocnik pod dyspozycją Nicoli przygotowuje się do zmierzenia się z drużyną, która widziała jak dorastał. Po przeniesieniu się do Kampanii na rynku zimowym po doskonałym starcie z Sudtirol w Serie B, jest to pierwszy raz dla klasy 2000 przeciwko Bianconerim. Jego wpływ z Serie A był natychmiast dobry i pozytywny, strzelając bramkę przeciwko Atalancie w wygranej 8-2 na Gewiss Stadium, wie jak strzelać bramki przeciwko swoim byłym drużynom. Wystarczy zapytać Parmę, ponieważ podpisał zwycięską bramkę w wyzwaniu przeciwko Gialloblù w koszulce Alto Adige.

Z Juve do wyzwania jako były gracz: rozwój Caviglii

„Jest charakternym chłopakiem, jak również dobrym piłkarzem. Jestem bardzo szczęśliwy, to dowód na to, że Juve dobrze pracowało na poziomie sektora młodzieżowego„: tak Allegri podkreślił na konferencji rozwój Nicolussiego Caviglii. Klasa 2001 będzie szczególnym obserwatorem wyzwania w Arechi.

W bianconero dorastał mając okazję trenować pod rozkazami pierwszej drużyny u boku wielkich mistrzów i grając z Next Gen (dawne U23), a także będąc proatgonistą. Następnie skok w B: najpierw do Perugii, potem niefortunna przygoda w Parmie, która wykluczyła go na długi czas po zerwaniu więzadła krzyżowego. Przezwyciężenie trudnego okresu i powrót na boisko w roli bohatera. Od Sudtirol do Salernitana, Juve w swoim przeznaczeniu: Nicolussi Caviglia zaznaczy swoją wyjątkową noc, a Allegri będzie miał do dyspozycji jedenastu zawodników (plus jeden), których będzie można oglądać na boisku Arechi.

© RIPRODUZIONE RISERVATA