Rozwijanie siły na różnych pozycjach wiosną w centrum uwagi linii ofensywnej

Dla Matta Moore’a i linii ofensywnej West Virginii, wszechstronność grupy już się wyróżnia.

Jednym z punktów ciężkości tej wiosny było eksperymentowanie w jednostce, odkrywanie niewykorzystanego potencjału i rozwijanie nowych umiejętności, zmian pozycji i IQ.

„Zawsze chcesz mieć najlepszych pięciu graczy tam. Nie możesz tego zrobić, jeśli zaszufladkujesz ich w jednym miejscu i zawsze chcesz mieć wielu graczy, którzy mogą grać w centrum” – powiedział Moore.

Przede wszystkim, weterani Doug Nester i Brandon Yates byli na pozycji centra, z Nesterem na przemian z tym i prawym tacklem, podczas gdy Yates brał również repy na prawym straży. Obydwaj zastąpili Zacha Fraziera, który wypadł z gry po zabiegu poza sezonem.

„Oni obaj zrobili naprawdę fajną robotę i to naprawdę tylko snapping i to jest kontrola,” powiedział Moore. „Naprawdę podobało im się posiadanie kontroli, posiadanie kadencji, wykonywanie połączeń i to naprawdę przenosi ich piłkarskie IQ na inny poziom”.

Pomiędzy tymi dwoma naprzemiennie pomiędzy centrum a prawą stroną linii, Ja’Quay Hubbard był również naprzemiennie prawym strażnikiem i tacklem, tworząc jeszcze więcej opcji i siły, gdy jeden z dwóch jest w centrum.

Matt Moore był zadowolony z lewej strony linii, twierdząc, że Wyatt Milum i Tomas Rimac byli „solidni”.

Oprócz Nestera i Yatesa, świeżo upieczeni Landen Livingston i Charlie Katarincic również zaczęli brać reps w centrum, zbierając pochwały od swojego trenera linii ofensywnej.

„Charlie w centrum, naprawdę dobra wiedza o piłce nożnej, musi się wzmocnić, ale może być naprawdę dobrym centrum. Ma ten czynnik. Rozumie formacje, dźwignię” – powiedział Moore. „Ma atletyzm i spryt, więc staram się go podwójnie trenować. Muszę mieć plan na centrum w dół drogi.”

Głębokość nie kończy się tam dla jednostki albo. Johnny Williams „zrobił wielkie postępy” i zaimponował trenerom w pass protection.

Maurice Hamilton również wygląda na kolejną opcję, a Matt Moore powiedział, że ma „tyle talentu, co każdy” Również Nick Malone był „świetny” i jest „na krawędzi” bycia szóstym liniowym w razie potrzeby.

Pomiędzy weteranami i nową młodzieżą dołączającą do jednostki, jej głębia i wszechstronność jest tylko coraz silniejsza.

„Wielką rzeczą jest zawsze próbować stworzyć więcej koleżeństwa, więcej chemii, ciągle pracując nad tym i poruszając ludzi wokół”, powiedział Moore.

———-

– Porozmawiaj o tym z fanami West Virginia na The Blue Lot.

SUBSKRYBUJ już dziś aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat sportu Mountaineer i rekrutacji.

– Otrzymuj wszystkie nasze filmy o WVU na YouTube subskrybując kanał WVSports.com

– Śledź nas na Twitterze: @WVSportsDotCom, @rivalskeenan

– Polub nas na Facebooku