Rory McIlroy powraca na światowy nr 1 po rozpoczęciu sezonu PGA Tour od imponującego zwycięstwa w CJ Cup | Golf News | Sky Sports

23. tytuł Rory’ego McIlroya w PGA Tour i trzeci w tym roku sprawia, że po raz dziewiąty powraca on na pierwsze miejsce na świecie. Panujący mistrz FedExCup zagrał na ostatniej rundzie 67, aby wygrać z jednym uderzeniem i rozpocząć zwycięsko sezon 2022-23

Ostatnia aktualizacja: 24/10/22 6:44am

Highlights from day four of the CJ Cup in South Carolina, where Rory McIlroy retained his title and moved back to world No 1

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z czwartego dnia CJ Cup w Karolinie Południowej, gdzie Rory McIlroy zachował tytuł i wrócił na pozycję nr 1 na świecie

Najważniejsze wydarzenia z czwartego dnia CJ Cup w Karolinie Południowej, gdzie Rory McIlroy zachował tytuł i wrócił na pozycję nr 1 na świecie

Rory McIlroy powróci na pozycję nr 1 na świecie po raz pierwszy od 2020 roku po zakończeniu imponującej obrony tytułu w CJ Cup w Południowej Karolinie.

McIlroy zanotował doskonałe cztery-under 67 w ostatnim dniu na Congaree Golf Club, z czterema ptakami w ciągu pięciu dołków na tylnej dziewiątce, co pomogło mu oddzielić się od goniącej go grupy.

Czterokrotny mistrz świata zakończył na 17 under i o jedno uderzenie z dala od partnera Kurta Kitayamy, mimo że bogeying jego ostatnie dwa dołki, z KH Lee twierdząc trzecie miejsce przed Jonem Rahm i Tommy Fleetwood.

  • Final CJ Cup leaderboard
  • CJ Cup: R4 jak to się stało

McIlroy had already won the RBC Canadian Open and the Tour Championship during an impressive 2022

McIlroy wygrał już RBC Canadian Open i Tour Championship podczas imponującego 2022

Trzecie zwycięstwo McIlroya w tym roku i 23 tytuł PGA Tour sprawia, że staje się on pierwszym mistrzem FedExCup, który rozpoczął swój sezon PGA Tour od zwycięstwa od czasu Tigera Woodsa w 2008 roku, jego ostatni sukces sprawił, że wyprzedził Scottiego Schefflera na szczycie światowego rankingu.

„To wspaniałe uczucie wyjść tam, wyjść na prowadzenie, strzelić świetny wynik, grać naprawdę dobrze i zdobyć zwycięstwo” – powiedział McIlroy. „To niesamowity sposób na rozpoczęcie sezonu, jak sądzę, i oczywiście po prostu kontynuacja tego, jak czuję, że grałem przez ostatnie kilka miesięcy.”

McIlroy reveals how it feels to return to world No 1 after retaining the CJ Cup title

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

McIlroy ujawnia, jakie to uczucie powrócić na pozycję nr 1 na świecie po zachowaniu tytułu CJ Cup

Broniący tytułu mistrz odzyskał równowagę po tym, jak z trudem uniknął wody na piątym dołku, by zaliczyć par, a następnie zrównał się z nim o dwa oczka dzięki birdie z bliskiej odległości na szóstym dołku, gdzie Rahm popełnił bogey’a i wrócił na 14 under.

Jon Rahm mixed four birdies with two bogeys in a two-under 69

Jon Rahm wymieszał cztery birdie z dwoma bogeyami w wyniku 2under 69

McIlroy po trzech puttach bogey na ósmym dołku, spudłował z 10 stóp szansy na birdie na dziewiątym, a Kitayama trafił z podobnej odległości, by zaliczyć swojego trzeciego birdie w rundzie i wyjść na prowadzenie.

Rahm na krótko doprowadził do remisu na szczycie z dwoma birdie na dwunastym polu, ale McIlroy podniósł się i zszedł z tyłu tego samego greenu, aby wyrównać birdie Kitayamy na par-piątym polu i dołączyć do swojego partnera na 16 under.

Kurt Kitayama (right) finished second behind McIlroy in South Carolina

Kurt Kitayama (po prawej) zajął drugie miejsce za McIlroyem w Południowej Karolinie

McIlroy odzyskał przewagę dzięki birdie na par-trzynastym polu, a następnie podniósł się i zszedł z bunkra na greenside, aby dodać kolejne na następnym polu, gdzie Kitayama zaliczył trzy dołki i został dwa razy pokonany po znalezieniu greenu z tee.

Rahm stracił nadzieję po bogeyu na 14. i serii par na finiszu, podczas gdy McIlroy zbliżył się do krawędzi zwycięstwa, kiedy to na 16. dołożył 20-stopową stopę, aby otworzyć trzygwiazdkową przewagę.

Kitayama narrowly missed out on a maiden PGA Tour victory

Kitayama ledwo uszedł z życiem po dziewiczym zwycięstwie w PGA Tour

McIlroy stracił strzał na 17-tym polu i zmniejszył swoją przewagę do dwóch na ostatnim polu par-four, gdzie trzykrotny bogey wystarczył do zwycięstwa, gdy Kitayama nie zdołał znaleźć birdie, które przedłużyłoby zawody.

„Pracowałem tak ciężko przez ostatnie 12 miesięcy, aby wrócić do tego miejsca”, dodał McIlroy. „Czuję, że cieszę się grą tak bardzo, jak nigdy wcześniej. Absolutnie kocham grę w golfa i myślę, że kiedy wychodzę tam i gram z tą radością, to zdecydowanie pokazało się w ciągu tych ostatnich 12 miesięcy.”

Twitter Ze względu na Twoje preferencje zgody, nie jesteś w stanie wyświetlić tego Opcje prywatności

Wicemistrzostwo Kitayamy wyrównało najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze PGA Tour, podczas gdy Lee z bezbłędnym wynikiem 68 utrzymał się na trzecim miejscu. Fleetwood zanotował osiem birdie w 6-under 65, a Anglik dzielił czwarte miejsce z Rahmem na 14 under.

McIlroy will replace Scottie Scheffler as world No 1 after his CJ Cup victory

McIlroy zastąpi Scottiego Schefflera jako światowy nr 1 po zwycięstwie w CJ Cup

Co dalej?

Następny zaplanowany światowy występ McIlroya to DP World Tour podczas kończącego sezon DP World Tour Championship, transmitowanego na żywo przez Sky Sports w dniach 17-20 listopada. 33-latek znajduje się obecnie na szczycie klasyfikacji sezonowej i chce po raz czwarty zdobyć Order of Merit.

Następnym wydarzeniem PGA Tour jest Butterfield Bermuda Championship, odbywający się na Port Royal Golf Course w Southampton. Relacja na żywo w czwartek od 18:00 na Sky Sports Golf.

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1,700 pól golfowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii