Rozgrywający USC Caleb Williams zdobywa 2022 Heisman Trophy

Caleb Williams przywrócił skwierczenie, emocje i siłę gwiazd do futbolu w Południowej Kalifornii.

A teraz także Trofeum Heismana.

Williams, dynamiczny rozgrywający, który był katalizatorem sezonu zwrotnego Trojanów, wygrał Heismana w sobotnią noc i uczynił USC pierwszą szkołą, która ośmiokrotnie zabrała do domu najbardziej prestiżową nagrodę dla gracza roku w futbolu uczelnianym.

Williams otrzymał 544 głosy z pierwszego miejsca i 2,031 punktów, aby łatwo wyprzedzić rozgrywającego TCU Maxa Duggana (1,420).

Williams, który grał w zeszłym sezonie w Oklahomie, jest czwartym transferem, który wygrał Heismana w ciągu ostatnich sześciu lat, dołączając do Bakera Mayfielda (2017) i Kylera Murraya (2018) z Oklahomy oraz Joe Burrowa (2019) z LSU.

Ohio State’s C.J. Stroud był trzeci w głosowaniu po tym, jak przyszedł na czwartym miejscu w zeszłym sezonie. Rozgrywający Georgii Stetson Bennett zajął czwarte miejsce. Najwyżej notowani Bulldogs zmierzą się ze Stroudem i czwartymi Buckeyes w College Football Playoff 31 grudnia. Duggan i trzecie w kolejności Horned Frogs zagrają z Michigan nr 2 w drugim półfinale CFP w Sylwestra.

„Mogę tu dziś stać, ale wy dostaniecie się do College Football Playoffs. Williams powiedział, że rozpoczął swoją mowę akceptacyjną od podziękowania pozostałym finalistom. Williams i nr 8 USC mogli nie zdobyć mistrzostwa Pac-12 i miejsca w playoffach, ale to wciąż było odrodzenie dla błękitnej krwi futbolu, która miała tylko krótkie okresy sukcesów w ciągu ostatniej dekady. Ostatni raz USC miało zwycięzcę Heismana w 2005 roku, kiedy biegacz Reggie Bush był drugim z kolejnych graczy Trojanów, którzy zdobyli nagrodę. Matt Leinart wygrał Heismana w 2004 roku w drodze do mistrzostwa kraju.

Zwycięstwo Busha w Heismanie, siódme Trojanów, zostało później opróżnione za naruszenia NCAA, które rozpoczęły zjazd USC.

Notre Dame, Ohio State i Oklahoma mają po siedem zwycięstw Heismana.

TOP MOMENTY Z NOCY

Jak rozegrało się głosowanie

Oto spojrzenie na ostateczną kolejność głosowania na Heisman Trophy w 2022 roku.

Caleb Williams jest Twoim zwycięzcą 2022 Heisman Trophy.

20-letni QB USC jest odbiorcą 2022 Heisman Trophy.

Stetson chodzi po czerwonym dywanie

Bennett pozuje do kilku zdjęć przed sobotnim ogłoszeniem Heisman Trophy.

Ohio State greatness

Stroud jest pierwszym dwukrotnym finalistą Heisman Trophy z Ohio State, odkąd Heisman Trust zaczął zapraszać wielu finalistów w 1982 roku. Dlatego też sensowne było pozowanie z jedynym graczem w historii futbolu uniwersyteckiego, który zdobył prestiżową nagrodę dwa razy: Legendą Buckeye Archie Griffinem.

Wyglądaj dobrze, czuj się dobrze, graj dobrze!

Williams jest ubrany od stóp do głów w Gucci na sobotnią ceremonię Heismana.

Finaliści przybyli

Bennett, Duggan, Stroud i Williams pozowali z Trofeum Heismana przed ceremonią.

Czytaj więcej:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Associated Press przyczyniło się do tego raportu.


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej