Rozmowy Fury vs Usyk mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu, Arum ujawnia

Rozmowy na temat bezdyskusyjnego starcia Tysona Fury’ego w wadze ciężkiej z Oleksandrem Usykiem rozpoczną się w najbliższych dniach.

Bob Arum, który promuje Fury’ego wraz z Frankiem Warrenem, ujawnił Sky Sports, że spodziewa się spotkania z Usykiem i jego przedstawicielami w najbliższy czwartek w Nowym Jorku.

„Oleksandra Usyka postrzegam jako bardzo dobrego przyjaciela, ponieważ jest najlepszym przyjacielem Wasilija Łomaczenki. Są bardzo blisko, byli na tych samych Igrzyskach Olimpijskich i mają wspólnego menadżera w Egisie Klimasie, który jest naszym bardzo dobrym przyjacielem i przypadkowo my [Top Rank] będziemy promować następną walkę Wasilija 29 października z Madison Square Garden” – powiedział Arum w rozmowie z Sky Sports.

  • ’AJ living in Tyson’s head rent-free,’ says Chisora
  • Joshua fight will never happen, says Fury
  • Derek Chisora plans stunning Fury win

Otto Wallin, of Sweden, left, promoter Bob Arum and Tyson Fury, right, laugh during a news conference Wednesday, Sept. 11, 2019, in Las Vegas. Wallin and Fury will face each other in a heavyweight boxing match Saturday. (AP Photo/Isaac Brekken)

Image: Bob Arum z Tysonem Furym (AP Photo/Isaac Brekken)

„Egis i Oleksandr Usyk będą tam i bez dwóch zdań zjem z nimi kolację, prawdopodobnie w czwartek wieczorem przed walką i w związku z tym przeprowadzę z nimi bardzo długą dyskusję na temat tego, jakie są ich plany i kiedy mogłoby być w ich najlepszym interesie, aby walka się odbyła.

„Wiem z wcześniejszych rozmów z oboma, że chcą tej walki z Tysonem Furym.”

Usyk wyglądał rewelacyjnie pokonując Anthony’ego Joshuę w dwóch kolejnych walkach i posiada zunifikowane pasy WBO, WBA i IBF wagi ciężkiej, podczas gdy Fury jest panującym mistrzem WBC.

Walka tych dwóch zawodników byłaby pojedynkiem najlepszych pięściarzy świata i wyłoniłaby niekwestionowanego mistrza.

„Jeśli jest ktoś, kto naprawdę ma duże, duże szanse z Tysonem Furym,” dodał Arum, „to Oleksandr Usyk.”

Jednak nic nie będzie ostateczne ani podpisane do czasu po obronie tytułu przez Fury’ego przeciwko Dereckowi Chisorze na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie 3 grudnia.

„Chisora nie został wybrany przez Franka Warrena i mnie dla Tysona ot tak, z zaskoczenia,” powiedział Arum. „Ludzie mają tendencję do zapominania, tak Chisora przegrał dwa razy na początku z Tysonem, ale pamiętajcie jego walkę z Usykiem, gdzie dał Usykowi życie i śmierć w tej walce, a potem wiele osób myślało, że mógł wycisnąć zwycięstwo w tej walce.

„Jeśli przygotowujesz się do walki z Usykiem, walcz z facetem, który wszedł z nim i zaniósł go na głęboką wodę.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Promotor Top Rank Bob Arum uważa, że Eddie Hearn nigdy nie chciał, aby doszło do walki Anthony Joshua vs Tyson Fury

„Chisora nie jest zwykłym walkowerem. Chisora zademonstrował ogromną siłę ciosu i jeśli stracisz koncentrację, a on trafi cię w odpowiednie miejsce na podbródku, to bez względu na to, jaki podbródek ma Tyson Fury, jest to niebezpieczne.”

Promotor jednak jest nieugięty, że Fury vs Usyk w końcu dojdzie do skutku.

„Nie podpiszemy niczego, dopóki walka z Chisorą się nie skończy” – wyjaśnił Arum. „Nie liczę swoich kurczaków zanim się wyklują. Poczekam, aż ta walka się skończy.”

Ale zauważył: „Jestem przekonany, że między Frankiem Warrenem a mną doprowadzimy ją do końca.”

Arum jest również przekonany, że pomimo mówienia o przejściu na emeryturę na początku tego roku, Fury będzie w pobliżu jeszcze przez wiele nadchodzących walk.

„Kiedy powiedział, że przechodzi na emeryturę, nigdy mu nie wierzyłem” – powiedział promotor. „Chociaż myślę, że był szczery, kiedy to mówił, myślę, że zdał sobie sprawę, że aby utrzymać go w ruchu, potrzebuje boksu jak uzależniony potrzebuje narkotyku. Bo to utrzymuje go w stanie pompowania i usprawiedliwia jego istnienie. Przez lata patrzyłem na Fury’ego jako kogoś, kto będzie walczył tak długo, jak będzie w stanie.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Frank Warren bronił Dereka Chisory jako przeciwnika dla Tysona Fury’ego i mówi, że wszyscy lepiej notowani w rankingach zawodnicy nie byli dostępni

„To jest coś, co jest bardzo, bardzo ważne dla jego psychiki.”

Arum dodał o Furym: „On jest tak niezwykły jak na wagę ciężką, ponieważ jest tak duży, jest tak świetnym bokserem i może przyjąć świetny cios i znokautować również przeciwnika.

„On ma wszystkie narzędzia i nawet kiedy narzędzia z niektórymi z nich zaczną się zmniejszać, jak to będzie prawdopodobnie trzy lub cztery lata od teraz, on nadal będzie miał wystarczająco dużo, aby kontynuować. Tak jak George Foreman, który w wieku 45 lat znokautował Michaela Moorera w walce o tytuł wagi ciężkiej.

„Mówiąc o facecie większym niż życie. Ten facet jest wyjątkowy.”