Rybakina pokonuje Jabeura i zostaje pierwszym mistrzem Kazachstanu w Wielkim Szlemie

Cameron Hogwood

Wywiady, komentarze i analizy @ch_skysports

Rybakina wcześniej pokonała w półfinale mistrzynię Wimbledonu 2019 Simonę Halep, by dotrzeć do swojego pierwszego finału Wielkiego Szlema.

Ostatnia aktualizacja: 10/07/22 7:05am

Jacquie Beltrao says Elena Rybakina looked like she had been winning slams for years as she came from a set down to beat Ons Jabeur in the Wimbledon final

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Jacquie Beltrao mówi, że Elena Rybakina wyglądała jakby wygrywała slamy od lat, kiedy wyszła z seta niżej i pokonała Ons Jabeur w finale Wimbledonu

Jacquie Beltrao mówi, że Elena Rybakina wyglądała jakby od lat wygrywała slamy, gdy wyszła z seta niżej i pokonała Ons Jabeur w finale Wimbledonu

Elena Rybakina stała się pierwszą zawodniczką z Kazachstanu, która zdobyła tytuł Wielkiego Szlema, gdy wyszła z porażki i pokonała Ons Jabeur w finale Wimbledonu.

23-latka, która zmieniła obywatelstwo z Rosji na Kazachstan w 2018 roku, zneutralizowała charakterystyczną inwencję swojej przeciwniczki, aby klinczować zwycięstwo 3-6 6-2 6-2 i odmówić Jabeur historii jako pierwszej kobiecie pochodzenia afrykańskiego lub arabskiego, która została ukoronowana głównym mistrzem.

Rybakina przełamała Jabeur w gemie otwierającym drugiego i trzeciego seta, po czym uratowała trzy break pointy i przypieczętowała podwójne przełamanie w deciderze, by zaserwować zwycięstwo w meczu.

Rybakina stała się najmłodszą finalistką kobiecego turnieju w All England Club od czasu Garbine Muguruzy w 2015 roku i zakończyła przełomowy turniej, w którym pokonała w półfinale mistrzynię z 2019 roku Simonę Halep.

  • Wimbledon: Losowanie kobiet I Losowanie mężczyzn I Kolejność gier I Wiadomości w skrócie
  • Dołącz do naszego codziennego bloga na żywo, aby otrzymywać regularne aktualizacje
  • Kyrgios „rozczarowany”, że nie zmierzy się z Nadalem I Gotowy do przyjęcia „każdego pozytywu”

Rybakina vs Jabeur: Match Stats

Naprawdę nigdy nie czułem czegoś takiego. Chcę podziękować tłumowi za wsparcie, to było niewiarygodne przez te dwa tygodnie”, powiedziała Rybakina w wywiadzie na korcie.

„Ale także chcę pogratulować Ons za wspaniały mecz i wszystko, co osiągnęłaś. Myślę, że jesteś inspiracją dla wszystkich. Masz niesamowitą grę. Nie mamy kogoś takiego w trasie i to radość grać przeciwko tobie. Biegałam tak dużo, że chyba nie muszę już robić fitnessu.”

Rybakina przystąpiła do meczu z wiodącą w WTA Tour 217 asami w tym sezonie, ale w początkowych wymianach zdołała się przebić ze swoją siłą z linii bazowej.

Zamiast tego to Jabeur zaczęła pewniej, ponieważ zapewniła sobie przełamanie w trzecim gemie i przejęła kontrolę z dobrze znaną precyzją drop-shota, aby zniweczyć swoją przeciwniczkę, która w pierwszym secie popełniła 17 niewymuszonych błędów przy sześciu Tunezyjki.

Elena Rybakina – Droga do półfinału

Rybakina Match Stats Jabeur
Pierwsza runda Coco Vandeweghe – 7-6 (7-2) 7-5
Druga runda Bianca Andreescu – 6-4

Niewymuszone błędy zostały zredukowane do siedmiu, procent wygranych pierwszych serwów wzrósł z 53 w pierwszej partii do 73, a zamiana ośmiu z 15 punktów netto świadczyła o tym, że Rybakina zaoferowała Jabeur dawkę własnego mistrzostwa z imponującym dotykiem, instynktem i odwagą w podejściu.

Rybakina pozostała twarda w obliczu walki Jabeur w połowie decydującego gema, kiedy to uratowała trzy kolejne break pointy przy stanie 0-40, aby uzyskać przewagę 4-2.

To okazał się ostatni opór Jabeur, jej wysiłki, aby przerwać impet przy pomocy jej umiejętności cięcia, nie powstrzymały Rybakindy, która wyglądała jak cień nerwowej zawodniczki z pierwszego seta.

Twitter Ze względu na Twoje preferencje, nie możesz oglądać tego Opcje prywatności

„Oni (moi rodzice) są bardzo dumni, byłam spokojna, widziałam filmy, byłam zszokowana i jakby sparaliżowana”, powiedziała Rybakina w rozmowie ze Sky Sports, zapytana o swoją stonowaną celebrację.

„To był bardzo ciężki mecz pod względem emocjonalnym, Ons grała naprawdę dobrze, więc to była ciężka walka ze wszystkimi dropszotami. Było fizycznie, psychicznie było bardzo ciężko, ale jestem szczęśliwa, że udało mi się opanować emocje i zdobyć tytuł.

„Właściwie dopiero co mówiłam o moich rodzicach na konferencji prasowej, chcieliście emocji, właśnie je zobaczyliście!”Żadna kobieta nie wygrała więcej meczów niż Jabeur (84) w sezonach 2021 i 2022, i chociaż może upłynąć trochę czasu, zanim przetworzy niewykorzystaną szansę na przełamanie przy stanie 0-40 w decydującym secie, Jabeur odchodzi, jeszcze bardziej zwiększając swoją popularność wśród fanów dzięki swojej kreatywności i osiągnięciu pozycji arabskiego wzoru do naśladowania.

„Przede wszystkim chcę pogratulować Elenie i jej drużynie – świetna robota, zasłużyła na to i mam nadzieję, że następnym razem będzie to mój tytuł”, powiedziała.

„Elena ukradła mi tytuł, ale to nic! Tak bardzo kocham ten turniej i czuję się naprawdę smutna, ale staram się zainspirować wiele pokoleń z mojego kraju. Mam nadzieję, że słuchają.

„Nie zrobiłabym tego bez mojego zespołu. Zawsze popychali mnie do zrobienia czegoś więcej, więc dziękuję za wsparcie i wiarę we mnie.

„Chcę również podziękować tej pięknej publiczności za całe wsparcie przez te dwa tygodnie. It’s been amazing.”

Dołącz do nas, aby uzyskać relację z All England Club z naszym codziennym blogiem na żywo poprzez skysports.com/tennis nasze konto na Twitterze @skysportstennis & Sky Sports – on the go! Aplikacja dostępna do pobrania na iPhone’a, iPada i Androida

Bukmacher miesiąca